Знаете ли, защо бебета трябва да се къпят всяка вечер?

  • 20 287
  • 81
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 315
 Здравейте, ами нашия бебо не сме го къпали, докато не му падна пъпчето, след като падна пъпчето (това няколко дни след изписването) почнахме да го къпем само с вода през ден, само веднъж го къпахме със бебешки сапун, но после продължихме пак само с вода. След 40 дни почнахме всяка ве4ер да къпем бебешока и засега сме пак само с вода, мислим да продължим така, след време ще почнем със сапун, шампоан.
Мдам къпането е голям кеф за бебенцата, по-добре се чустват, действа успокояващо. След банята и папането заспиваме с удоволствие.  Heart Eyes

# 76
  • Мнения: 64
освен хигиена и всичко останало бебетата много лесно се подсичат навсякъде не само на дупетата за това трябва всекидневно къпане

Това е истината!!!
Бебетата имат много гънки особено по-дебеличките
newsm10 съгласна съм  smile3521

# 77
  • Мнения: 154
И ние доскоро се къпехме всеки ден,но напоследък пропускам някои вечери и аз незнам защо.Замивам и само дупенцето,правя и масаж,хапва и хайде в леглото... Party

# 78
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
На новородените кожата е много нежна и лесно податлива на ифекции и външни влияния,за това всекидневното къпане е задължително.

# 79
  • Мнения: 1 174
Детските дерматолози - най-вече в Западна Европа, препоръчват къпане на новородени и малки бебето 2-3 седмично, или през 1-2 дни. Колкото е по-малко бебето, толкова е по-нежна кожата му и бързо се изсушава.

Ако се къпе всяка вечер, поне 2 поредни къпания да са само с вода. По-възможност да се използва по-малко козметика и по-щадяща за кожата.

 Peace
След като ни падна пъпчето се къпем всяка вечер само с вода,а през вечер с измиващия гел.Банята много ни успокоява Simple Smile Случи се дори на няколко пъти и сутрин да се чипкаме.

Последна редакция: чт, 08 фев 2007, 18:58 от ive

# 80
и ние се къпем всеки ден много обича, а и си е хигиена! Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 2 855
От всичко написано до тук, разбирам, че не всички къпете децата си всеки ден. Ние си се къпем всеки ден със шампоан Бюбхен. И все пак си мисля, че щом в болницата къпеха децата с шампоан всеки ден/там те са буквално на часове/, значи нищо им няма нито на кожата, нито на каквото и да било друго. Смятам да продължавам така, а и бебчо му е много готино и после как ароматно мерише, че чак ми идва да го изям Laughing

Общи условия

Активация на акаунт