Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 91

  • 19 455
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 6 183
Ако кървенето не е силно, ами е по-скоро зацапване, можеш да продължиш и вагинално. Но ако се притесняваш, приемай го през устата няколко дни докато видиш накъде вървят нещата.

Моята АГ постоянно ме караше да приемам Утрогестана през устата, защото се бил усвоявал по-добре. Но аз предпочитах да го слагам вагинално.

# 706
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 937
Да вагинално! През устата не се усвоява добре. То остави усвояването ми на мен ми действа кофти през устата ставам страшно изморена и сънлива  .

Последна редакция: сб, 10 юни 2023, 02:36 от nasito8988

# 707
  • Мнения: 4 621
Благодаря, момичета! Интересното е, че лекаря каза, че не виждам кървене. Пък аз съм сигурна, че имаше бледо розово.
Той ми казва, че ако абортирам, ще имам силни болки. Аз му казвам, че имам два аборта и двата без болки.
Сложих ги сега вагинално, за утре ще го мисля. Утрото е по-мъдро от вечерта. Ще пиша и на хематолога. Мъжът ми се притесни за инжекциите.

# 708
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 937
Пиши на хематолог. Аз последно научих че инжекции не се спират задължително при кървене   нали стана въпрос pinitos  с полипа .Иначе щом е имало кафяво може и розово да е имало .

# 709
  • Мнения: 262
Аз от преди малко съм с кървене и силни болки като при цикъл, мисля че започнах да се чистя, но все пак ще отида 8ч в болницата да видим какво ще правим, не вярвам да ми се размине кюртажа, но пък знае ли човек дано мине по най-лекия начин всичко. На някой правили ли са му кюртаж въпреки, че вече е с кървене? Не знам какво да очаквам.

# 710
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 937
Аз съм изхвърлила няколко плода . Не не ви се е разменал нито 1 път да няма и кюретаж това в държавното Аг.  Само първият аборт беше в частна болница.
Ох мн гадни болки вкъщи 1 ми аборт от тез контракции помислих ,че ще умра

# 711
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 874
Анонимна, при първия ми мисед постъпих в болницата с кървене, за другия ден назначиха кюртаж, че бях яла и пила, съответно сакът изпадна още следобеда в болницата. Дадоха ми 2 цитотека за контрахиране на матката и понеже на другия ден се бе събрала и имаше само остатъчна лигавица за изчистване така ми размина кюртажа (въпреки че по документи писаха че са го направили…)

Мини, как си?
Инжекциите не причиняват кървене защото за разлика от АП не са антиагреганти. Те нямат общо.

АГто не е видял текущо кървене или насъбрана кръв. Зацапало ти е, после при прегледа сте събрали остатъчното. Нормално е да няма повече щом не се вижда активно кървене в матката.
Виж, наистина много неща може да са, важното е че засега няма повече. Като се върнеш си мини през твоя АГ също.

# 712
  • София
  • Мнения: 7 545
Мини, всичко ще е наред, щом е само прицапване не е страшно. Просто се окопава ембриончето. Продължавай и с утрогестана, и с инжекциите. Гледай да не се изморяваш много, и ако може да не се притесняваш много. При моята бременност с близначките прицапвах на почивки до 14-15гс.

Анонимна, кураж, ще мине и ще замине без да усетиш 🍀🍀🍀

# 713
  • Мнения: 925
Анонимна, моят кюретаж беше след като сама бях изхвърлила ембриона. Така и не разбрах защо се наложи, АГ каза че била удебелена лигавицата и нямало смисъл сама да се чистя. Самото изхвърляне беше доста болезнено, като много тежки болки при цикъл.

# 714
  • Мнения: 1 079
Бу, анонимна, съжалявам, че минавате през това.. няма думи, с които да се опише болката, но с времето се усеща по-малко и ще сте отново готови за бременност и ви пожелавам този път да е до пухкав финал! Heart Heart
Аз също имах кюретаж след задържан аборт в 7-ма седмица, всичко мина за 20 минути с пълна упойка, като нямаше никаква болка след това. Пет часа след процедурата ми разрешиха да се прибера вкъщи.

Мини, стискам ти палци всичко да е наред и като се върнеш в БГ да ти потвърдят, че ембриончето се държи здраво! Flowers Strawberry

# 715
  • Мнения: 4 621
Благодаря, момичета!
Днес ми е малко зле. Болят ме корем, зъб и глава. Пих две нош па и един парацетамол. Сутринта като ходих до тоалетна нещо изтече, обаче не разбрах кървене ли е или от утрогестана. Много странен цвят беше. Утре като се приберем ще търся гинеколог, при който да отида на преглед. Нали не ми хареса тази, при която ходих първия път и реших, че ще я сменям.

# 716
  • Мнения: 262
При мен всичко мина и приключи набързо. По пътя насам имах ужасни болки и кървене, след като ме приеха установиха, че съм почнала да изхвърлям плода, но в корема ми било каша и не ме оставиха да се изчистя сама. А и май по-добре, че не ме оставиха да се мъча, че мислех че умирам такива силни болки в корема, кръста, и контракции никога не съм изпитвала преди. Ще си полежа в болницата днес и утре и в понеделник вкъщи. Много съм доволна от болницата, от отношението като цяло от това, че реагираха адекватно и навреме въпреки, че е съботен ден. Ако някой го интересува коя е болницата, на лично може да ми пише за да не излиза като реклама. Пожелавам наистина никой да не преминава през този стрес и тази болка. Аз вече гледам напред и ще мисля само за бъдещето.

Последна редакция: сб, 10 юни 2023, 12:10 от аНонИмнАа.

# 717
  • Мнения: 433
Анонимна, радвам се че при теб така бързо са приключили нещата и че си случила на отношение.
Аз още си чакам…
Наред с това, има и друг проблем. Имам счупен зъб с временна пломба от около месец. Обаче започна да ме боли и прави проблем и знам че ще трябва да се работи. Понеже ще е с упойка се чудя да чакам ли да мине аборта, дали евентуално би му повлияло. Има ли някой подобна случка?

# 718
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 874
Няма да повлияе упойката, оправи си зъба.

# 719
  • Мнения: 4 621
Болките в корема се засилиха, въпреки че съм пила вече два пъти по две хапчета нош па. Имам още зацапване, само че сега е кафяво. Имах малка капка розово червено на ежедневната превръзка.

Общи условия

Активация на акаунт