Поликистоза

  • 11 560
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
zdr, irinka..4akai da ti kaja....NQMA DA SE DAVA6 nito da otka5a6,stegni se i davai napred (men taka me nau4iha tuk)  Wink i az bqh taka, osobeno pyrviq pyt kato mi kazaha...izdavih grada v sylzi, ma qvno i ti se ubedila, 4e ne pomagat!taka 4e napravi kato men, misli pozitivno, pyk ako ne ot lekarstva, to ot inat da se preborim s prokletite kisti!
jelaq ti mnogo mnogo smelost i kasmet!vqrvam, 4e 6te se spravim!!! a i ne si sama  Hug


Пиши на кирилица!!!

Последна редакция: сб, 20 яну 2007, 11:35 от Хера

# 16
  • Мнения: 191
И аз бях с поликистозни яйчници. Правиха ми хормонални изследвания и два от хормоните не бяха в норма. Пиех какви ли не лекарства - противозачатъчни и такива за предизваикване на овулация. С предния ми приятел за 2 години не стана нищо, а не сме се пазили изобщо. Казаха ми, че ще трябва да ми дупчат яйчниците, за да забременея. Не можете да си представите колко рев съм изревала. Както и да е... След това, когато реших да спра всички хапчета и, че няма опасност да забременея, чудото стана на втория месец. Сега си имам бебче, но със съпруга ми правехме секс за удоволствие. Така че явно Господ си знае работата.

# 17
  • Мнения: 231
 Здравейте момичета,
От доста време чета във форума, но едва сега се осмелявам да пиша. На 28 години съм и от половин година правим опити с моят приятел да си направим бебче. Когато бях на 19 за първи път ми откриха поликистозни яйчници. Тогава гинеколожката ми изписа Диане 35 за година и половина. Имаше много добър ефект от лечението, но когато спрях протъвозачатъчните проблемите ми започнаха отново. Мензисът ми закъсняваше с по 2 месеца... Започнах да се лекувам с билки в продължение на две три години. Постепенно цикълът ми се регулира и спрях билките. По време на редовните посещения при гинеколог ехографските снимки на яйчниците ми бяха нормални и дори веднъж имаше и следи от овулация. За съжаление тогавашният ми приятел не беше готов да създаде семейство и да има дете...
И така ... сега отново съм с поликистозни яйчници, но вече и с 25 кг. наднормено тегло. По този повод се консултирах с ендокринолог - направиха ми изследвания на репродуктивните хормони, на хормоните за щитовидната жлеза, на кръвната захар и имунореактивният инсулин. Изписаха ми глюкофаж за наднорменото тегло и клостилбегит за стимулиране на овулацията. Глюкофажа го взимам от 3 месеца и изобщо нямам промяна в килограмите. Единственият ефект от него засега е гаденето, намеления апетит и стомашните разтройства. Относно Клостилбегит се колебая, защото чух, че от него е възможно да се появят фоликулярни кисти. Освен това трябва да се приема под ехографски контрол, а аз нямам добър гинеколог и ендокринолог. Ако някой от Вас знае добър специалист в София, ще съм благодарна да ми пише. Вече нямам търпение да си имам и аз едно малко сладко бебче.
Отдавна се опитвам да реша проблема с поликистозата веднъж и завинаги... но най-гадното нещо е проблема със зачеването, да не говорим за другите последствия върху здравето...
Ще се радвам да споделим опит.. и ... не мисля да се отказвам - като начало съм се заела да свваля някое друго кило и не спирам с опитите...
Желая Успех на Всички

# 18
  • Мнения: 6
Здравете на всички.Искам да споделя с всички моят проблем,та дано ми олекне,а и силно се надявам на съвет от вас.Всичко започна преди 2-3 месеца когато аз и мъжът ми решихме да имаме бебе.Отидох и си направих изслесвания на хормоните,защото липсваше овулация.Оказа се че пролактина е висок и доктора ми изписа бромокриптин за 1 месец.Пия го вече 2 седмици.По принцим цикъла ми е редовен,но този месец закъснява с 12 дни.Силно се надявах,че съм бременна и тъй като нямам много доверие на тестовете,днес отидох на доктор.Той каза че не съм бременна но имам нещо като киста на десния яйчник.Все още не е било сигурно и ми каза да отида пак на 3,на преглед.Господи та аз до 3 априла ще откача!!!Четох във форума,че като си на бромокриптин е нормално първия месец да ти закъснее.Моля ви ако някой от вас е имал или има този проблем или знае нещо по въпроса да ми пише.Защото до 3 април незнам как ще живея Praynig Praynig Praynig

# 19
  • Мнения: 1 906
И аз искам да споделя с вас проблема ми.
Цикъла ми винаги е бил страшно нередовен. Преди три години при профилактичен преглед ми откриха киста. След няколко месеца ми предписаха Новинет. Пих го около година. През това време, естествено цикъла ми беше нормален. Спрях ги, за да ми направят хормонални изследвания. Лекарката каза, че имам две огромни кисти, едната от които е много камерна и може би ще се наложи да ми отстранят част от яйчниците  newsm78.
Взеха ми кръв. Като си взех резултатите стана ясно, че бяха правили изследванията 30 дни след като ми бяха взели кръв  #2gunfire. Дори не отидох с тях при докторката.
Мина доста време (около половин година) и отидох при друга лекарка. Тя каза, че само единия ми яйчник е поликистозен и нямам никакви други кисти. Отново направление за изследване на хормони (в София). Този път ми взеха кръв сутринта, а резултатите си ги взех същия ден след обяд. Занесох резултатите на лекарката. Тя попита правя ли опити за бебе. Тогава не ми се мислеше за това. Нямах сериозна връзка и не исках дете. Тя каза, че трябва да съм спокойна, че съм абсолютно здрава и да си прибера резултатите. Каза също, ако искам да си избера някакви противозачатъчни и да ги пия  #Crazy. Сама не мога да си избера и не го направих. Последния ми нормален м. беше от 13.01.07 до 19.01.07. След това през февруари имах само някакво съвсем, съвсем леко зацапване.
Вече правим опити. Засега неуспешни. Решила съм още утре да отида на лекар.

# 20
Здравейте!

Аз от около 3 месеца имам проблем, подобен на това което пишете. Незнам и какво да правя вече.

Всичко започна с болки в корема, но слаби като предменструална болка. После започнах да вдигам температура но макс. 37.5, но си я поддържах. Личния лекар ми изписа антибиотик, пих го 10 дни и температирата и болките отчумяха, но като спрях антибиотика отново започнаха. Докато пиех антибиотика ходих при гинеколог. Беше ми възпален яйчника, но ми казаха че от антибиотика трябва да се оправи, защото ми правиха изследвания за хламидия-бяха отрицателни. Гинеколозите ме прегледаха отново и яйчника ми не беше ве4е възпален и ме пратиха на хирург  със съмнения за хроничен апендицит. Хирурга каза, че не е апендицит, а щом гинеколозите са категорични, че не е гинекологично, вероятно е вирус. И така пак на антибиотик, но по силен. Отново болките намаляха, температирата спадна, докато не спрях антибиотика. Речих да отида на ехограф при специалист. Там ми казаха че десния яйчник е възпален и ме пратиха на друг гинеколог. Там той ме прегледа и каза че имам кистозен яйчник, но температурата не е от това и болките съ6то. Иписа ми Диан.И отново ме прати на хирург. Отивам пак при хирурга и му казвам, а тои ми каза че проблема е гинекологичен, защото там където ме боли имало само яйчник, тръби и матка. Питах го какво да правя с Диан-а, но той каза че ако цикъла ми е нормален да не пия диан. Каза, че най добре е да ми изпише инжекции а Амикацин и да пия флажил. Така и направи. След инжекциите започнах работа и забелязах че като съм в седнало положение и по наведена, болките започват.  Температура нямам и до сега. Отидох на 3-ти гинеколог, който ми препоръчаха. Той ме гледа на ехограф и ми каза, че са ми възпалени фалопиевите тръби. Каза в началото на цикъла да започна да пия Дотур(отново антибиотик) и след като го свърша да отида на изследвания за кръв. Вчера ходих при него, каза че вече съм напълно добре, яйчника е с добра структура и тръбите са добре. И ако ме боли корем, то причината не е гинекологична. А корема от около 5 дни ме наболява от време на време. По слабо.
Сега вече се моля само да спре да боли напълно както беше станало последния 1 месец и да не вдигна пак температура, защото тогава вече незнам къде да ходя и какво да правя. След като се лутах от гинеколог на хирург.

Бих се радвала ако някой е имал същия проблем да сподели опит.

# 21
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
бременност ли целиш?

# 22
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
лекувайте се само ако целите забременяване.След противозачатъчни много лесно се забременява.Какво като не ти е редовен!Само да не ставате дебели.Това вече говори са общ дисбаланс.Може да имаш две овулации през годината и пак да има бременност.Влагайте любов в секса.

# 23
Не че целя бременност, но ме боли корема и бях в болнични доста време.  Страхувам се че след време няма да мога да забременея, заради тези проблеми, които вече се оказаха незнайни.
Боли ме корема и то предимно като съм седнала. Болката е в дясно предимно.Но след като гинеколога каза че съм добре незнам какво да правя, освен да си търпя болките в корема.

# 24
Цикъла ми е редовен за сега.

# 25
  • София
  • Мнения: 626
Потърси и друго мнение.Все пак тази болка се дължи на нещо,нали?
Успех!  bouquet

# 26
Благодаря за отговора.
Да и според мен болката се дължи на нещо, но нито един лекар до сега не успя да установи от какво. Незнам и при какъв лекар да ходя. Гинеколога преди няколко дни ми каза че ми няма нищо и ако ме боли, то не е гинекологично и затова неможел да ми каже каква е причината. Болката отново започва и незнам какво да правя.

# 27
Здравейте! Съжалявам, ако темата е стара и забравена, но ми се искаше да споделя. Аз съм на 18 и също имам поликистозни яйчници (всичките два  Laughing) . Гинекологът ми ми каза, че това е проблем, който в тази възраст има големи шансове да отшуми и ми изписа само лекарства за регулиране на цикъла. Общо взето след 3 цикъла още няма промяна и понеже имам постоянни болки, реших да пробвам с билки. Една моя приятелка ми намери някаква рецепта за лечение на кистозен яйчник в една стара забравена книга на баба си и, честно казано, купих си билките, но още малко ме е страх да приемам от тях. Вярно, че не са в прекия смисъл на думата лекарства, но не са шега работа, има някои с доста силно действие. Та много бих се радвала ако някой сподели дали се е лекувал с билки, всъщност по-точно с какви, защото видях вече че има и такива девойки. Ами, надявам се на скорошен отговор!  Grinning

# 28
  • Мнения: 231
Здравейте! Съжалявам, ако темата е стара и забравена, но ми се искаше да споделя. Аз съм на 18 и също имам поликистозни яйчници (всичките два  Laughing) . Гинекологът ми ми каза, че това е проблем, който в тази възраст има големи шансове да отшуми и ми изписа само лекарства за регулиране на цикъла. Общо взето след 3 цикъла още няма промяна и понеже имам постоянни болки, реших да пробвам с билки. Една моя приятелка ми намери някаква рецепта за лечение на кистозен яйчник в една стара забравена книга на баба си и, честно казано, купих си билките, но още малко ме е страх да приемам от тях. Вярно, че не са в прекия смисъл на думата лекарства, но не са шега работа, има някои с доста силно действие. Та много бих се радвала ако някой сподели дали се е лекувал с билки, всъщност по-точно с какви, защото видях вече че има и такива девойки. Ами, надявам се на скорошен отговор!  Grinning
Да определено има ефект от лечение с билки. Все пак билките не са хормонални препарати като противозачатълните, а имат също като тях свойството да регулират цикъла.
След лечение с билките на д-р Желязков поликистозните ми яйчници се изчистиха, цикъла ми се нормализира и дори имах ехографски доказана овулация. За съжаление тогава все още не бяхме готови да имаме дете а сега проблемът с поликистозата се появи отново и вече не ми помагат само билки. Може би и аз не съм достатъчно упорита... но със сигурност билките помагат за регулиране на МЦ

Общи условия

Активация на акаунт