ФЕВРУАРСКИ сечко щом завилнее, малък бебчо ще се смее!

  • 12 843
  • 336
  •   1
Отговори
# 315
Nina_j, успокой се. Наскоро четох някъде, че в природата (считай че и при нас - хората) броени дни преди да роди, жената прави всичко възможно да приготви дома за новия член, подрежда, почиства.. Намирай си някакво занимание за да не се притесняваш, поплаквай си, ама галкай бебченцето, че не е заради него, а просто защото на мама и е такова .. Горе главата. Всичко ще е наред. Просто хормоните са се разбунтували отново ..

# 316
  • Мнения: X
Хей, Нина, недей да се измъчваш, че се чустваш така. Днес лекцията беше за следродилната депреси, ама ние май бавно но славно навлизаме в предродилна , пък после и следродилна. Недей да го приемаш така, просто се опитай да го преживяваш по някакъв начин и си казвай, че ще отмине. По друг начин не става, поне при мен, а лошото е, че няма причина за това, просто трябва да премине. Може би всички ще минем през това...Прегръщам те и дано се почустваш по- добре, възможно най- бързо. Ето, ти сама казваш, че си намираш занимание, излез на разходка, купи нещо за бебенце или просто се порадвай на слънцето. Наистина не знам какво друго да ти кажа, освен, че всичко ще мине, просто не се затваряй, а се опитвай да се успокояваш доколкото можеш.
Wish-и, снимките са готови, бягай да надписваш Simple Smile

# 317
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Нина, разбираемо е твоето настроение, все пак наистина остават броени дни и чрез сълзите "избиваш"напрежението. Поплачи си, ще ти олекне и ще погледнеш по-ведро на нещата.След 3 дни ти ще гушкаш така очакваното и желано бебче.  ylinfantКакво по-голямо щастие от това.Нали за този миг бленуваме всички Hug
Аз сега се връщам от консултация и моя твърде лаконичен док ми каза "изследванията ти са мечта за всяка бременна".Не че не бях си ги видяла, ама като го чуя от него се успокоявам Wink
Бебка е вече около 2.800 кг, мисля си че ще се роди под 3 кг, макар той да ме увери че накрая най-много качвали.Ама колкото е, по-важното е че другото е наред.
Това е от мен, отивам да гледам снимките на wish.

# 318
  • София
  • Мнения: 1 481
И аз току-що се върнах от консултация. За хемоглобина нищо не ми казаха, имам бактериална вагиноза, но и за нея не ми изписаха нищо  Thinking Иначе бебка е добре, около 2800 грама. Имам контракции и сигурно ще се роди преди термин, но нямало страшно  Simple Smile

# 319
Здравейте и от мен, вчера бях на консулталция и ме уплашиха много  #Crazy, според моята д-рка плацентата ми е остаряла и спешно ходих на Доплер, там д-ра каза че всичко е наред Whistling, иначе още вчера щяха да ме приемат в болница. Сега всеки ден ще ходим на лекар за записи на бебо, който е мъжленце 3300 g и може би скоро ще се роди, въпреки че има малко повече от две седмици до термина. Нямам разкритие и контракции и не знам какво ще ме правят. Стискайте палци всичко да е наред с бебо. Лека вечер на всички.
Благодаря за информацията за шишетата.

# 320
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Здравейте и от мен, вчера бях на консулталция и ме уплашиха много  #Crazy, според моята д-рка плацентата ми е остаряла и спешно ходих на Доплер, там д-ра каза че всичко е наред Whistling, иначе още вчера щяха да ме приемат в болница. Сега всеки ден ще ходим на лекар за записи на бебо, който е мъжленце 3300 g и може би скоро ще се роди, въпреки че има малко повече от две седмици до термина. Нямам разкритие и контракции и не знам какво ще ме правят. Стискайте палци всичко да е наред с бебо. Лека вечер на всички.
Благодаря за информацията за шишетата.

Не се притеснявай, бебо е износен и е голям и може да се ражда вече. Докторите си знаят работата, всичко ще бъде наред-ти се успокой и чакай срещата с мъника с трепет Hug

# 321
  • Мнения: 1 701
Нинка, усмихни се момиче. Simple Smile
Толкова скоро ще гушнеш малкото топло съкровище, а ние другите още ще си чакаме. Simple Smile И на мен днес ми е ревливо и аз не знам защо, но пък гледам да не мисля за глупости и да гледам комедийки. Simple Smile Аз ако след 3 дни щях да посрещам най-важния човек в живота си щях да съм обезумяла от щастие сигурно, но може би ти не можеш още да го възприемеш. Simple Smile
Аз в началото хич не бях щастлива от това, че съм бременна просто защото не можех да асимилирам факта че ще имам бебе. Simple Smile
И сега ми е малко нереално все още. Simple Smile

Цветелинка, благодаря ти мила! Отивам да надписвам снимките!

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 19:30 от wish

# 322
  • Мнения: 958
 аз също съм с доста остаряла плацента но тоновете на бебето са ок и нямам контракции и доктора каза ще чакаме.
Нито спомена за доплер нито за предизвикване на раждането   newsm78

# 323
  • Мнения: 1 701
На мен никой не ми погледна плацентата предния път а ме слушаха само с доплер. Доктора каза, че бебока щял да му спука тъпанчетата ...
Чак на 30-ти съм пак на доктор и до тогава ще се пукна от любопитство какво става вътре в мен ....

# 324
  • София
  • Мнения: 718
аз също съм с доста остаряла плацента но тоновете на бебето са ок и нямам контракции и доктора каза ще чакаме.
Нито спомена за доплер нито за предизвикване на раждането   newsm78

И аз съм същият аналогичен случай!

# 325
  • София
  • Мнения: 52
 а по какъв начин гледат плацентата.На мен досега нищо не са ми споменавали за нея. само ми записваха тоновете и контракциите 2 пъти по около половин час, а иначе ми слушат тоновете всяка седмица на ж.к. утре съм пак на ж.к. и ще питам

# 326
  • Мнения: 155
Момичета,благодаря ви много за куража и успокоението което ми давате  bouquet.Аз малко се поуспокоих,а бебо ще ми изскочи направо от корема с неговите ритници Laughing,явно и той недоволства от моето настроение.Бременна му работа-тези хормони ни разказват играта.Одеве имах чувство,че ми изтичат води,но явно не са те,а може би е някакво течение-сега съм с превръзка и следя положението-дано да не са води за да не се наложи да раждам и по-ранко.Като се замисля аз незнам какво е да ти изтичат по малко води,защото първия път ми изтекоха от ряз когато ме бяха хванали напъните.

# 327
Благодаря на всички за успокоението
вече и аз нямам търпение да гушна малкия,
по повод за това как са ми видели плацентата - с видеозон обикновен, казаха "ІІІ степен плацента", което означавало "стара" и в определен момент може да навреди на бебо защото той трудно ще се храни, пък и е вероятно да се натрупат някакви отпадни продукти. Това което най-много ме притеснява е че май работата наистина е сериозна щом трябва всеки ден да съм на запис на тоновете. От друга страна съм по спокойна, Rolling Eyes
а другото е че 5 дни преди самото раждане трябва да пия лекарства изписани от алерголог защото съм алергична към  80% от лекарствата с които ме тестваха,  какво правим ако бебо тръгне или трябва да се роди по-рано newsm78

# 328
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Добро утро, както обикновено пак съм будна от по тъмно. Ще ми се спи после когато не мога, ама аде.Да ви питам как ви правят запис на тоновете на бебо? При мен само ги слуша доктора за около 5 мин, казва колко са  и това.Като чета, говорите за по 20, 30 мин... Crossing Arms

# 329
  • Мнения: 1 516
Привет, и аз бях вчера на конслутация. На мен ми слушат тоновете само за по-малко от минута - нищо не са ми записвали. Докторът казва 140 удара в минута - чудесно и това е... Иначе бебенцето е добре. Няма намерение да излиза скоро. Обаче аз се учудих - ще ходя при доки пак чак на 01.02. - стори ми се адски дълго. Нали в 9-ти месец се ходи всеки ден  newsm78?!?! Освен това питах за обменна карта - рано било . Следващия път ще правим още един път кръв и урина и чааааак тогава ще ми издава обменната карта. Някой знае ли какво става в болницата ако отидеш без документи - знам ,че едва ли ще ме върнат - ама все пак... хич не обичам да съм неподготвена....

Ако съдим по чистенето на къщата кога ще се ражда, при мен няма да е скоро - така ме мързииии - нищо не ми се пипва ...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт