Предстои ми лапароскопия

  • 79 767
  • 545
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 716
Браво. Laughing

# 31
  • София
  • Мнения: 2 381
Супер! Laughing Възстановявай се бързичко!

# 32
  • Мнения: 249
Здравейте момичета, и на мен ми предстои лапаро, аз съм от Бургас, но ще ми се прави в Майчин дом в София, при Д-р Божилов. Сега чакам да ми свърши цикъла и после отивам. И на мен ми казаха, че е по добре да е след цикъла. Някой от вас може ли  да ми каже какво да си взема за болницата - нужни ли са дамски превръзки/ ако тече кръв после или нещо такова/ ? И примерно мокри салфетки или въобще каквото се сещате. Все пак клиниката е държавна. Моята операция се поема от касата. Изследванията ми бяха безплатни.

# 33
# 34
  • Мнения: 122
Здравейте момичета, и на мен ми предстои лапаро, аз съм от Бургас, но ще ми се прави в Майчин дом в София, при Д-р Божилов. Сега чакам да ми свърши цикъла и после отивам. И на мен ми казаха, че е по добре да е след цикъла. Някой от вас може ли  да ми каже какво да си взема за болницата - нужни ли са дамски превръзки/ ако тече кръв после или нещо такова/ ? И примерно мокри салфетки или въобще каквото се сещате. Все пак клиниката е държавна. Моята операция се поема от касата. Изследванията ми бяха безплатни.

Ренка, писах ти на лични

# 35
  • София
  • Мнения: 2 381
Ренка 79, не знам за какво точно ще ти правят лапароскопия, но за всеки случай си носи дамски превръзки, че първия ден има леко кървене или зацапване. Зависи кога ще ти магнат дренажа. Носи си и мокри кърпички. Още  - чаша с лъжица (вилица няма да ти трябва), чехли и пижама, елече - ако си по-зиморничава, бельо. Не си носи плодове, защото издуват стомаха. Не знам в МАЙЧИН ДОМ дали се постъпва ден по-рано. Но за него ден можеш да си вземеш вода, не си купувай натурални сокове, защото имат консерванти. Тях не дават да се пият и след операцията, докато се оправи перисталтиката на червата, грубо казано. Ако влизаш ден по-рано, можеш да си вземеш книжка или списание, да си четеш. В деня на операцията нищо няма да ядеш, то е ясно. За деня след операцията си вземи солети. Много момичета казват, че това им се яде. Повярвай ми, така е. Може да ти донесат и Активиа. Да не ти носят плодове, защото издуват стомаха и акушерките казват, че не е добре, да се ядат. Ако се сетя още нещо - ще пиша. стискам ти палци!  Hug   bouquet

# 36
  • Мнения: 249
  bouquet много ти благодаря Kia Ще пиша с резултат после!

# 37
  • Мнения: 2 422
ЗДРАВЕЙТЕ за първи тът пиша но чета одавна радвам се че ви има. На мене също ми претстои лапроскопия но не се знае дали ще е само оглед или ще премахнат ГАДНАТА киста. А после следва ICSI но се чудя каде часна Света София или Щрев.?????

# 38
и на мен ми предстои лапаро и съм притеснена, но четейки отзивите на момичета започвам да се успокоявам. дано всичко е наред при всички. ууспех и късмет. Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 2 381
и на мен ми предстои лапаро и съм притеснена, но четейки отзивите на момичета започвам да се успокоявам. дано всичко е наред при всички. ууспех и късмет. Simple Smile
Избери си лекар, с когото ще се чувстваш сигурна. Ако си го направила вече - успех! И не се притеснявай, само си товариш психиката. Всичко ще мине ОК.   bouquet

# 40
  • Мнения: 249
Извинявам се за глупавия въпрос, но какво е това ISCI?На мен не ми казаха нищо за такова нещо.

# 41
  • София
  • Мнения: 2 381
Извинявам се за глупавия въпрос, но какво е това ISCI?На мен не ми казаха нищо за такова нещо.
Не са ти казали, защото е вид изкуствено оплождане. Момичето е сбъркало изписването на абревиатурата.
ICSI (ИКСИ)

1. Провеждането на ICSI - директното въвеждане на един сперматозоид в яйцеклетката. Манипулацията се извършва с помощта на микроигла (представлява микропипета, чрез която се улавя и засмуква единичен добре оформен и витален сперматозоид) под микроскопски контрол с помощта на управляван от ембриолог - микроманипулатор.

Това е от тук:
http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&a … der=1&thold=0

Ренка 79 за кога ти е насрочено лапарото?

# 42
  • Мнения: 249
За Kia: Ами в понеделник на обяд. Утре ще ме приемат в болницата. Може да се наложи да остана няколко дни след операцията в болницата, така че ще пиша с инфо как е минало в края на седмицата. Аз май се разпростях в 2 теми по моя въпрос, за което се извинявам. Благодаря на всички, които ми помагат с инфо, научавам много неща от вас!!!!!

# 43
  • София
  • Мнения: 2 381
Аз май се разпростях в 2 теми по моя въпрос, за което се извинявам. Благодаря на всички, които ми помагат с инфо, научавам много неща от вас!!!!!
Grinning Видях отдавна, но както виждаш, отговарям и в двете. Успех! Стискам ти палци! Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 2 686
Здравейте, момичета! И на мен ми предстои лапароскопия за премахване на миома. Оказа се, че заради нея не успях да забременея повече от 2 години, а също ми направи доста поразии през бременността. При всички положения трябва да я махна преди евентуална следваща бременност, но същевременно тя расте и ако скоро не направя лапароскопия, няма да могат да я махнат по този начин и ще трябва да ме оперират по класическия. Разбира се искам да избегна това.

Имам един много важен за мен въпрос към тези, които вече са минали през това. Знам, че възстановяването е бързо, но все пак аз съм с един 10-килограмов буен хлапак, и ме притеснява след колко време ще мога да се грижа пълноценно за него. Раждах секцио и ми беше много трудно, а тогава той беше съвсем лекичък.

Може ли някой със сигурност да каже дали лапарото е поето от касата? Хубаво е да се знае, за да сме подготвени и да не могат да ни изнудват.

И още един въпрос (ще ме извините!) до тези, които са махали кисти или миоми с лапаро. Налага ли се да се прави разрез, за да се извади кистата?

Общи условия

Активация на акаунт