ФЕВРУАРСКИ сечко щом завилнее, малък бебчо ще се смее!

  • 12 828
  • 336
  •   1
Отговори
# 330
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Привет, и аз бях вчера на конслутация. На мен ми слушат тоновете само за по-малко от минута - нищо не са ми записвали. Докторът казва 140 удара в минута - чудесно и това е... Иначе бебенцето е добре. Няма намерение да излиза скоро. Обаче аз се учудих - ще ходя при доки пак чак на 01.02. - стори ми се адски дълго. Нали в 9-ти месец се ходи всеки ден  newsm78?!?! Освен това питах за обменна карта - рано било . Следващия път ще правим още един път кръв и урина и чааааак тогава ще ми издава обменната карта. Някой знае ли какво става в болницата ако отидеш без документи - знам ,че едва ли ще ме върнат - ама все пак... хич не обичам да съм неподготвена....

Ако съдим по чистенето на къщата кога ще се ражда, при мен няма да е скоро - така ме мързииии - нищо не ми се пипва ...
Аз ходя всяка седмица от както съм в 9-я месец, а ако не си родила до термин се ходи всеки ден. Така поне на мен ми казаха.А тук дори и обменна карта не дават, само направление за родилно.Вчера пак питах, дали не трябва да ми даде бланка с резултатите от изследванията и как е протекла бременността ми, но ми каза не е нужно.Навсякъде е различно.За чистенето и аз съм така, мислех че като си остана в къщи всичко ще е по конец изпъната, ама не...гледам го и си викам айде утре  Joy

# 331
  • Мнения: 74
Добро утро момичета!
Аз също съм от ранобудните, от 5.00 часа съм будна и направо се чудя как не спим сега и как ще ни се спи после!
Да ви кажа за утайката, при бременни нормалната стойност е 50-60, а при мен е 86, ама док каза , че можеби е от въспалението на гърлото, което все още го има! Дано е от гърлото , да не е нещо друго!
Тоновете ми ги мериха с доплеров апарат в родилния до, защото за мен трябват два на веднъж!  Heart Eyes Той (апарата) прилича на принтер и от него излиза нещо като кардиограма! Отгоре показва тоновете , а отдолу отчита на колко често имаме контракции! Така става записа на тонове! Дано съм го обяснила разбираемо!
А за изследванията ако не сте ги взели още всичките, половинката ви ще ви ги донесе в болницата! И аз това питах вчера! Но аз ги взех моите  вчера и сега се гласим за 1.02! Ако не тръгнат по-рано!

# 332
  • Мнения: 155
Petiospety-не се претисняваи за алергията-като си занесеш резултата от теста лекарите ще се съобразят с тях и ще слагат заместители.Много добре,че си направила тестуване,че представи си само ако небеше......
Sier,мене само веднъж са ме слагали на апарата за запис на тоновете и то преди да определят датата за секцоито-всеки практикува различно,но ако имат някакви притеснения и ако остава седмица до термин или преносваш тогава май те включват през ден или всеки ден.
Radostche-не се претисняваи няма да те върнат от болницата,но все пак ако тръгне да излиза преди да си взела картата ще му звъниш едно телефонче.Ти къде ще раждаш?Аз едно време раждах в окръжна болница и го реших по пътя за болницата-понеже и мама трябваше на следващия ден да постъпи там.Иначе трябваше да раждам във ВМИ-там лежах по време на бремеността-от окръжна като ми видяха състоянието с бъбреците помрънкаха какво правя при тях ама пак не ме върнаха.

# 333
  • Мнения: 2 922
Добро утро, момичета!
Новата тема:
тук

Приятен ден ви пожелавам  Hug

# 334
  • Мнения: 5
Здравейте момичета!
Да се включа и аз, че изкарах доста тежки дни, но се оправих. От днес съм в деветия и вече не ме е страх, че може да стане нещо по-ранно.. Не искам да ви плаша, но това за плацентата е от изключително значение. В смисъл няма нищо страшно ако се ходи на лекар всеки ден и се следят тоновете на бебето. Но трябва да се прави наистина всеки ден. Няма да ви казвам откъде го знам, но внимавайте!!! Щом плацентата е достигнала 3 степен зрялост не трябва да се чака - вадете го бебето. ще продължа после, че възникна нещо....

# 335
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Здравейте момичета!
 Не искам да ви плаша, но това за плацентата е от изключително значение. В смисъл няма нищо страшно ако се ходи на лекар всеки ден и се следят тоновете на бебето. Но трябва да се прави наистина всеки ден. Няма да ви казвам откъде го знам, но внимавайте!!! Щом плацентата е достигнала 3 степен зрялост не трябва да се чака - вадете го бебето. ще продължа после, че възникна нещо....

lony може и така е за плацентата, но това не зависи от нас, нали затова ходим на жк и каквото каже доктора туй правим.А и аз съм малко против да се предизвиква раждане  Crossing ArmsНезнам, дано всичко е ок.

# 336
  • Мнения: 5
Наистина не искам да плаша никого - знам как се чувствате в момента. Лично аз съм кълбо от нерви, макар всичко да е готово и само да чакам бебчо. Но много близка моя преживя нещо ужасно само защото нейния лекар - идиот не беше чувал, че трябва да се следи степента на узряване на плацентата. иначе няма нищо страшно, но непременно следете тоновете постоянно. По- добре малко паника и предпазливост - това е моя съвет. А за алергиите - не се притеснявай. И аз имам същия проблем - алергична съм към най-често използваните упойки + алергозан. Но ми казаха, че винаги ако се наложи в последния момент да ме оперират могат да използват друг тип упойка. Важно е само в документите да са упоменати алергиите. Дано всичко да е наред! Иначе и аз вече нямам търпение. Не помня откога не съм спала и ми се струва, че с бебчо ще е по-лесно - 3 часа сън да е, ама да поспя. Сега се будя на всеки 15 минути и се чувствам зверски уморена, а не правя почти нищо... Дайте ми съвет! Има ли някой от Бургас с когото мога да си пиша? Защото колкото повече чета и слушам, толкова по-объркана се чувствам...

Общи условия

Активация на акаунт