Мъртва кост на китката - премахнахте ли я и къде?

  • 39 777
  • 30
  •   1
Отговори
  • Другата България
  • Мнения: 36 784
Здравейте.
Синът ми има от малък мъртва кост на дясната китка, от вътрешната страна. Беше малко топче, мина през ортопед, съветът беше да не го пипаме докато не започне да му пречи.
Сега вече е голям, започна работа и то такава, че е на компютър по 8 часа на ден. Съответно от непрекъснатите движения с мишката топчето се уголеми, зачерви и дори се протри малко, а и започна да го боли.
Мисля, че ще трябва да се премахне оперативно.
Въпросът ми е следния - някой, който е минал през подобен проблем, може ли да сподели къде /в коя болница/ и при кой лекар? За София става въпрос.
И съответно доволен ли е от интервенцията? По мое мнение би следвало да е безобидна и с местна упойка?
Благодаря предварително на отзовалите си и желая светли празници на всички. Hug

# 1
  • Мнения: 18 567
В ортопедията в Горна баня има отделение, специализирано точно в проблеми на горен крайник. Не съм имала точно такъв проблем, но специалистите там са добри.

http://usbalortho.com/clinic2.php

# 2
  • Другата България
  • Мнения: 36 784
Благодаря ти.
И аз за там си помислих на първо четене.

# 3
  • Мнения: 1 473
Аз от Горна баня съм много разочарована. Изобщо не обърнаха внимание на детето и прегледът беше от 2 м разстояние. Преди време детето на една позната си направи операция в Пирогов. Имаше такова топче и д-р Атанас Кацаров я оперира. Той има и частен кабинет. Повече на ЛС, за да не сметнат, че е реклама.

Последна редакция: чт, 25 дек 2014, 18:57 от Black Scorpio

# 4
  • Другата България
  • Мнения: 36 784
Благодаря ти.  bouquet

# 5
  • Мнения: 24
Имах подобен проблем и ме посъветваха с ластичен бинт да притисна тази кост. Комбинирах го с кожен накитник и по съвет на приятел вечер я притисках с пръсти. Костта сама се прибра.

# 6
  • Мнения: 3 920
И аз имах такава кост на китката на лявата ръка. Може би около половин година ме притесняваше и после изчезна от само себе си.

# 7
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 759
Аз имах и на двете си ръце такава мъртва кост. Първо беше на дясната ми ръка. Бях млада и въобще не съм и мислила да избирам болница, още повече, че живея в провинцията. В началото не ми пречеше, но беше на китката ми отгоре и се виждаше, поради което постоянно ме питаха какво е това. Спомням си, че много ме болеше ръката докато се образува тази кост. Впоследствие тази кост започна и да ми пречи. Това ме накара да се оперирам. Операцията протече с местна упойка и аз през цялото време гледах какво се прави. В крайна сметка се оказа, че тази кост представлява едно плътно топче, пълно с нещо като желе, на мен ми заприлича даже на замръзнала пача. Simple Smile Така или иначе мина операцията, всичко беше нормално до един ден, в който отново се образува това топче на ръката ми. Вече не знаех какво да правя. На мен също ми бяха казали да си слагам желязна паричка на костта и да завързвам стегнато с бинт, щяло да се махне. Лошото беше, че това е на място, което не ми позволява постоянно да съм превързана стегнато, защото работата ми тогава беше с пишеща машина. Един ден, без да иска, мъжа ми ме беше хванал за ръката и ме стисна по-силно и топчето се пукна. Беше видимо как се разнася тази течност от него. И досега не ми е излизало. Междувременно ми излезе и на лявата ръка. Тъй като ми пречеше, предвид естеството на работата ми, а и беше много неприятна гледка, предприех отново операция, но в друг още по-малък град в обикновена болница. Отново гледах операцията, но този път нещата бяха малко по-сложни, или пък докторите не бяха готови за това. Топчето се беше разположило между сухожилията ми и бе необходимо доста да си поиграят, за да се изчисти добре. След операцията ръката ми се поду до размери, които не съм предполагала, че може да придобие ръката ми. Не можех не само да работя, но и всяко движение беше болка. Слава Богу отмина и този период и оттогава не са ми се появявали тези топчета. Само белезите на двете ми ръце напомнят за това. В крайна сметка бих ти предложила първо да пробвате, ако е възможно предвид мястото, където се намира тази мъртва кост, наистина да слагате метална паричка отгоре да притиска, и да го стягате. Може пък да се оправи по този начин. Моето ежедневие също е свързано основно с работа на компютър, така че разбирам как се чувства синът ти. Успех ви желая и дано се махне сама мъртвата кост!   

# 8
  • Другата България
  • Мнения: 36 784
Благодаря на всички за отговорите.
Две вечери правя една бабина рецепта с мая и бира - нещо като компрес с тази смес, но трябва да се прави повече време, а той след празниците се прибира на Сф....
Мислех си и аз за някаква като ластична превръзка /по-скоро нещо като наколенките, но на ръката - не знам как се казват Embarassed/. Предполагам, в спортен магазин би могло да се намери такова нещо.

# 9
  • Мнения: 4 500
Мери Ан, аз също бих ти препоръчала Пирогов, защото за Горна Баня имам лоши отзиви от мои познати  Hug

# 10
  • Другата България
  • Мнения: 36 784
Привет на теб! Hug
Значи за ортопедията в Горна Баня моите впечатления са повече от чудесни, нашето семейство е с абонамент за тази болница  Sad - мъжът ми със две сменени тазобедрени, синът ми с две операции на краката за удължаване на сухожилия и повдигане на стъпало /като малък, сега е мъж/, аз с пластика на крака след особено "успешно" махане на ганглион на местно ниво.... Stop, история мога да напиша. При всички случаи на допир и контакт с лекари от там - проф. Аспарухов за детето, проф. Танчев за ММ и д-р Петров /той вече не работи там/ съм останала с прекрасни спомени и успешни намеси. /пу-пу/.
Но това е дребно нещо, поне така мисля, а и му е доста далече от мястото, на което живее /той не иска там, аз първо там мислех/.
Затова сондирам мнения за други лечебни заведения. Peace

# 11
  • Мнения: 4 500
Ееее, значи твоят опит е доста повече от моите "слухове". Желая успех   bouquet

# 12
  • Другата България
  • Мнения: 36 784
 Laughing Моето си е опит направо, наистина.
Когато става въпрос за ортопедия, не бих отишла на друго място.
Това е "моята" болница.
Но това...знам ли, дребно ми се струва, а и коментираме в къщи /майка ми е пенсионирана ортопедична сестра, въобще семейство с традиции в ортопедията Laughing/, че и хирург би могъл да го махне.

# 13
  • Мнения: 4 500
Аз всъщност за хирург говорех.... Hug

# 14
  • Другата България
  • Мнения: 36 784
 Laughing Разбрахме се.
Аз съм имала ганглион на крака, на сухожилието на палеца. Докато не ми пречеше, не му обръщах внимание. Но започна да расте, да ме понаболва, да не мога да нося всякакви обувки...абе да ми пречи. С местна упойка ми го махнаха. Тук, в моя град. Мина - замина година две, пак се появи, на същото място. Викам си - тия не са го махнали като хората, ще ида в съседния, при по-големи специалисти.
Така ми го "изчистиха", че почти и сухожилието ми бяха подкарали ooooh!, два месеца не може да ми се затвори раната, стоят 15 дена конците, свалят ги и тя цъфва като майска роза /и сухожилието се вижда отдолу/ Sunglasses, и това само три пъти! Mr. Green Stop
Накрая се дигнах, та в Горна баня.
И се оправи с пластика /както казах/, присадиха ми кожа, иначе нямаше как раната да се затвори.
Но пък оттогава повече ганглиона не се е появявал Joy, явно добре е изчистен.

Дори сега една колежка има подобен проблем и аз все ѝ препоръчвам онзи доктор. Laughing

Това на детето е същото, или нещо подобно.

Общи условия

Активация на акаунт