Стафилококи под мишниците

  • 815
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,мами. Обръщам се към вас,защото съм отчаяна. От години ми излизат подкожни гнойни пъпки под мишниците.Има периоди на затишие и периоди,в които излизат по повече от една и са много болезнени и остават белези. Ходих няколко пъти на различни кожни лекари, които ми казваха,че трябва да си засиля имунитета и куп глупости, които не помогнаха. Явно в нашият град няма добри специалисти за това. От ровене и четене сама разбрах,че това са стафилококи. Освен това, наскоро ми се появиха и в областта на секцио белега( миналата година родих) и гинекологът ми като ги видя потвърди, че са стафилококи. Направи ми микробиология и излезе Proteus Mirabilis. Има ли някоя от вас, която може да ми помогне с информация, както и с препоръка за лекар, терапия и въобще има ли оттърване от тях и могат си оперативно да се премахнат белезите? Искрено благодаря на отзовалите се.

# 1
  • Мнения: 5 531
Здравей,
тази тема е дълга и сложна.
Възможно е наистина това да е стафилококова инфекция. Упорита е, лекува се трудно.
Затова първо трябва да намериш добър специалист - не е задължително да е кожен лекар.
Тук ще напиша общите неща, ако искаш подробности може да ми пишеш на лично.
 - първо е много важно да се установи вида на стафилокока
-  при първи призначи се налага мястото с йодасепт
- може да мажеш локално мястото с Фусинин крем
 - стафилококовата инфекция се лекува с Антибиотик и подсилване на имунната система.
 - пери дрехите си отделно от дрехите на другите членове на семейството, на по-висок градус
не подценявай състоянието!

# 2
  • Мнения: 227
1) Много внимателно с антибиотиците и Фусидин-а (също антибиотик). Не Ви трябва да предизвиквате резистентност и хронична инфекция. Йодасепт, ако се спука пъпка - медицински спирт 70% (не повече и не по-малко!!!), питайте в аптека и за разтвор на хлорхексидин, ако случайно има (но надали). Миене на ръце преди и след всяко докосване на инфектирано място.

2) Използвайте за миене на ръце и тяло само твърд сапун. Геловете не отмиват добре.

3) Добавяйте в прането дезинфектант за пране. Тези
https://ttmarket.bg/category/dezinfektanti
са само примери. Аз лично съм използвала само на Heitmann, ако изберете друг, сравнете концентрацията и вида на активното вещество. Това е ОСОБЕНО важно в периоди на обостряне на инфекцията или ако перете обувки в пералнята!
Периодично пускайте дезинфекция на пералнята (най-висока температура, с дезинфектант/прах за бяло пране/препарат за дезнфекция на пералня), отново - особено ако перете обувки!!

4) По възможност - изгладете всичко, което носите.  Стафилококите не се вземат от нищото, но се иска да ги изтребите и да разберете откъде се появяват.

# 3
  • Мнения: 5 531
1) Много внимателно с антибиотиците и Фусидин-а (също антибиотик). Не Ви трябва да предизвиквате резистентност и хронична инфекция. Йодасепт, ако се спука пъпка - медицински спирт 70% (не повече и не по-малко!!!), питайте в аптека и за разтвор на хлорхексидин, ако случайно има (но надали). Миене на ръце преди и след всяко докосване на инфектирано място.

2) Използвайте за миене на ръце и тяло само твърд сапун. Геловете не отмиват добре.

3) Добавяйте в прането дезинфектант за пране. Тези
https://ttmarket.bg/category/dezinfektanti
са само примери. Аз лично съм използвала само на Heitmann, ако изберете друг, сравнете концентрацията и вида на активното вещество. Това е ОСОБЕНО важно в периоди на обостряне на инфекцията или ако перете обувки в пералнята!
Периодично пускайте дезинфекция на пералнята (най-висока температура, с дезинфектант/прах за бяло пране/препарат за дезнфекция на пералня), отново - особено ако перете обувки!!

4) По възможност - изгладете всичко, което носите.  Стафилококите не се вземат от нищото, но се иска да ги изтребите и да разберете откъде се появяват.
Klar,
много зависи засегнатия участък, степен на засегнатост, тежест. При тежки засягания на кожата налагащи оперативна интервенция се изписва задължително АБ, или се лекува с венозен такъв. За съжаление, стафилокока е упорит, и често не се повлиява от наличните на пазара антициотици.
Наистина хигиената е изключителна важност, както си написала миене на ръцете след всяко докосване на инфектирания участък, използване еднократно на марля, тампон при чистене или мазане на заразения участък, смяна на самобръсначката при всяко бръснене. Преди всяко бръснене кожата също трябва да се дезинфекцира. Помисли дали използваш епилатор например, където безпроблемно завърташ инфекцията.
За прането си го описала супер.

# 4
  • Мнения: 3 122
Имахме в къщи стафилококова инфекция под мишниците. Първоначално бяха сгрешили диагнозата, че са гъбички. След лечението стана по-зле и тогава взеха микробиология под мишниците. Оказаха се стафилококи. С предписан антибиотик се излекува много бързо. И беше препоръчано дезодорантите под мишниците да се сменят на всеки 3-4 седмици, за да се избегнат нови инфекции. Според лекарят тези дезодоранти, които не се пръскат, а се мажат, ролкови и други, били причината.
Нямаше пъпки обаче, беше ярко червено и болезнено. Имате ли микробиология от мишниците, а не само от белега?

# 5
  • Мнения: 2
Благодаря за информацията. Нямам проба от под мишниците. Ходила съм няколко пъти на доктор през годините, но никой не ми пусна микробиология, а ми изписваха имуностимуланти. Сега гинекологът ми пусна за пръв път от белега. Ще търся доктор в София, защото се влошавам, а в моя град явно няма специалисти. Може ли да ми кажете на Вас кой доктор Ви помогна?

# 6
  • Мнения: 3 122
Не помня, а и беше в чужбина,  но беше първия срещнат дерматолог. Който и дерматолог да попитате би трябвало да ви пусне изследването.

Общи условия

Активация на акаунт