Отговори
# 15
  • Мнения: 94
1. Какъв прах за пране мислите да използвате? Използвала съм и Сано максима - прах и Тео бебе - течен, и от двата съм доволна
2. Ще използвате ли омекотител? Не, не се препоръчва, заради възможност от алергия и атопичен дерматит
3. Ще използвате ли легло тип “гнездо” ? Самата ни кошара е с височината на леглото ни и е допряна до него. Използвахме я активно до към 2г, след това го преместихме в детската на голямо легло. Кошарата е правена по поръчка
4. Какво мислите за слинг и ергономична раница? (До колкото знам в начален етап 0-4 месеца се използва слинг и след това раницата) Използвах и двете и вкъщи и навън. Слингът ми беше удобен за слагане и навън съм го ползвала. Раницата повече при разходки сред природата или до близкия магазин.
5. За или не спален чувал? За
6. На каква вана сте се спрели? Сгъваема на Стокке ХЛ и подложка за новородено
7. За или против играчка за бял шум? Имахме, но не сме я ползвали много, защото на мен ми пречеше. Не бих казала, че в моментите, когато е била пусната е била в помощ
8. В гардероб ли ще съхранявате дрешките на бебето или в скрин? За мен по-смислено и лесно е да закупим само скрин за сега и после гардероб.. тези малки дрешки ще се загубят в гардероба и мисля, че няма да ми е удобно да ги търся там.. както каза една приятелка, ако мислиш да закачаш бодитата на закачалка купувай гардероб 😃И двете. До 5-6м главно го обличах с бодита, които стояха сгънати в скрина в нашата стая. Бях си купила кутии, в които нареждах бодита, панталончета, памперси, козметика. Беше ми много удобно при пътуване, защото просто взимах кутията и я слагах в куфара. След това започнах да му обличам блузки и панталонки, които директно след сушилнята закачах на закачалка в гардероба.

# 16
  • Мнения: 317
Включвам се и аз.

Все още нищо не сме взимали, чакам 1ви Юни, иначе и аз съм се спряла на количка Cybex.
Относно кошара, скрин и гардероб, ако всичко е наред след 2ра ФМ, мисля да отскоча до Турция, ако ли не ще рискувам с директна поръчка.
Кошара със скрин, гардероб и към самата кошара също има шкафчета и повивалник е около 1000лв, а тук само един гардероб е толкова.
С интерес чета препоръките ви, защото чакам първо дете и всичко е супер полезно.

# 17
  • Мнения: 21 275
И ние все още не сме купували нищо.
Относно прането винаги с допълнително изплакване и с прахообразен прах и без омекотител.

# 18
  • Мнения: 423
Дами, отново съм аз с въпросите 😃
Между другото благодаря на всички, които се включват! Много сте полезни! 🌸
Таа следващият ми въпрос е относно залъгалките :
1. Каква форма: Класическа, ортодонтска или анатомична? Или трябва и от трите вида - бебето която си хареса 🤷🏻♀
2. От какъв материал да е: латекс, силикон или каучук?
3. Марка, модел (може да споделите снимки за да е по-лесно)
4. Мислите ли/купували ли сте от тези светещите за през нощта?

ПП: До колкото се информирах от интернет в повечето форуми препоръчват ортодонтска-силиконова залъгалка AVENT или NUK.

И още нещо, което аз не знаех до сега относно отворите на самата залъгалка - не знаех, че имат някаква важна функция. Мислех си, че е просто дизайн 🤷🏻♀

“Залъгалката трябва да приляга плътно около устните, без да пречи на свободното дишане. Защитният диск трябва да има вентилационни отвори, за да се предотврати натрупването на слюнка и да се осигури навременна циркулация на въздуха”

Ако имате нужда от залъгалка за сън, уверете се, че върху нея няма пръстен - това ще попречи на детето да спи спокойно, ще причини неудобство, ако се обърне по корем в съня си (в по-късен етап може би). Ако залъгалката е предназначена за бодърстване, можете да изберете модел със заключващ пръстен. Някои родители предпочитат залъгалки със светещ пръстен, за да се откриват лесно на тъмно.”

# 19
  • Мнения: 531
Моето мнение е, че може без залъгалка. Две деца съм отгледала така, това ще е трето.

# 20
  • Мнения: 94
Аз също не съм ползвала залъгалки, 3-4 месеца през седмица пробвах да пробутам, какви ли не от най-евтините до скъпи - не прие идеята, че не пуска мляко Grinning и се отказах. С това даже няма да пробвам.

# 21
  • Мнения: 1 329
Моята голяма дъщеря също не е ползвала залъгалка. Сега съм взела една на Авент и една на Бибс, но дали ще влзат в употреба не се знае.

# 22
  • Мнения: 684
Здравейте, Христос Воскресе! Бъдете здрави и щастливи!
Започвам с отговори на въпросите 😅
1. Какъв прах за пране мислите да използвате? - С първото ползвах Сано Максима сензитив прах, не гел. Бях чела, че е най-подходящ и доста го препоръчваха. И досега го ползваме за сина ми.
2. Ще използвате ли омекотител? - не съм ползвала и не смятам и сега да ползвам. Не мисля, че е необходим.
3. Ще използвате ли легло тип “гнездо” ? - не.
4. Какво мислите за слинг и ергономична раница? (До колкото знам в начален етап 0-4 месеца се използва слинг и след това раницата) - имам и от двете по няколко вида 😅 Голям фен съм и ми е от голяма помощ да бебенося. Само да подчертая ергономична раница, а НЕ кенгуру.
5. За или не спален чувал? - за. Синът ми спа в такъв до 2 г. Страх ме беше да не се задуши и това ми беше прекрасен вариант.
6. На каква вана сте се спрели? - имаме от баткото на Сам и нея ще ползваме. До към 4 месец го къпехме без вана, само на душа.
7. За или против играчка за бял шум? - против.
8. В гардероб ли ще съхранявате дрешките на бебето или в скрин? - в гардероб, защото направихме детска стая. На баткото ги съхранявахме в скрин. Беше достатъчен.

По отношение на бибероните, може да сте сигурни, че бебето ще си има собствени претенции за форма и материал, а може и изобщо да не иска такава 😂

# 23
  • Мнения: 1 409
А чувалчетата за сън от началото ли мислите да ги използвате, че четох, че първите месец-два уж не мърдали по време на сън и можело и да се завиват с пелена. Аз съм много объркана и заради това, че бебето ще дойде в разгара на лятото, хем не искам да я претопляме, хем се притеснявам да не подценим ситуацията и да я простудим. Май затова отлагам и купуването на дрешки все още.

# 24
  • Мнения: 1 324
Здравейте, понеже ми е много интересна темата за праховете.. За самата мен се опитвам да използвам възможно най - чиста козметика и препарати ( защото имам ендокринно заболяване) затова със сигурност и за бебето ще съм на същата вълна. Разрових се за био бебешки прахове и попаднах на тези двата.

# 25
  • Мнения: 317
https://www.bebetto.bg/bebeshki-kolichki
Тук в момента са на промоция, изглеждат красиви, но не знам повече за тях.

# 26
  • Мнения: 2 692
Биберони купувах на Авент. По два бяха в комплект. Единия светещ за през нощта. Имаха капаче и затова избирах тях.

# 27
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен 😊

1. Какъв прах за пране мислите да използвате?
Аз съм с витилиго и много чувствителна кожа и от години ползвам само ензимни препарати за пране с кислород - на SA8 (брандът на Amway). Смятам да продължа с техния бебешки прах, за да ми е спокойно.
2. Ще използвате ли омекотител? В препарата горе има омекотител без химия, така че ще си го ползвам за одеала основно.
3. Ще използвате ли легло тип “гнездо” ?
Да, харесах си едно, което пише, че става за до година и половина на Cotton Hug 
4. Какво мислите за слинг и ергономична раница? (До колкото знам в начален етап 0-4 месеца се използва слинг и след това раницата)

Една приятелка ми каза, че слинг е по-лесно да ползване и май се ориентирам към това. Някоя от вас има ли повече опит?

5., 6., и 7., - и аз търся мнение 🙈
8. В гардероб ли ще съхранявате дрешките на бебето или в скрин? Ние решихме скрин, за да си е само за малката 😊🌷а не мисля, че за сега ще има чак толкова много неща

Хубав ден на всички

# 28
  • Мнения: 94
Има различни видове слинг от различни материи, различни размери и различен начин на завръзване. Препоръчвам да изгледате няколко клипчета в нета, отделно ако имате възможност посетете и консултант, за да пробвате различни модели и да изберете най-добрия вариант за вас и вашето бебе. Слинговете се препоръчват до 4ти месец, а раниците след 4тия. При раницата е същото - много размери, материи и е най-добре да се пробва. Има много групи във фейсбук, където продават втора ръка или просто да наемете различни, за да изберете най-подходящата. Аз съм много доволна от избора си и с удоволствие бебеносих, освен всички улеснения покрай логистика вкъщи и навън има и много предимства за самото бебе (близост с мама/тати/който го носи, спокойствие, при колики и зъбчета е много полезно)

# 29
  • Мнения: 1 890
И аз да се включа с отговор на въпросите 😊

1. Какъв прах за пране мислите да използвате?
 Сано със сигурност
2. Ще използвате ли омекотител?
Също на сано
3. Ще използвате ли легло тип “гнездо” ?
Да, даже вече купих на промоция за 26 лева от една страница във фб
4. Какво мислите за слинг и ергономична раница?
 Със слинга нещо не се справих, но ергораницата е една от топ покупките ми.
5. За или не спален чувал?
Синът ми изпадаше в истерия, но мисля да пробвам отново с бебето. Ще взема на Angel baby.
6. На каква вана сте се спрели? Най-обикновена пластмасова без стойка. Така или иначе я ползвахме много кратко.
7. За или против играчка за бял шум? С две ръце ЗА. Този път ще вземем бухалчето Оли.
8. В гардероб ли ще съхранявате дрешките на бебето или в скрин?
В скрин, не съм имала никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт