Затъпяваме ли от майчинството?

  • 13 125
  • 112
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 727
Затъпява се от към едно, поумнява се от към друго....винаги е така, с каквото и да се захванеш....забравяш едни неща, но пък научаваш други.....това, че на останалите не им е интересно да им говориш за деца, не значи само по себе си, че си тъп
newsm10 - на място казано
и на мен сега ми се струват повърхностни и дребнави разсъжденията и вълненията на приятелките ми без деца, но, какво да ги правим  Mr. Green - те ще станат като нас Mr. Green , ние на техния акъл няма да се върнем  Grinning

точно казано и аз съм така Simple Smile)

# 31
  • Мнения: 677
Присъединявам се-затъпявате!обаче половинката ми не е съгласна..

# 32
  • Мнения: 2 863
Ох, ами с риск да ме наплюете, аз не мисля, че се затъпява, мисля че си зависи от човека и доколко успява да отделя време да върши и нещо друго, освен гледането на децата... С първото стоях 4 години в къщи, в две от които блъсках английски по 4 часа сама в къщи, явих сe   на TOEFL и макар, че скоро след това останах без работа, бързо си намерих друга.
С второто съм вече 3 години в къщи, научих се да работя на Corel  и на  Adobe Photoshope  и честно казано даже нямам време да ходя да вися с други майки по градинките, така че изобщо не ми се налага да водя безкрайни разговори за  деца...
Ама като се има предвид, че съм по стара от повечето от вас-  това, че не съм затъпяла, трябва да е от възрастта Mr. Green

# 33
  • Мнения: 2 792
  Jaly абе не е съвсем така, Димана я родих в трети курс в университета,  после с Момчил си взимах държавните изпити, докато му растяха зъбите (един месец спях по 3 часа на денонощие), справих се перфектно с изпитите, после учих и английски ( явно не колкото тебе) и тн.
Така изредено създава различно впечатление, но истината е, че през цялото време се чувствах тъпа, та дрънкам, но пък аз съм самокритична до безумие, така че май всяка от нас за себе си е права  Peace

# 34
  • Мнения: 2 022
Jaly, не става въпрос за затъпяване във вид на загуба на умения. Естествено, че всички майки тук ако ги накараш да свършат нещо, което са вършили на работното си място ще го свършат веднага и то добре. Просто временно всички интереси и  цялото съзнание е насочено в друга посока и е по-трудничко на моменти да превключиш на вълната на разговорите на работещите хора. Но предполагам след това всичко си идва на мястото Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 5 289
Мчи как,затъпява се я,като се въртиш в един кръг от памперси,храна,спане,игри и възпитание+домакинската работа=гола вода.А па колко забравям,няма да ви казвам ooooh!,не помня неща от вчера............сериозно я. Thinking

# 36
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Малее,и а се осещам как в главата ми е станала една боза.Има моменти в които изобщо не мога да се понасям аз ,а за другите незнам.Категорична съм ,че се затъпява,но какво да се прави.......можем да го променим това положение!

# 37
  • Мнения: 1 312
Ами не бих казала,че е точно затъпяване,но определено социалните контакти липсват Sad.Радвам се,че до месец се връщам на работа,защото откакто малкия тръгна на ясла просто се усещам,че ставам от мързелива,по-мързелива... Confused
Тези две години в къщи ми дадоха възможност да прочета и науча неща,за които преди не съм имала време или желание,но пък се загуби динамиката и способността ми за общуване с хората Thinking.Усещам се на моменти,че често не взимам участие в разговор,не защото не знам,а защото си мисля,че няма нужда да го казвам,че никой не би искал да чуе мнението ми Rolling Eyes.
Липсват ми изненадващите срещи с различни хора,всеки от тях носещ своята уникална история...,защото сега общувам с шепа народ,който познавам до болка вече Tired
Липсва ми и сутрешния вестник...всеки ден..,като навик,като ритуал.
И сега си имаме будка пред блока,ама не ми е същото да го чета насред кухнята Crossing Arms

# 38
  • Мнения: 11 607
От еднообразието и липсата на социалниконтакти се затъпява..... Можеш да ходиш на работа, да я вършиш машинално, да ти е еднообразно, да не излизаш от кръга на професионалните си задължения, да нямаш време много-много за срещи с тоз-онзи и да затъпееш много повече от една мама, която си стои в къщи и си гледа детето. Обратното също е важно!

Аз от 11 г. с малки прекъсвания съм си в къщи, може и да съм затъпяла, но и света около мен не е станал по-остър! Едно губиш, друго пИчелиш!

# 39
  • Мнения: 3 740
Права си, Цоцоланке, много повече се затъпява от еднообразна и скучна работа, отколкото от гледането на деца. Децата са ежедневно предизвикателство - за ума и душата.
Всъщност, зависи от човека, не от обстоятелствата.

# 40
  • Мнения: 391
Затъпява се от към едно, поумнява се от към друго....винаги е така, с каквото и да се захванеш....забравяш едни неща, но пък научаваш други.....това, че на останалите не им е интересно да им говориш за деца, не значи само по себе си, че си тъп

И аз така -чувствам  ,че съм затъпяла за бързоходещите и суетни човеци  по улиците ,обаче по отношение на дъщеря ми -май съм  малко по умна.

# 41
  • Плевен/София
  • Мнения: 546
               Да съм затъпяла, не мога да преценя, но много ми липсва работата, колежките, клиентите, ако щеш...Много по ми се иска да съм затрупана със стока, която да се раздели между обектите, отколкото да беля картофи, примерно. Но пък това, което ми донесе малкия ми син, не може да се замени с нищо.

# 42
  • Мнения: 2 255
Затъпявате, да.
Във форума по-малко, де. Все пак се обсъждат различни теми.
Но на живо бременни и родилки мои приятелки са просто  Crazy
   Пожелавам ти скорошно присъединяване  Mr. Green

# 43
  • Мнения: 2 070
Амииии... Аз така се чувствах в първите месеци, като проходи и проговори детето се оправих. то малко идва с възрастта, не с майчинството, аз съм забравила всичко учено в училище и университета, като факти, не като база... С форума малко затъпях, по-скоро начина ми на изразяване се промени, не си го харесвам, това е, защото бързам може би... Преди имах писателски способности и талант, всичко закърня, не си давам зор и затова, карам го през просото. Работата ми е малко рутинна, не изисква творчество и това допълва нещата. Затова мисля да я сменям.

# 44
  • Мнения: 193
Незнам дали е точно затъпяване или по-скоро подмяна на темите, които ни вълнуват приоритетно.

Общи условия

Активация на акаунт