Пътуване до Истанбул съвети?

  • 137 866
  • 588
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 11 747
Тъкмо щях да споменавам Орхан Памук, като стана дума на Нишанташъ!  Laughing  Аз не съм чела Истанбул, ама трябва да взема.... до колкото помня, Орхан Памук е живял в детството си в Нишанташъ  Thinking

Ох, все по- силно се надявам скоро да направим един Истанбул! Искам да сме поне с 4 нощувки, да имаме време. Този път да не ходим по дворци и базилики, а да се пощураме из града. Предния път ни окапаха краката, много нещо видяхме, ама хич не стигна времето... Първия път, пък, беше съвсем оскъдно времето..., та така.

BZ, за Баъдад джадеси (аз знам, че не се чете тая буква..., едно време учителката ни каза, че била нещо като 'ь' при нас. Не трябва ли да е нещо от рода на Баядад джадеси?  Thinking  всъщност не може да се напише с български букви това, което се изговаря на турски...)  нали се хваща ферибот от Еминьоню? И като слезем в Азия, съвсем наблизо е тоя булевард, а?  Абе аз имам карта, какво те питам....  ooooh!  Laughing Laughing

# 556
  • Мнения: 418
BZ, за Баъдад джадеси (аз знам, че не се чете тая буква..., едно време учителката ни каза, че била нещо като 'ь' при нас. Не трябва ли да е нещо от рода на Баядад джадеси?  Thinking  всъщност не може да се напише с български букви това, което се изговаря на турски...)  нали се хваща ферибот от Еминьоню? И като слезем в Азия, съвсем наблизо е тоя булевард, а?  Абе аз имам карта, какво те питам....  ooooh!  Laughing Laughing

Здрасти народе  Laughing:

Пина  Mr. Green Heart Eyes - да това "Г" не се чете, а става дифтонг(чисто фонетичекси speaking  Whistling)...и не се чете като Я...та на БГ си е баш Баъдат (трудно е за изговаряне, да Whistling Crazy). А до там аз ходя с колата, та с ферибота xuч не знам ; ако искаш да погледна ...Хайде ...кога иваш насам  newsm78 Hug Laughing Mr. Green Heart Eyes

# 557
  • Мнения: 11 747
Кака bz,  Grinning  абе аз се зверих на 2-те карти, които имам, после в нета търсих карти, ми не го намирам тоз'  Баъдад джадеси?!  Thinking Правилно ли съм разбрала, че се намира в района Кадикьой? Kadikoy? Барем него го видях къде е...  Дай някакъв ориентир, известен, да го има по картите? Аз мислех с фери-то на Юскюдар Uskudar да се слиза  Thinking

Виж по тази карта, в кой район да го търся?
http://migranov.ru/turkey/istanbul_map.jpg

По спирка или друг ориентир?

# 558
  • Мнения: 418
Pina  Heart Eyes - Божеeee къде ми е акъла  ooooh! - можех много лесно да те упътя == гледаш за БОСТАНДжъ. Багдатската уличка е на няколко преkи след Бостанджъ(така се нарича плажната ивица в този район). Иначе да , улицата е в Кадъkьой=Kadıköy  Hug Peace (ps: Ще трябва да хванеш ферибота от 1)Бакърkьой=Bakırköy uлu oT 2) Еминьоню --> u слизаш на Ha Бостанджъ=Bostancı)


# 559
  • Мнения: 11 747
Да, Бостанджъ го знам, даже се чудех защо съм го чувала толкова, а то.... Вече ми стана ясно....  Hug  

Ето го  Party

http://www.atlantikturizm.net/images/map.jpg

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 12:36 от pina

# 560
  • Мнения: 11 747
Кака bz, докато съм те хванала... кажи кой от островите е най- интересен за разглеждане? Най- големия ли? Buyukada? Тъй да има живот някакъв, заведения, магазини нещо....
To.., май може и трите острова за един ден, по 2 часа на остров... Транспорта гледам е доста добре уреден, има във всички посоки и комбинации...   Аз добре се подковах, остава и да идем!  Party    Sad

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 12:51 от pina

# 561
  • Мнения: 418
Pina = Да , аз съм за Büyükada=Бююк'ада - наистинa голям остров --> НЯМА коли, само колелета и файтони ....много ресторанти, кафенета, магазинчета(сувенирени, етно)...и страхотни вили ....изгледи ...природа ....усещания... Whistling Crazy Heart Eyes Съвсем те надъхах нали  hahaha Joy Mr. Green Hug


     


http://images.google.bg/images?hl=tr&source=hp&q=buyuk%2 … p;sa=N&tab=wi


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404428.msg11822244#msg11822244  -->5.  Mr. Green Wink
 

# 562
  • Мнения: 11 747
О, аз погледнах снимките в гугъл и много ми харесаха!  Peace Сега ще чета и топ 10...  Mr. Green

# 563
  • Мнения: 118
Моля за помощ. Ще купувам автобусни билети до Истанбул. Избрала съм Метро плюс. Дотук добре, но не мога да намеря на английски език разписанието на рейсовете от Истанбул до София..... Embarassed

# 564
  • Мнения: 3 695
Супер тема, ще се върна назад да науча нещо полезно.  Hug
Ние ще ходим с мъжа ми и колегите му през почивните дни на септември за 4 дни / 2 нощувки с агенция и програма, но искам да имам предварителна информация за Истанбул и да знам какво трябва да видя на всяка цена.  Rolling Eyes

# 565
  • Sofia
  • Мнения: 311
Момичета, страхотна е темата, изчетох почти всичко  bouquet Надявам се скоро и аз да отскоча до Истанбул, благодарение на вас се ориентирах горе-долу какво трябва да се посети, че даже и какво да се опита непременно, и се ориентирах по картата кое къде е. От това, което пишете, и от снимките съм се настроила за едно невероятно изживяване! Надявам се, че Истанбул ще надмине очакванията ми! Heart Eyes

# 566
  • Мнения: 795
И ние ще ходим до Истанбул през 4-те почивни дни, но сме с 2 нощувки,  много ми се иска да отидем и до Принцовите острови. Някой има ли информация колко струва билета до там и ако сте ходили заслужава ли си и за колко време се стига  с корабчето, дали разходката до там няма да ни отнеме цял ден от така или иначе кратката ни програма?

# 567
  • Мнения: 11 747
Не съм била на Принцовите острови, но искам да ходя, надявам се да се получи, при следващото посещение на Истанбул. Въпреки това, моят съвет е, да не се хвърляте на тия острови, ако ви е първо посещение в Истанбул!  Thinking  На континенталната час, то само Европейската се обхожда..., има толкова много за гледане, бездруго няма да сварите да отметнете всичко, което си струва..., а островите не са по- интересни  Thinking

# 568
  • Мнения: 350
И ние ще пътууваме до Истанбул през 4те почивни  дни на септември.

Четох по назад в темета за пазаруване на детски дрехи от  LC Waikiki много ми допадна като вариант за подаръци на дребната. Момичета какви са ориентировъчните цени на детските дрехи там? И въобще какво си стурава да донеса като сувенири на родата, която ще ми гледа дечицата през това време?

Другият ми въпрос е какъви варианти за транспорт ще ми предложите за марширута  Лалели - Цветния пасаж вечерта (такси?)? В нашата екскурзия има организирано посещение на Oreint house  и още нещо от същия тип, но на мен не ми допада, иска ми се тази свободна вечер да използване за посещени до Таксим и Цветния пасаж, разбрах, че там има разнообразие от ресторанти?

# 569
  • Мнения: 6 243
Egisihora, като цяло цените на ЛС Уайкики са доста по-ниски там, още повече, че почти винаги, като сме ходили, хващаме някакво намаление и е имало избор от чудесни неща на съвсем ниски цени - за пример, през м. май купих на сина ми (на 14 г) тениски за 8 - 10 лв, на щерката - пола пак за толкова и т.н.

Сувенири - според предпочитанията на родата. Класика в жанра са баклави, локуми и кадаифи - има пакетирани в здрави опаковки, няма да ти се разтекат по пътя. Можеш да купиш и сушени плодове - осочено кайсиите по пазарите са на ниски цени, а са превъзходни. Аз съм носила една лимонова вода по молба на родниа, че много я тачи. Има и разни пепелници и пр. дребни предмети с традиционни шарки. Хубави сувенири има и в някои от музеите, в съответите им магазини.

Общи условия

Активация на акаунт