как пазарувате изгодно памперси и мокри кърпи

  • 1 355
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
здравейте, тъй като скоро 6те съм мама за първи път ,се интересувам от къде пазарувате памперси изгодно....кога офертите в емаг или друг сайт могат да се считат за изгодни и какво най често взимате вие...
знам,че всяко дете е строго индивидуално,но колко памперси обикновенно ви заминават за деноно6тие с новородено бебе ...Какви мокри кърпи предпочитате.....И без да сте минали през педиатър какво е нормално да има в аптечката на бебето за първите дни...визирам..физиологичен разтвор,капки за колики, набор за пъпче ,термаметър,панадол...Ползвате ли пудра ...ако да ..на коя марка...Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 2 888
Може да купиш памперси на Mamia , евтини са и са хубави , sudu creme за подсичане , кърпите ще си ги харесаш от някъде .

# 2
  • Мнения: 462
Аз пазарувах памперси почти изцяло от Емаг. Изпробвах различни марки в началото докато си харесам. Понеже дъщеря ми е недоносена и стоя месец и половина в болницата, видях че там ползват Pufies. Вкъщи обаче нещо не се разбрахме с тях, доста често протичаха. Пробвах тези от Лидл, доволна бях. Пробвах Pampers, накрая се спрях на Pampers Premium Care. След първата поръчка просто си ги сложих в любими в Емаг и им следях цената почти всеки ден. Всеки път като видех, че са намалени, поръчвах. Мокри кърпи също има в Емаг по 12 пакета примерно, аз лично ползвах Бочко от първия ден. Пудра никога не съм ползвала, както и кремове за подсичане. Не се притеснявай, много бързо ще разбереш какво ти трябва и кое е най-доброто за бебчето. Успех! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 771
С т.нар турски памперси голямото, но за малкото нямаше внос покрай пандемията. От памперс (полски) се беше обринало , пробвах пуфис- мн напарфюмирани ми се видяха, накрая казах на мъжа ми - вземи едни от билла (тогава жълти брандирани билла). Оказаха се унгарски. Тънки и удобни бяха, на супер цена от 12, а при промо и от 9 лв.
Последната година ги няма, ползваме пак от билла (пак 9 и 12 лв), едни синиьо/зеленикави (т.е не са брандирани с жълтото на билла)- перфектни.

Но най-важно е да следите детето как реагира на съответната марка (моето второто се оказа по-претенциозно, имахме доста перипетии, не  е било АД, но мн лесно се изсушаваше кожата, мн се дразнеше)

За каката бях ползвала себамед серията за подсичане и през останалото ереме т.нар македонско кремче (Белла). Малкото мина през какви ли не специализирани козметики , докато накрая с един лусион на мустела за пелени най-накрая се кротна кожата.

Леко бременеене и леко раждане!

# 4
  • Мнения: 5 062
Памперси взимам на Little Angels, доволни сме от тях, както и от тези на Лидл, които са на страхотна промоция тази седмица. Взима първите от сайтове и фб страници, внасящи от Англия. От там и Судокрем. Мокри кърпички - все още съм в търсене на хубави. Купувам на различни марки и пробвам. Като че ли най-изгодни са тези в Лидл на Lupilu, но не съм ги пробвала още.

Иначе за аптечка - питала съм нашия педиатър, тя е категорично против лекарства без нейното мнение, но каза за панадол бебе. Понеже синковецът има запек, каза да си вземем и Мелилакс, слава Богу не се наложи да я ползваме. Това имаме. Физиологичния разтвор го ползваме всяка вечер след баня - за очичките и нослето. Може да си подготвиш спирт за пъпчето. Има и един подсушаващ спрей на А Дерма, който ползвахме за пъпа.

# 5
  • Мнения: 5 073
Пелени от раждането почти догодинката ползвахме на Bambo nature. Реших да пробвам с Памперс премиум и пюр и от двата се подсече и не повторих. Мокри кърпи не съм ползвала, освен в болницата и бяха waterwipes. За сметка на това пък линиментът на Мустела ми е пръв приятел. Много харесвам пелените на Лидл от nature серията, но за съжаление не са в постоянния им асортимент и, като ги пуснат, се запасявам.Ползвам турски пелени от същия тип.
stone, понеже си писала, че ползваш лидълската марка, имат ли оцветяваща лента или не? Колебая се дали да не ги пробвам.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 460
Памперси купуваме най-изгодно от английските групи във ФБ. Понякога и от Емаг. Пробвали сме Pampers, Pufies, Molfix, Лидлските и още някакви английски, но не им помня името. Най-доволна съм от Pampers, но и дъщеря ми никога не е реагирала към останалите марки.

Мокри кърпички почти не съм използвала докато проходи. Сега ползваме навън, за да избърша ръцете. И до ден днешен след смяна на памперс мия дупето на мивката. Изключвам когато инцидентно се е налагало някъде навън да сменим. Но тогава съм ползвала линимент на Юриаж и памучно тампонче за почистване.

След раждането в домашната аптечка имахме само Панадол, физиологичен разтвор и спорт за пъпчето. Не ни е било необходимо друго. Панадола даже го отворихме чак след годинката за пръв път. Simple Smile

# 7
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
От групи във ФБ,но тези които ползвам не винаги ги има(уж ги внасят от Англия,но не са масово използвани и по-трудно се намират), също от Лидл(не са лоши,но трудно издържат през нощта, въпреки че не съм имала случай на протичане, обаче сутрин са на ръба) и класически Памперс(тях от Метро или Лидл ги вземам, когато са на промоция).
Пудра не съм ползвала,само крем против подсичане на Бочко.Мокри кърпи на Бебелан и Бочко с вода.

# 8
  • Мнения: 5 062
Ирен, да, имат лента Simple Smile

# 9
  • Мнения: 5 073
Благодаря! Гледах им опаковката, ама не видях. На другите я има показана лентата.

# 10
  • Мнения: 1 033
Новородено е добре да се сменя на има-няма 2часа, особенно лятото. Около 10-12 памперса на ден, за мокри кърпи вземи си пробвай, но най-добре е да "действаш" с вода, защото мокрите кърпи подсичат. Аз за новородено ползвах крем Бочко под всеки памперс мажех, когато имаше "гаф подсичане" ползвах Бепантен. Освен физиологичен разтвор, термометър и панадол бебе не ти трябва друго. Също не искам да те отчайвам, но капките за колики не помагат, пробвали сме всичко. Стискате зъби и това е, 2,3 месеца е зора после човечето се "очовечва". С памперсите трябва да пробваш няколко вида, но сега лятото гледай да са по тънички, другото в движение ще го разучиш.

# 11
  • Мнения: 5 062
При нас за колики засега помагат най-много на Карп метода и то частично, както и слингът.

Кърпички аз ползвам да почистя грубото, после под чешмата. Засега май water wipes най ми харесват, но те са далеч от изгодни.

Последна редакция: чт, 18 май 2023, 09:04 от stonefaced

# 12
  • Мнения: 17
Здравейте,за да не отварям друга тема ще попитам тук.Има ли мами,които използват памперси Мамиа за бебчетата си?Закупих един пакет,но ми се струват много странни.Досега не съм виждала такива памперси.Тънки са,но стоят на твърди топчета-гранули,не знам как да го обясня и ми се струва,че ще обиват на бебото ми.Използвала съм Памперс,Пуфис,Молфикс,Бейбилов,Бейбилино не съм попадала на такива.Стоят на твърди бучици  от гранулки и ае чудя дали не съм попаднала на фалшиви,тъй като прочетох много добри отзиви за тях.

# 13
  • Мнения: 1 033
Аз бях доволна, но така и неможах да си намеря седмичка. На Пуфис памперс гащите са същите. Мамиа никога не са ми пропускали, докато при всички други марки се е случвало, просто са по-малки, ако детето е 2, трябва да взимаш 3/4. Моите фаворити останаха Litlle angels и Pampers Premium care.

# 14
  • Мнения: 5 062
Ние в момента сме с Мамиа. Нямам такива наблюдения. Може да е било кофти партида.

Общи условия

Активация на акаунт