Главоболие

  • 1 049
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 115
Благодаря на всички за отделеното време.. ще отиде и на зъболекар и отново на невролог в София.. друго вече не знаем какво да направим..

# 16
  • Мнения: 13 872
не търсете лекар да ви реши проблема. Тука вече нещата опират  в рамките на "свободното творчество". Собствени действия - следене анализ изключване добавяне на фактори, оптимистичен поглед върху нещата. медицината няма как да ви помогне ако е мигрена.

Сейко, това с нощното главоболие е убийствен симптом при мен от десетина години ... Както и за дневното лежане или спане аз съм така от дете. Лежа ли , спя ли следобеден сън и такова главоболие получавам ...
Както и почна да ми се появява пак от десетина години и описаното като клъстерно главоболие с запушване на една ноздр, някакви флуиди ми се стичат в носа, схваща ми се челюстта от нея страна.
... аз съм имала моменти с поредица от пристъпи такива, че  от болка ми се е искало да скоча от балкона. Но пък като не ме боли глава животът е прекрасен ( принцип на сравнението). Просто да заключа - на тези неща трябва да се гледа философски иначе си загубен.

# 17
  • Мнения: 1 035
Заспамихме темата  (ако не е мигрена болежката при автора), но и на мен се запушва носа, потича. Аз за скачане от терасата не съм мислил (но не е лоша идея), но това да си блъскам главата в стената си е било дори и реалност. Просто да ме заболи на друго място, да поразместя мозъка ... Аз когато на д-р Кметска и описах симптомите, без никакави изследвания ми постави тази диагноза (въпреки че имах и ЯМР). Просто, както казва ре-ге - изследваш се самостоятелно, следиш си, и напипваш кое от какво те боли, какви са проявите..

# 18
  • Мнения: 60
Здравейте, за втори път в рамките на меаец и половина ме хваща главоболие което продължава 10-14 дни. Болката е тъпа започва отзад в тила и продължава напред до челото.
Имам и някакво усещане като пронизващ студ в скалпа. По принцип не пия болкоуспокояващи, търпи се, но когато съм пробвала с нурофен,оки-нищо не се променя. Ходих на невролог, изписа ми Линефор. За сега все още отлагам да го започна, не трябва ли да ми направи първо някакви изследвания като Ямр,скенер? Пък тогава да ме лекува.

# 19
  • Мнения: 13 872
Така е, трябва. Доплер също може. Но това е направление, а те си го пестят. Поне можеше да види доброто оросяване на главата, дали не е затруднено. Усещането за студ наистина намеква за възможно наличие на неврологична причина, но може и да са още сто неща. Този линефор мъжъг ми го пи с килограми заради проблем и не видяхме подобрение голямо.обаче при него е хроничен проблем със ставата на челюстта, водещо до неврологични оплаквания.

Последна редакция: ср, 03 май 2023, 10:49 от _re_ge

# 20
  • Мнения: 60
Така е, трябва. Доплер също може. Но това е направление, а те си го пестят. Поне можеше да види доброто оросяване на главата, дали не е затруднено. Усещането за студ наистина намеква за възможно наличие на неврологична причина, но може и да са още сто неща. Този линефор мъжъг ми го пи с килограми заради проблем и не видяхме подобрение голямо.обаче при него е хроничен проблем със ставата на челюстта.
Доплер ми е правен от невролога, всичко е наред. Казва ми пий си линефора и всичко ще си дойде на мястото а аз като прочетох листовката и нещо се филмирах 😀Как ще пия хапче и ще легна да спя, ами ако ми стане нещо

Общи условия

Активация на акаунт