"ДВИЖЕНИЕ НА БЪЛГАРСКИТЕ МАЙКИ" - тема 10

  • 16 822
  • 457
  •   1
Отговори
# 60
  • на път
  • Мнения: 2 804
Имам едно такова питане. Тези дни бях болна и стоейки си в къщи се порових по темите (както някои отчетоха). Забелязах, че има много и разнопосочни нужди, но за мен са трудно обозрими и понеже принципно не съм много в час, дали не е възможно да се закове една тема с всички нужди и необходимости, а каквото е подсигурено и изпълнено да се отмята.
Миналата година Ивет беше направила такава тема като помагаше на млади майки живеещи в лоши условия, като накрая се видя и прекрасния резултат.   bouquet
Знам, че вие сте си много в час, ама тези като мен които нямат възможност да се включат като вас в процеса (знам че личното присъствие е най-важно и ценно  Hug) го правят спорадично за жалост ....

# 61
  • Мнения: 2 249
D_IVA получаваш веднага темата Peace
пускам отделна тема-"спешни нужди-по домове"
нека наистина там синтезирано с по 2 изречения пишем за да се знае- и ако нуждата е покрита да се отмята
пример
измислен
дома в перник има нужда от 20 гърнета
и след като се намерят-отдолУ
НАМЕРЕНИ
 Hug

ЕТО Я ТЕМАТА
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=155502.new#new

Последна редакция: вт, 09 яну 2007, 21:04 от МЕРЕЛИН

# 62
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Софианки, отново се включвам. Седейки си ми идват разни идейки, които можете да осъществите само Вие или момичетата от Пловдив. Нека направим нещо като събеседване помежду си за това-какви таланти имаме. Давам веднага пример със себе си, макър да не  съм кой-знае какво. Аз бродирам гоблени. имам мног и различни. с удоволствие бих предоставила някой за мащабна изложба-базар, на която да бъдат поканени съпругите например на посланиците в Б-я, разни упправители на големи фирми и т.н., които да оценят труда ни и да могат да закупят от нашите неща. Можем да поканим за партньори други подобни на нашата организации, министерства, разни други - Вие ще решите. Можем да включим и от децата-момче от Белоградчик 2 пъти има изложба в президентството.Сигурно има много други таланти. Говоря за мащабна акция. Давайте мнение...

# 63
  • Мнения: 2 249
SKORPION идеята ти е интересна ама...аз не блестя с никакви таланти-дано другите момичета ме отсрамят Embarassed

# 64
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Не трябва всеки да е талант, важното е да опитаме всички форми, чрез които да сме полезни на децата. Трябва да заслужим това, което даваме и това е един от начините.Може да е около 1-ви юни, важното е да е мащабно. Давам още един пример с това, в което съм сигурна: средно голям гоблен, който в сайтовете е със средна цена 2000 евро, можем да продадем за 2000 лева. Тези, които ще го купят знаят за какво става дума.Не се стряскай от цената-това са нормални нули.Десетина такива неща, малко картини 10-20, малко дърворезби и т.н.

# 65
  • София
  • Мнения: 6 743
Ако може да изкажа мнение.Просто е съвпадение, че тази година Великден е толкова скоро.Не знам каква е идеята за тогава (базар или нещо друго), но Скорпион ме накара да се замисля, че би било хубаво да има  нещо по-мащабно, но и по-далечно, за да бъде по-добре организирано, като 01.06 например.Ако успеем да си издействаме някъде сцена, би било хубаво да има, да речем благотворителен концерт на самите деца от домовете.А "зад сцена", да се продават пак, на нещо като базар, неща, отново направени от нас или играчки, ако успеем да осигурим от разни фирми.Така хем прихода от закупените неща, хем парите от билетите ще са за децата, хем самите деца ще се чувстват добре, че учавстват  Hug
Това са само идеи, може би са много мащабни, но все пак идеи  Embarassed
А ако все пак има Великденски базар, предлагам отново да има рисувани неща от нас, като миналата година, както и такива от самите деца  Hug Аз ще се пробвам да ушия също нещичко  Blush
А за първи март...обикновено по всички домове тогава има тържества и ние носим мартеници и за децата, и за персонала.Може, ако успеем да намерим от къде (имам идеи) да занесем във всеки дом по една торта и някакви други лакомства по случая.  Hug

# 66
  • Мнения: 908
Това предложение наистина е доста сериозно... Ама аз нито мога да шия гоблени, нито да рисувам... много съм скована в ръцете  Embarassed Исках само да предложа ако може да се правят благотворителни концерти в София и страната? Така повече хора ще могат да помогнат с финансови средства.

# 67
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Нещата придобиват мащабност, която нашата дейност заслужава. Тогава можем да доведем и деца от провинцията, струва ми се, че те все още не усещат напълно какво искаме да направим за тях. Нали една от целите е да ги изведем извън тяхната среда-изключително важно условие за социализацията им.Въпреки всичко съм на мнение, че трябва да направим една много интелигентна изложба - базар в тяхна полза, която да популяризира нашата дейност нагледно и пред сериозни институции заедно. Децата отделно може да имат страхотно парти в Центъра на София или където решите...по нашия начин - с много музика, с фирми-партньори и т.н.предполагам отсега как ще се зарадват...

# 68
  • Мнения: 863
УФФФФФФФФФФ хладилника е за Хели - неква идея за превоз.
Иве и аз съм без винетка, но ще го мислим някак, споко. Иначе и оята кола работи вече и мислех с нея да ходим newsm78

Криска ,аз имам телевизор за Хели, ако се намери транспорт за хладилника да го закараме и него а? Thinking

Момичета ,имам парички за плодове ,ще взема Hug Нези ,ще се чуем утре Hug

Такаа, сега да питам нещо друго:

Говорих с Иванова, за петък да отидем в Дом7 да видим децата. Има ли желаещи да дойдат с мен??? Хайде момичета вие сте Simple Smile

# 69
  • Мнения: 2 534

Говорих с Иванова, за петък да отидем в Дом7 да видим децата. Има ли желаещи да дойдат с мен??? Хайде момичета вие сте Simple Smile
Към колко часа ?

# 70
  • София
  • Мнения: 6 743
Аз искам в петък в Дом 7  Praynig Не съм ходила до сега, искам, искам, искаааам.Ще говоря със свеки да дойде, но аз не знам къде е магазин 345 и искам с теб да се чакаме някъде...или да те взема от вас  newsm78, а Миленка  Praynig

# 71
  • Мнения: 1 878
Мммммммммм идеята за по мащабни действия мноооого ми хареса  Hug Мога и аз да ушия нещо, а мога да привлека или поне със сигурност ще опитам да привлека още една мама-творчески настроена и така ......но със сигурност ще ни трябват стабилни партньори - нещо като Столична община и кмета  Mr. Green например..............и понеже ми харесва идеята, ако се реши да се действа обещавам твърда подкрепа  Hug

За Великден също започвам да мисля  Crazy

 Heart Eyes

# 72
  • Мнения: 2 584
е не, на работа съм в петък и събота Sad

# 73
  • Мнения: 863

Говорих с Иванова, за петък да отидем в Дом7 да видим децата. Има ли желаещи да дойдат с мен??? Хайде момичета вие сте Simple Smile
Към колко часа ?

В 10,00ч. Peace

Да, Иве, моооже, заповядай, тъкмо ще пием по кафе най-сетне  и от нас ще тръгнем.  HugАКо има и други желаещи може да ги вземем от 345  Thinking

Ееее, Румка !!!Що все така става! Ми ела в Св.Параскева тогава? Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 6 743

Говорих с Иванова, за петък да отидем в Дом7 да видим децата. Има ли желаещи да дойдат с мен??? Хайде момичета вие сте Simple Smile
Към колко часа ?
Ще ти пиша в кюто като се разберем - става ли?  Hug

Общи условия

Активация на акаунт