Поспаливо новородено и кърмене

  • 871
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте. Бебето ми е на 6 дена и е изцяло на кърма. Проблемът е, че по цял ден спи и сърце не ми дава да я будя (и тогава заспива на гърда).
Имали ли сте опит в подобен случай, как да постъпя? Благодаря много!

# 1
  • Мнения: 2 352
Колко кг е родено и има ли жълтеница?

# 2
  • Мнения: 18 997
О, да, дъщеря ми имаше жълтеница. Много е опасно, ако само спят и не ядат. Ако има жълтеница, трябва да го будиш бебето да яде, поне през 2 часа.

# 3
  • Мнения: 37
Родено 3.600, изписано 3.350 и има лека жълтеница

Колко кг е родено и има ли жълтеница?

# 4
  • Мнения: 2 352
Пробвай да пробуташ в сънено състояние, може и да засуче. По принцип бебетата с ниско тегло трудно се будят, нямат сила. Обаче във вашия случай теглото е високо. Жълтеницата също много успива, но не би следвало щом е лека.
Вечерно време храни ли се, да не би тогава да наваксва?

# 5
  • Мнения: 1 302
Щом има жълтеница трябва да я будиш на всеки 2 часа да яде. Билирубинът как е? Цвета на кожата не винаги е показателен колко силна е жълтеницата. Моят син беше много жълт 2 месеца, но се будеше като по часовник да яде на всеки 2 часа и не беше сънлив.

# 6
  • Мнения: 59
И моето така беше. Караха ме да храня на 3 часа, с дохранване. Със зор го будех, малко жълтеница имаше. Не искаше да пие определените мл. В чужбина това. Роди се 3300, изписаха ни 3 кг. (повече стояхме заради антибиотици). На 1 месец стана близо 5 кг. а за 2 месеца си удвои теглото. Мисля че ако натдава няма нужда от толкова тъпчене. И аз не можех да изпълня "нормата" а стана шишо. После се нормализираха нещата към 4-5 месец спря да натдава много(иначе беше страшно).

Общи условия

Активация на акаунт