Собствен застрахователен офис

  • 1 099
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,завършвам последна година застраховане и искам след завършването да отворя свой собствен застрахователен офис.
Някой знае ли каква комисионна взимаш от застраховки като гражданска,каско,имуществена?

# 1
  • Мнения: 1 803
За да  отворите офис,трябва да сте брокер/струва много пари/или да работите за брокер.Различните компании плащат различни проценти за различните застраховки.В диапазона от 10 до 30 %.
Щом завършвате застраховане,би трябвало да го знаете.Съветвам Ви да поработите във вече утвърден офис,за да придобиете опит.
Отделните застрахователи също отварят свои офиси,но предпочитат опитни хора.Трябва да издържате офиса и да остане нещо и за вас.Не става веднага.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 4 067
От моя позната, която имам собствен офис застрахователен, неща като франчайз към голям застраховател, тя взима 20%

# 3
  • Мнения: 5
Работила съм за брокер…имам опит в изготвянето на застраховки..можеш да отвориш офис и ако станеш застрахователен агент към дадена компания не е задължително да си брокер…
Сключваш посреднически договор например с бул инс и вече те определят какъв процент ще взимаш
Въпроса ми беше някой знае ли % комисионна,когато си обвързан директно с компанията?

# 4
  • Мнения: 1 803
Когато си застрахователен агент към компания,подписваш договор.
За различните застраховки,комисионните са различни.Например "Гр.отговорност" около 12%,"Имуществени застраховки" Около 30%
Но агентите са обвързани с изискване за покриване на определен обем,и определени видове застраховки,освен това работят само за компанията с която са сключили договор.

# 5
  • Мнения: 10
Здравейте,

Имам интерес да ставам застрахователен брокер и бих искал да се информирам относно таксите, свързани с този процес.
Разбрах че първоначалната такса за регистрация е около 7500 лв., но прочетох някъде че имали ежегодна такса от 5000лв.
Може ли някой да потвърди тази информация за годишната такса?
В момента имам регистрирана фирма и офис продавам авточасти/автоаксесоари и разглеждам възможността за разширяване на услугите си чрез застрахователни услуги.
Имаме и потенциални клиенти в тази област.
Мога да покрия сумата за регистрация, но ме интересува дали инвестицията наистина ще си струва.
Освен това, бих искал да разбера каква е разликата в комисионните, които би могъл да очаква брокер в сравнение със застрахователен агент. Ако някой има опит или знания по темата, ще съм благодарен ако сподели.

# 6
  • Мнения: 1 803
Няма смисъл Вие да ставате брокер.Действително таксите са големи.
Можете да подпишете договор със съществуваш брокер или направо с няколко застрахователи.Тогава ще дължите само данъци върху изработеното  500 или 50 лв годишно,в зависимост от това дали договора е на името на частно лице или фирма.
Изберете такива ,които редлагат обучение,защото застраховането не е лесна работа.

# 7
  • Мнения: 114
Kemo, отварянето на брокер са безумни разходи.
В повечето случаи инвестицията не се възвръща.
То не е само да платиш лиценза и после годишната такса.
Дори да имаш капитала, не се знае колко години ще са нужни за възвръщане, какво остава за печалба след покриване на всички разходи, а камо ли да направиш достатъчен портфейл, с който да се издържаш, покриваш разходите, и остава като пасивен доход, а ти да си ходиш на чайчета и кафенца с клиенти за някоя и друга препоръка, среща, запознанство.
Пазарът е разпределен отдавна.
Тепърва брокер би отворил някой с парите за пране(не казвам незаконни, ок да кажем с капитал за завъртане поне 100к), готови клиенти да наливат, но то не е само в "Гражданска отговорност", каквото предполагам искаш основно да правиш. За другите неща съм сигурен, че нямаш ценз и не си готов, с обучение, семинарче и слайдове просто не става.

МеиМеи казва някои точни неща, но подвежда с това "договор към няколко компании".
Не, не може, незаконно и забранено е.
Или си агент към само една компания, или към брокер, или ти самия си брокер.
Ако си към брокер, също ще ти е много трудно, защото няма как да научиш всички продукти на компаниите, много време ще ти отнеме, и със сигурност ще работиш с няколко продукта.
Ще те гонят за таргети на повечето места, и ако не ги покриеш, ще те разкарат и ще ти вземат клиентите "автоматично".
Комисионите колко %-та са ти е най-малкият проблем.
Ако държиш и искаш да си "самостоятелен", и все пак имаш контактите, възможностите, и хората, защото все пак агенти ще ти трябват, ти сам всичко не можеш да вършиш, даже ще ти трябва "СОК" - специалист обслужване клиенти, който да ти седи 9-5 на заплата в офиса ти докато обикаляш по клиенти и срещи, помисли за франчайз към брокер.

Последна редакция: чт, 09 ное 2023, 11:33 от Revoker

# 8
  • Мнения: 10
Revoker благодаря много за изчерпателния отговор. Предоставената информация ми даде точно това, което исках да разбера и, честно казано, ме накара да преосмисля идеята за брокерство.
Съгласен съм с предложението и ще търся повече за франчайз възможности с брокерски фирми.

В офиса сме двама; освен частите, ние предоставяме и други услуги. Вече сътрудничим с фирми и смятам, че имаме възможността да назначим още един човек, който ще се развива в застрахователната сфера.
Разбира се, като всяко ново начинание, и това ще носи своите предизвикателства.

Отново благодаря за помощта и насоките!

# 9
  • Мнения: 2
Здравейте,ние сме от малко градче,също с магазин за авточасти и сервиз.Въпроса ми е следния и на мен ми беше обяснено за една космическа сума.Бихте ли ме посъветвали и насочили-какво предприехте Вие,кой е по удачния вариант със сключването на договори.Огромна мъгла ми е,а бихме искали така да се каже да разширим малкия семеен бизнес

Общи условия

Активация на акаунт