Хрема при бебе

  • 1 779
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 461
Здравейте момичета на моята бебка и е запушено нослето с какво мога да го почистя или какви капки да и капна,бебка е на 18 дена.Благодаря предварително за отговорите bowuu
Физиологичен р-р Peace
Разбира се ,ако не е  сериозна хремата ще помогне.

# 16
  • Мнения: 104
 Моят син беше точно на 40 дни като получи хреа! Това е много сериозно за едно бебенце, не може да диша, не може да се издуха ужас!!! Плакахме много и двамата!Аз лично ходих налекар и ни изписаха антибиотик, капки(адреналинови)и стеримар!
Искам да те посъветвам въпреки сополките не го храни с шише Naughty Даваи с лъжичка или със сламка но в никакъв случай с шише! Ние така се отказахме да сучем. На мен нямаше кой да ми каже по рано! После кошмара е голям докато се научим да сучим, тои пищи аз го натискам, ужас, кошмар! Слава богу почти оспяхме, но още се дохранваме защото и кърмата ми намаля!
  Успех и вс пак ако още не си ходила отиди и се консултирак с доки!! newsm10

# 17
  • Мнения: 875
никакви капки и спрейове без консултация с педиатър!  Naughty
само промивки с физиологичен разтвор.  Peace

# 18
  • Русе
  • Мнения: 2 354
моята бебона е на 17 дни и докторката ни каза да правим "фитилче" от памуки да го потапяме във физиологичен р-р или преварена вода и да почистваме ноздричките

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Нормално е около 20 ден да се получи хрема Това се дължи на тесните носни ходове Съветвам те да слагаш 1к физ р-р в 2те ноздри преди хранене 1/2 час или Стреримар и да повдигнеш матрачето. Това не е болестна хрема затова не слагай Коралгол и др изброени

# 20
  • Мнения: 3 760
Физиологичен разтвор.
Стеримар(пак е физ.разтвор,но в опаковка)
Не капи вит.С.
Подкрепям!
П.С. Стеримар е физиологичен разтвор обогатен с някакви микроелементи...
Вит. С не се слага на толкова малко бебе!

# 21
  • Мнения: 3 360
никакви капки и спрейове без консултация с педиатър!  Naughty
само промивки с физиологичен разтвор.  Peace
Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 978
Може да пробваш и да свариш лайка със сода за хляб и да оставиш тенджерата някъде около главичката / на безопасно място разбира се/. Остави парата да се изпарява. При нас имаше ефект по-добър от физиологичния разтвор.

# 23
  • Мнения: 1 877
не е ли много малко детето,за да му се впръсква в носа със спрей? Аз съм за физиологичен р-р.

# 24
# 25
  • София
  • Мнения: 2 967
Стеримар и Офталосептонекс ни беше предписал доктора когато в началото започнахме да правим хрема, но всеки ще ти каже нещо, обаче трябва хремата да се види от доктор.

# 26
  • Мнения: 2 152
Най-добре педиатъра да питаш, така е най-правилно Naughty

Иначе на нас ни изписаха тези черните капки и витамин Ц. При по-леки случаи само физиологичен разтвор

Общи условия

Активация на акаунт