Пътуване до Истанбул съвети?

  • 137 840
  • 588
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 884
И аз се нареждам сред почитателките на Истанбул! Влюбена съм в този град! Особено есента е много ,много приятно!Бяхме в някакво малко хотел че на Босфора ,много близо до Синята джамия. Не съм и предполагала ,че така ще ми хареса пеенето на имама на изгрев и залез слънце! Много романтично,екзотично,различно... Могат да се прекарат часове в обикаляне на малки тесни улички,без цел,просто така-да се загубиш нарочно  Simple Smile. Препоръчвам силно гид за Св. Софиа-има толкова много интересни,скрити за обикновеното око неща ,които ще ви покажат! Wink

# 31
  • Мнения: 11 747
macoball ,благодаря за включването!Много красиво го описваш! Peace
Нашия хотел също е близо до Синята джамия.Ще имаме екскурзовод,с него ще посетим - Синята джамия,Хиподрума,Св.София,Св.Стефан,Египетския пазар,разходка с корабче по Босфора,Еребатан - водохранилището,Топ Капъ,Долмабахче,Сюлеймание.
Без екскурзовод ще посетим - синагогата Неве Шалом,кулата Галата,Таксим с булевард Истиклял,Капалъ Чарши.
Ох,всичко това само за 3 денонощия и ако успеем  newsm44

П.П.И на мен езана ми звучи красиво

# 32
  • Мнения: 884
Много гъста програма! Благородно ти завиждам!  Flutter Надявам се идните години да намерим време да се върнем там.Даже през ноември ще ходим в Маракеш,което според моята агентка ще ми хареса много предвид любовта ми към Истанбул!  Laughing
Приятно изкарване и да качиш снимки!  bouquet

# 33
  • Мнения: 11 747
Да,много гъста програма! TiredЗа втори път отивам,първия почти нищо не видях,та сега трябва да се навакса.
Планирам вече и трето ходене,че пак няма да сварим за всичко,което ми се иска! ooooh!

Благородно ти завиждам за Маракеш,Мароко ми е отколешна мечта!  bouquet

# 34
  • Мнения: 728
pina, ако стигнеш до Таксим, можеш да се спуснеш по Истиклял - търговската улица на Истанбул - и по нея да стигнеш до кулата Галата. Самата кула е доста близо до моста Галата и наистина можеш да се разходиш пеш по него. По протежение на целия мост има рибари, а под моста има много рибни ресторантчета. Има и трамвай, който се движи по моста, но номерът му не помня. Жетони се купуват на самата спирка.

# 35
  • Мнения: 11 747
Благодаря,Bella04!
Всъщност съм запланувала Истиклял,както и Галата,но в 2 различни дни.Съобразявам се с програмата от туриситческата агенция и когато има дупка - тогава.
Трамвая го уточнихме с drize - TR1.

Ще ми е много полезно,ако можеш да ми кажеш за колко време горе-долу се стига пеш от Таксим до Галата??
Скъпи ли са рибните ресторанти под моста - може да ги пробваме?

# 36
  • Мнения: 728
 От Таксим до Галата е около 40 мин. на бавен ход, ако не влизаш в магазините и кафенетата. Уличките, които са перпендикулярни на Истиклял са много тесни и живописни, типично ориенталски с малки кафененца, където можеш да пиеш чай, кафе, да пушиш наргиле или даже да поиграеш табла, ако искаш и всъщност си заслужава да се удължи разходката именно заради тази атмосфера, която по главната улица с магазините някакси е трудно да уловиш.
 В рибните ресторанти под моста не влязохме, поради глупаво предубеждение, че може би рибата в менюто е уловена в Златния рог, където никак не ми се видя чиста водата. Но това сигурно го има само в моето въображение  ooooh!
 Посетихме обаче друг рибен ресторант, близо до хотела ни. Никак не беше скъпо - напротив - порция лефер беше по-евтина, отколкото е по плажната алея във Варна. Към нея предлагаха безплатно хляб и кафе или чай. От обслужването обаче не останах никак доволна - докато ни привличаха за клиенти, около нас се въртяха пет келнера като пумпали, а след като си изконсумирахме вечерите изведнъж изчезнаха и пепелниците и "хайде да си ходите вече". Бели кахъри  Laughing
 Приятно изкарвнае ви желая, наистина в Истанбул има много какво да се види и един път не стига.

# 37
  • Мнения: 11 747
Благодаря,Bella04!
Помогна ми много,сега вече разбрах дали да вървя пеш или с трамвая да се връщаме.Много ми се искаше в едната посока да го направим пеш,но времето ни е разграфено до последно и не мога да си позволявам волности... ooooh! Ще има време да походим! Flutter

Истанбул.....идвам!!! Hug

# 38
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
Не е задължително да вървиш пеш от Галата до Истиклял! От тази голяма търговска улица можеш просто да се шмугнеш в тези приказни улички, да пиеш чай или кафе и да продължите! Щом нямаш време и това е възможност!
Или просто елате пак!  newsm68 smile3521 newsm68

# 39
  • Мнения: 952
pina - благородно ти завиждам за пътуването до Истанбул. Пътува ми се отново до този приказен град.
Когато аз ходих заминах супер предубедена, но още в началото града ме очарова и се влюбих в него. Дано и аз скоро се върна там.
Надявам се да успеете да видите всичко, което сте планували. Почти всичко изброено от теб успяхме да видим за 3 дни.
Щом сте близо до Синята джамия разходете се вечер край нея - прекрасно е.
И да не забравиш да си купиш хубави подправки от Египетския пазар (заради тях си струва отново да се върнеш в Истанбул).

Не зная кога заминаваш, но ти желая едно вълшебно изживяване.

# 40
  • Мнения: 11 747
Благодаря за пожеланията,Ралфиета!  bouquet

Заминаваме след 19 дни...,има още време,а аз нямам вече търпение!
Програмата смятам да изпълним,дано не настъпят затруднения.Аз съм била в Истанбул и мнооого го харесвам!Сега водя приятеля ми и малко се притеснявам да не го подведа с моите суперлативи....,ама ще стане ясно. Peace

# 41
  • BG
  • Мнения: 390
Ние със съпруга ми ще пътуваме за Истанбул на 20 с Караджъ тур. Ще бъдем там 3 денонощия и събирам инфо.

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Аз пътувах с тях, когато бях в Истанбул за 3ти път. От самите тях съм доволна, само хотелът не ми хареса, беше малко неподържан, но иначе всичко си беше ОК!! Весело изкарване!

# 43
  • Мнения: 728

И да не забравиш да си купиш хубави подправки от Египетския пазар (заради тях си струва отново да се върнеш в Истанбул).


Ох, и едно кафе продават на този пазар, забравих как се казва, но по аромата само може да се ориентира човек..........

# 44
  • Мнения: 11 747
Ето едно прятно клипче за Истанбул,виждат се някои от забележителностите му.

Ето подробности за забележителностите на Истанбул

Ето и един сайт с невероятни 3D снимки на доста от забележителностите на Истанбул - дворци,джамии,площади и други.

тоя сайт днес не ми се отваря нещо,но вчера теглих от там - снимките са страхотни,дано на другите им се отваря,че си струва

Последна редакция: ср, 19 сеп 2007, 10:15 от pina

Общи условия

Активация на акаунт