Ергенът ❤️ Симфония от чувства - Тема 11

  • 101 388
  • 2 145
  •   1
Отговори
# 2 115
  • Мнения: 7 724
Aз не съм толкова възмутена или впечатлена от чата на Айлин , страшен компромат , че е спала с мъже .😀

# 2 116
  • Мнения: 1 673
Виктория с "не знаех къде се събуждам / в какво легло се събуждам" може да е имала предвид, че днес спи в Дубай, утре в Рим, вдругиден - Варшава, заради работата на стюардеса? Тя не е казала "не знаех до кой мъж се събуждах, нали"?

Не са чак толкова лоши момите... Отражение са на времената, в които живеем, и нравите...

За мен под чертата (прага ми на търпимост) бяха само детегледачката Теодора, инфлуенсърката Габи, бизнесменката Елисавета. Тях знаем кой ги прати...
На ръба на чертата ми бяха: кючекинята Мони и двете фолк-певици, Джия повече от другата.
Останалите момичета са ми разпръснати в полето, но все пак ги търпя. Една е хубавка, друга - миличка, трета - искрена... Виждам някакъв потенциал.

Най-близо до мен като разсъждения и поведение ми е Елена. Добре че беше тя, та да я гледам тази нагласена глупост. Искам да има повече млади жени като нея.

# 2 117
  • Мнения: 5 865
На мен тя ми звучи, все едно ѝ се е случило нещо доста неприятно, което по-добре да не коментирам.

# 2 118
  • Мнения: 402
Гледах Виктория в двата подкаста. И според мен се опитва да се изкара по-невинна,
Отколкото е, но няма лошо, може би е посъзряла и се е усетила за някои неща.

# 2 119
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 388
Днес се сетих за нещо и бързам да го споделя. И историята с колието,  и тази с доенето, бяха разиграване на семейни скандали в началото на връзка. В началото, защото след няколко,  а може и след първия, Елена ще знае, че Генчо се ядосва, ако не носи подаръците, и ще ги носи. А в паралелната двойка младежът ще се светне, че няма да му мине номерът с налагането, и ще се замисли другия път. Идентични ситуации, различна реакция. За мен, тази на Валерия по-адекватна, достойна и , ако щеш..заздравяваща връзката(при наличие на чувства, разбира се)
Дори на Елена и бе спестено разиграването да става в присъствието на свекървата, зълвата и комшийката. Валерия се отстоя във враждебна среда. Няма кауза-мауза тука. Тя си спореше с гаджето. Естествено е да трооне с краче, коя от нас не го е правила. Не упреквам Елена, че сложи после колието. Ако за него е важно, а на нея не и коства нищо-защо да не го сложи. Сцената преди, или след, не помня, ми дойде в повече. От Валерия той искаше да направи нещо, което и е непосилно, а за него няма никакво значение. Освен чист инат.
Скрит текст:
Слагам в скрит текст личен пример, за който се сетих. В началото на нашата връзка ММ беше доста ревнив. Признавам си, че това ме ласкаеше...до едно време. Първо започна да показва, че не му е приятно да нося по- изрязани деколтета. Подхождаше пасивно-агресивно 😁 После си го и каза, уж на майтап. Показах му ясно, че няма да спра да си нося дрехите-бях на 22 и нямах(и нямам) намерение да се замонашвам. Двайсет и много години по-късно сме се научили, че правата на единия свършат там, където започват правата на другия. Та тук съм съгласна с  Валерия мъж и куче както си го научиш. Но и за жената е същото. И всеки сам си поствея границите. Въпрос на самоуважение. Ако не - да сме живи и здрави.

Последна редакция: нд, 07 май 2023, 19:32 от Г. Краули

# 2 120
  • Мнения: 4 489
Да, реално, всички обвиняваха Валерия, че не се аргументирала, а защо му беше важно на Ергени тя да му се подчини, освен заради егото му?! Посочената причина беше, че той така искал.
В края на краищата, това мляко и за баниците не бе използвано.

Последна редакция: нд, 07 май 2023, 19:36 от Tsugumi_

# 2 121
  • Мнения: 6 909
Напълно съм съгласна с Краули. Не става дума за кози, крави, веганство, диаманти, колиета. Едната тропа с крак, другата му легна в краката. А той? Каква беше целта на неговото настояване освен да надвие?

# 2 122
  • Мнения: 4 489
Може и да греша, но очаквам от уж космополитни, интелигентни и освободени жени да дават пример за еманципация. Да не говорим изобщо за лошия модел на подчинение. Само подлеците се ласкаят от лазещите в краката им.

# 2 123
  • Sofia
  • Мнения: 3 848
Скрит текст:
Може и да греша, но очаквам от уж космополитни, интелигентни и освободени жени да дават пример за еманципация. Да не говорим изобщо за лошия модел на подчинение. Само подлеците се ласкаят от лазещите в краката им.
Не грешиш. Simple Smile Но тези, които се имат за космополитни, интелигентни, освободени и пр. само си мислят, че са такива, иска им се.

# 2 124
  • Мнения: 2 026
И какво станало , напила се момата ,не помни нещо ,голяма драма . Да и я жигосаме и помним до живот- край от нея, човек не става..
Да ви призная сега се сетих ,на кого ми напомня поезията на Елена. Това е може би един от най-известните на този свят(и не само) автори. "Четящите най-вече глупости" вероятно са го чували Joy
Скрит текст:
О, фривилна грухталност,
 твоите миктурации за мен са като плърдлени геблеточици по лъргредна пчела
 Моля те, о група о мое фунтуище търлингдроме.
И хупшожно ме подрангли с къдравите си биндълъурдли
че инак ти раздирам гоберизрастъците със собствените си блърдлекрунчеони, шъ видиш ти!

# 2 125
  • Мнения: 5 865
😂😂😂 Мъжът ми се включи - каза, че му напомня на онзи епизод на Приятели, когато Джоуи пишеше препоръчително писмо за Моника и Чандлър.

# 2 126
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Днес се сетих за нещо и бързам да го споделя. И историята с колието,  и тази с доенето, бяха разиграване на семейни скандали в началото на връзка. В началото, защото след няколко,  а може и след първия, Елена ще знае, че Генчо се ядосва, ако не носи подаръците, и ще ги носи. А в паралелната двойка младежът ще се светне, че няма да му мине номерът с налагането, и ще се замисли другия път. Идентични ситуации, различна реакция. За мен, тази на Валерия по-адекватна, достойна и , ако щеш..заздравяваща връзката(при наличие на чувства, разбира се)
Дори на Елена и бе спестено разиграването да става в присъствието на свекървата, зълвата и комшийката. Валерия се отстоя във враждебна среда. Няма кауза-мауза тука. Тя си спореше с гаджето. Естествено е да трооне с краче, коя от нас не го е правила. Не упреквам Елена, че сложи после колието. Ако за него е важно, а на нея не и коства нищо-защо да не го сложи. Сцената преди, или след, не помня, ми дойде в повече. От Валерия той искаше да направи нещо, което и е непосилно, а за него няма никакво значение. Освен чист инат.

За мен също са идентични ситуации, преднамерено бяха поставени момичетата в тях, един вид изпитание. Доста пъти Евгени е повтарял, че в любовта няма его и трябва да има комуникация и компромиси. Какво направиха двете момичета:
Елена потърси обяснение т.е. потърси комуникация и то веднага. За целта се наложи да потъпка егото си, да не кажа да се унижи - изчака демонстративното натискане на Генчо и Валерия, разплака се, а в крайна сметка отстъпи и дори сложи колието. Валерия отказа комуникацията в първия момент, но все пак я потърси, макар и по-късно. Не отстъпи и не аргументира тезата си. Частичен компромис - баницата. В очите на Генчо печели Елена. Тя е готова да прави жертви в името на любовта. Плюс това обясни и се аргументира, не се фръцна тропайки с крак. Далече съм от мисълта да го обявя за правилно, за мен беше много мъчителна цялата ситуация, но явно тя мина теста.

Последна редакция: нд, 07 май 2023, 20:38 от Жабче

# 2 127
  • Мнения: 753
Аз не видях опит за подчинение от страна на Евгени. Много ми е странно как се извърта ситуацията. Той ясно заяви, че проблемът е в липсата на комуникация, не в доенето, не във веганството, не в това, че има позиция, а в начина по който реагираш и директно се затваряш и запушваш ушите. И се видя, че комуникация няма. Валерия на пейката му каза накрая това, каквото той искаше да чуе. И му направи баница. И беше на път да ревне. Каква точно е разликата със слагането на колието?

# 2 128
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 996
Остана затворена Валерия. Повече питаше, отколкото да отговаря. Ситуацията натежа и се натегна, защото тя се затвори и реагира остро.

Добавям в поста си баницата, да, това е компромис.

# 2 129
  • # супернатурална #
  • Мнения: 1 388
Ами, че тези неща се изясняват насаме, както тя мъдро направи. Елена какво щеше да направи, ако ситуацията с колието беше се случила пред конкирентките и? Затова казвам, че Елена бе пожалена, но реагира според характера си.Или според това колко иска ергенина/победта.
Момичета, спрете да ходите на пръсти около мъжете. Ще свикнат 😁
Още не знаем коя е печелившата в такава ситуация. В дългосрочен план за мен е Валерия. Без значение дали ше спечели ергенина. Ще се запази като личност.
Аз не видях опит за подчинение от страна на Евгени. Много ми е странно как се извърта ситуацията. Той ясно заяви, че проблемът е в липсата на комуникация, не в доенето, не във веганството, не в това, че има позиция, а в начина по който реагираш и директно се затваряш и запушваш ушите. И се видя, че комуникация няма. Валерия на пейката му каза накрая това, каквото той искаше да чуе. И му направи баница. И беше на път да ревне. Каква точно е разликата със слагането на колието?

Общи условия

Активация на акаунт