Отговори
# 30
  • Мнения: 2 125
Здравейте и честит празник! Здраве и благоденствие пожелавам на всички!

По въпросите:
1. Прах за пране използвах на Тео бебе зеления, а след това и лилавия. Доволна бях. Сега пера с Ариел.
2. Омекотител не ползвах като беше малко бебе. Сега ползвам.
3. Моята възглавница за бременни може да се върже и да се ползва като легло гнездо. Но не сме я ползвали по този начин. Спомням си само за един единствен път.
4. Като стана на 40 дни отидохме до църквата на молитва със слинга. Горе-долу тогава го използвах за първи път. Дотогава само с количката сме излизали. Раницата започнахме да ползваме като стана на 5 месеца някъде.
5. От бебе спи със спален чувал и все още така спи на 2г. и половина.
6. Ваната ни е със стойка и термометър.
7. Бял шум не сме ползвали. Не е имало нужда  
8. Дрехи, спално бельо, памперси, мокри кърпи, всичко негово е поместено в скрин.

Залъгалка може и да не потрябва. Зависи от детето. Ние ползвахме. Много го успокояваше и бързо заспиваше с нея. Ползвахме на Авент тези, дето са по 2 в кутия.

# 31
  • Мнения: 1 560
Христос Воскресе, момичета!
Ето и моите отговори:

1. Какъв прах за пране мислите да използвате?
 Сега пера с Ариел, но мисля да пробвам Сано, доста добри отзиви съм чела.
2. Ще използвате ли омекотител?
По-скоро не
3. Ще използвате ли легло тип “гнездо” ?
Не, ще заложа на шезлонг, но още не знам какъв.
4. Какво мислите за слинг и ергономична раница?
Определено ще ми трябва, слинг мисля да взема Caboo, а раница имам Tula от баткото. Изключително важно е да е ергономична раница, а не кенгуру.
5. За или не спален чувал?
  100% за. Синът ми спи с чувал от 40тия си ден и продължава да спи в такъв и до ден днешен на 2,8г.
6. На каква вана сте се спрели?
Имаме пластмасова на Cangaroo със стойка от баткото, но не съм сигурна дали ще имаме място сега за нея понеже сме в по-малък апартамент в момент и евентуално обмислям сгъваема.
7. За или против играчка за бял шум?
Първият път не съм ползвала бял шум, но сега може би ще опитам и мисля да заложа на машина, а не на играчка.
8. В гардероб ли ще съхранявате дрешките на бебето или в скрин?
Скрин

Относно бибероните - ползвала съм на Авент и на Бибс. Не знам коя от двете марки ще взема сега.

# 32
# 33
  • Мнения: 123
Христос Воскресе! Надявам се, че всичко е наред с всички. Бъдете благословени и здрави.

Ето и моите отговори:
+ два въпроса от мен Simple Smile

1. Какъв прах за пране мислите да използвате?
Честно казано все още не съм решила, още проучвам
2. Ще използвате ли омекотител?
Не. Като цяло използвам омекотител само за чаршафи и кърпи.
3. Ще използвате ли легло тип “гнездо” ?
За сега смятам да използвам, но докато не го взема не мога да кажа на 100%
4. Какво мислите за слинг и ергономична раница?
Ще използвам раница след 5-6 месец, когато започне да сяда.
5. За или не спален чувал?
За спалния чувал съм (даже успях и да купя вече един). Ще видим как ще подейства на малката госпожица.
6. На каква вана сте се спрели?
Все още не съм намерила подходяща. За сега само тази ми е грабнала вниманието, но не съм напълно сигурна, че ще избера нея.

https://comsed.net/бебешка-вана-теглилка-за-къпане-aquascale-3-в-1

7. За или против играчка за бял шум?
Твърдо ЗА. Около мен масово действа на бебетата успокоително- има леки изключения разбира се, но смятам да опитам, ако я успокоява-добре, ако не я ще мисля нещо друго.

8. В гардероб ли ще съхранявате дрешките на бебето или в скрин?
За сега всичко, което съм купила е в гардероб. Смятам да купим и скрин, тъй като гардероба е в друга стая, а не искам да е сама в стая поне първите 6 месеца

- Вие какво смятате за или против бебето да е в отделна стая?
-Ако някоя мама има мнение или е чула нещо за този стерилизатор DR BROWN, ще се радвам да го чуя. Честно казано се чудя между него и този на Philips Аvent


# 34
  • Мнения: 684
Христос Воскресе! Надявам се, че всичко е наред с всички. Бъдете благословени и здрави.

Ето и моите отговори:
+ два въпроса от мен Simple Smile

1. Какъв прах за пране мислите да използвате?
Честно казано все още не съм решила, още проучвам
2. Ще използвате ли омекотител?
Не. Като цяло използвам омекотител само за чаршафи и кърпи.
3. Ще използвате ли легло тип “гнездо” ?
За сега смятам да използвам, но докато не го взема не мога да кажа на 100%
4. Какво мислите за слинг и ергономична раница?
Ще използвам раница след 5-6 месец, когато започне да сяда.
5. За или не спален чувал?
За спалния чувал съм (даже успях и да купя вече един). Ще видим как ще подейства на малката госпожица.
6. На каква вана сте се спрели?
Все още не съм намерила подходяща. За сега само тази ми е грабнала вниманието, но не съм напълно сигурна, че ще избера нея.

https://comsed.net/бебешка-вана-теглилка-за-къпане-aquascale-3-в-1

7. За или против играчка за бял шум?
Твърдо ЗА. Около мен масово действа на бебетата успокоително- има леки изключения разбира се, но смятам да опитам, ако я успокоява-добре, ако не я ще мисля нещо друго.

8. В гардероб ли ще съхранявате дрешките на бебето или в скрин?
За сега всичко, което съм купила е в гардероб. Смятам да купим и скрин, тъй като гардероба е в друга стая, а не искам да е сама в стая поне първите 6 месеца

- Вие какво смятате за или против бебето да е в отделна стая?
-Ако някоя мама има мнение или е чула нещо за този стерилизатор DR BROWN, ще се радвам да го чуя. Честно казано се чудя между него и този на Philips Аvent




Не мисля, че е нужно да се дават много пари за стерилизатор. Ние миналия път взехме един на промоция на Cangaroo за 40 лв. и вършеше чудесна работа.

За спането отделно аз лично съм против. Но всеки си знае себе си и как се чувства комфортно и спокойно. Аз съм параноична. Особено в началото се будех и проверявах дали бебето диша… С кърменето също е по-лесно, ако бебето е наблизо, за успокояване също. Моят син си спи при мен все още (на 3г и половина е). Имало е случаи както си спи и изведнъж започва да кашля и да повръща… Не се усеща да се изправи и ако не съм до него ми се струва, че може да стане много лошо. Освен това, много ми е хубаво да се гушкаме, той също се чувства Ок и е спокоен. Ще видим как ще стане с бебето сега и дали няма да си пречат. Но ще се нагаждаме някак.

# 35
  • Мнения: 2 125
https://www.bg-mamma.com/?topic=1510645 - тема за бебеносенето. Има я и на първа страница. Може да ви е полезна. Ние заложихме на слинг Кабу с халки. И раница ергобейби ориджинал. Сега може и нови модели да има.

За спането - спи при нас все още. Кошарата му е в нашата спалня. Като знам бебето как се буди на три часа да яде в началото, не знам как някои го оставят в друга стая. Да не повтарям мнението на Ариел - моето се припокрива с нейното на 100%

# 36
  • Мнения: 611
Привет момичета!
Днес ми мина ФМ, Слава Богу е наред всичко Sparkling Heart
Включвам се и аз по въпросите, които коментирате:

1. Какъв прах за пране мислите да използвате? - Още не съм мислила за прах и козметика.
2. Ще използвате ли омекотител? - вероятно не
3. Ще използвате ли легло тип “гнездо” ? - да, искам да купя анатомично гнездо.
4. Какво мислите за слинг и ергономична раница? - искам да бебенося, така че мисля да си взема и слинг, и раница.
5. За или не спален чувал? - честно казано не знам дали има смисъл и от гнездо и от чувал, ще проуча въпроса.
6. На каква вана сте се спрели? - сгъваемата на stokke, много силно ми я препоръчаха и мисля, че си заслужава.
7. За или против играчка за бял шум? - ЗА Simple Smile
8. В гардероб ли ще съхранявате дрешките на бебето или в скрин? - мисля да купим скринче в комплект с легълцето.

- Вие какво смятате за или против бебето да е в отделна стая? - против, аз искам да спи при мен поне в началото.
-Ако някоя мама има мнение или е чула нещо за този стерилизатор DR BROWN, ще се радвам да го чуя. Честно казано се чудя между него и този на Philips Аvent - не мога да споделя мнение за стеризлизаторите.

Аз също имам един въпрос към вас. Някоя мисли ли да съхранява стволотви клетки и изобщо какво ви е мнението за това?

# 37
  • Мнения: 39
Здравейте, при някоя от вас откривана ли е Escherichia coli във влагалищен секрет. Какви мерки бяха предприети. При мен искат да ми вливат венозно антибиотик. Аз отказах и поисках повторни изследвания, в друга лаборатория за потвърждаване или отхвърляне на резултатите.

# 38
  • Мнения: 1 890
Ако е Ешерихия задължително антибиотик

# 39
  • Мнения: 393
Здравейте, при някоя от вас откривана ли е Escherichia coli във влагалищен секрет. Какви мерки бяха предприети. При мен искат да ми вливат венозно антибиотик. Аз отказах и поисках повторни изследвания, в друга лаборатория за потвърждаване или отхвърляне на резултатите.
Аз имах в самото начало на бременността. Лежах в болница и там така или иначе се наложи да ми вливат антибиотик, който подейства и на тези бактерии, защото е широкоспектърен, та след това всичко беше наред с изследванията. Има антибиотици, които са разрешени за употреба при бременни. По-опасно е, когато има бактерии в урината или във влагалищния секрет и не се предприеме адекватно лечение.

# 40
  • Мнения: 123
Аз съм за стволовите клетки.


Привет момичета!
Днес ми мина ФМ, Слава Богу е наред всичко Sparkling Heart
Включвам се и аз по въпросите, които коментирате:

1. Какъв прах за пране мислите да използвате? - Още не съм мислила за прах и козметика.
2. Ще използвате ли омекотител? - вероятно не
3. Ще използвате ли легло тип “гнездо” ? - да, искам да купя анатомично гнездо.
4. Какво мислите за слинг и ергономична раница? - искам да бебенося, така че мисля да си взема и слинг, и раница.
5. За или не спален чувал? - честно казано не знам дали има смисъл и от гнездо и от чувал, ще проуча въпроса.
6. На каква вана сте се спрели? - сгъваемата на stokke, много силно ми я препоръчаха и мисля, че си заслужава.
7. За или против играчка за бял шум? - ЗА Simple Smile
8. В гардероб ли ще съхранявате дрешките на бебето или в скрин? - мисля да купим скринче в комплект с легълцето.

- Вие какво смятате за или против бебето да е в отделна стая? - против, аз искам да спи при мен поне в началото.
-Ако някоя мама има мнение или е чула нещо за този стерилизатор DR BROWN, ще се радвам да го чуя. Честно казано се чудя между него и този на Philips Аvent - не мога да споделя мнение за стеризлизаторите.

Аз също имам един въпрос към вас. Някоя мисли ли да съхранява стволотви клетки и изобщо какво ви е мнението за това?

# 41
  • Мнения: 1 409
Ние вече подписахме предварителен договор с Future Health, направиха ни много добра отстъпка за ранна заявка. Знам, че като цяло бъдещето на стволовите клетки е неясно, но в момента имаме финансова възможност да си го позволим и решихме, че предпочитаме да не опираме до тях никога, но по-добре да ги има все пак.

# 42
  • Мнения: 57
Добро утро Simple Smile И аз да отговоря:

Какъв прах за пране мислите да използвате? - ползвах предишните пъти персил сензитив течен, и таткото вече ни е заредил Joy Какви са съображенията срещу течните?
2. Ще използвате ли омекотител? - не ползвам по принцип, сушилнята помага
3. Ще използвате ли легло тип “гнездо” ? - обмислям да купим, струва ми се практично
4. Какво мислите за слинг и ергономична раница? - много за, едно от най-големите ми улеснения беше предишния път. Слинг имам еластичен, но се оглеждам за нещо по-подходящо за лятото, а раницата ни се амортизира (с още 2 деца след нашите), та също ще търся нова и се колебая дали този път да не заложа на Tula( предишната беше Boba).
5. За или не спален чувал? - за, но не съм сигурна дали от началото...имаме иначе най-разнообразни размери
6. На каква вана сте се спрели? - съвсем обикновена
7. За или против играчка за бял шум? - ЗА, но и с приложение става
8. В гардероб ли ще съхранявате дрешките на бебето или в скрин? - скрин в началото

- Вие какво смятате за или против бебето да е в отделна стая? - Ами за нас е по-удобно да е в нашата, иначе не виждам как изобщо ще се отпусна да спя, само ще се ослушвам,а и за кърменето е далеч по-лесно
-Ако някоя мама има мнение или е чула нещо за този стерилизатор DR BROWN, ще се радвам да го чуя. - не съм се интересувал твърде много от стерилизатори, предишния път само залъгалките и помпата стерилизирах и...реално дори най-обикновен върши работа

За стволовите клетки не съм убедена в ползата, а към момента имаме доста други разходи.

Аз да питам към каква помпа сте се ориентирали? Ползвала съм съвсем обикновена ръчна на Авент, но сега се замислям за електрическа, а вариантите са повече от преди... Същевременно се надявам да не е в постоянна употреба, но не мога да съм сигурна, а и това би определило избора. Та ще се радвам на мнения и по-пресен опит Simple Smile

# 43
  • Мнения: 21 275
От друга тема за прането на бебешките дрешки :
Скрит текст:
Дрехите на бебетата и малките деца е добре да се перат на висока температура с качествен перилен препарат на прах, съдържащ избелители. Причината за това е, че този вид препарати и температурата осигуряват много добра хигиена.
Понеже най-алергизиращите съставки в перилните препарати са парфюмите, добре е да се ползват прахове без аромат или със специално формулиран парфюм. Също така е добре да се избягват праховете с голямо съдържание на зеолити или ако се ползват такива, да се осигурява много добро изплакване.
 Добре е да се ползва функцията "допълнително изплакване".
Задължително е да се избягват омекотителите и силно парфюмираните продукти.

# 44
  • Мнения: 684
По отношение на стволовите клетки много се чудехме с мъжа ми дали да не съхраним с първото ни дете. Много четохме, проучвахме, в крайна сметка успяха на ни убедят, че това е поредната ниша, от която се изкарват много пари, но количеството стволови клетки е много малко и недостатъчно за каквото и да е (недай си Боже, ако се наложи). Имаше и други аргументи, които ни убедиха, но вече не си ги спомням честно казано.

Помпа ползвах на Медела електрическа (двойна). Беше ми от голяма помощ. Но както вече не веднъж съм споменавала, мен ме гони параноя и цедях, за да замразявам във фризера. Причината беше, че баткото се роди малко преди пандемията и постоянно си мислех, че ако вляза в болница това бебе ще трябва да яде и то кърма, защото е най-полезното за него 😅 Иначе слава Богу не стигнахме до нея никога, но чувствах едно успокоение, като знаех, че я има.

Общи условия

Активация на акаунт