Рецепти от "Време за готвене"

  • 122 767
  • 290
  •   1
Отговори
# 75
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ах, леле, тази торта е...нямам думи Heart Eyes
Ще събера кураж някой ден да я направя.

# 76
  • Мнения: 5 873
Доне,ето моята еклерова торта,без украсата от шоколад и карамел... Blush,нямах време.
  bouquet

# 77
  • Мнения: 3 447
Доне,ето моята еклерова торта,без украсата от шоколад и карамел... Blush,нямах време.
  bouquet
Ванче, и твоята украса е страхотна   bouquet Да ви е сладко  Heart Eyes

# 78
  • Мнения: 34
Много ми харесва предаването!Харесва ми и Влади!Много ми допада изкуството карвинг арт и бих искала да си набавя някакви помагала,за да науча повече неща!Моля, помогнете!

# 79
  • Мнения: 3 447
ЛиЛи, засега смятаме към книгата, която ще издаваме, да има диск с уроци по карвинг... или поне към част от тиража. Зависи от спонсорите, дано успеем  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 903
И аз много харесвам предаването. Влади наистина е голям талант, какви украси и декорации прави само. Поздравления за темата.

# 81
  • София
  • Мнения: 89
мерси мерси мерси Dona. Тази рецепта за палачинковата торта я търся от много време    bouquet
а книгата кога ще излезе?

# 82
  • Мнения: 3 447
Munkyy , надявам се, че до края на февруари ще успеем. Ще ви държа в течение  Simple Smile

# 83
  • Русе
  • Мнения: 410
Дона, благодаря за предложението. Тази торта наистина е невероятно вкусна и напоследък ми стана любима. Вече сме я хапвали няколко пъти  Laughing Даже в някоя от темите бях пускала и рецептата.



Ще чакам с нетърпение книгата и още рецепти от теб   bouquet

# 84
  • Мнения: 2 591
изглежда само аз не съм го гледала това предаване  Embarassed, но сега благодарение на кабеларките нямаме Диемите, така че и да искам, не мога....

много интересни рецепти - предизвикват те да си изпробваш уменията... тези дни съм по-свободна и ще опитам някоя   chef

# 85
  • Мнения: 3 447
mama1+2, майстор си ти, браво   bouquet

# 86
  • Мнения: 3 447
ТИКВЕНИ ПЪРЖЕНКИ С ПАРМЕЗАН И МЛЕЧЕН СОС

Продукти:
300 гр тиквички   
2 яйца      
2-3 с. л. брашно   
3 стръка копър
1 стрък пресен босилек      
2 скилидка чесън      
половин кофичка кисело мляко    
100 гр козе сирене   
200 мл олио      
1 ч. л. сол      
30 гр пармезан   

Приготвяне:
Настържете тиквичките на едрото ренде. Посолете и разбъркайте с леко намачкване. Изсипете в цедка и оставете да се осолят и изцедят.
В купа счупете яйцата, прибавете брашното и разбъркайте добре. Изсипете отцедените тиквички. Нарежете на ситно копъра, листа пресен босилек и ги сложете в купата. Настържете пармезан в купата и разбъркайте добре.
Сипете мазнина в тиган и сложете да загрява.
С помощта на лъжица изсипвайте по малко от тиквената смес в тигана.
Разстелете леко. Пържете на умерена температура. Ще познаете, че са готови за обръщане, когато се отлепят от дъното на тигана. Трябва да станат хрупкави.
Готовите тиквени пърженки поръсете с пармезан. Украсете със стрък копър.
Пригответе млечен сос, като намачкате козето сирене с киселото мляко до гладка смес. Нарежете на ситно чесъна и копъра и сложете при млечната смес. Разбъркайте добре.
Изсипете от соса в малка купичка и я сложете в единия край на чинията за сервиране.

# 87
  • Мнения: 119
лелеееееееее,тази солена торта ми напълни очите! при първа възможност ще се опитам да метна палачинките   chef

# 88
  • Русе
  • Мнения: 410
Дона, имам една молба към теб. Ще може ли да напишеш рецептите от предаването тази вечер? baby_neutral
Едното беше печено свинско със сос от боровинки, а другото йогурт с плодове.
Тъкмо се бях строила пред телевизора с лист и химикал да записвам и сина ми започна да ми обяснява как искал точно така да му приготвя месото и т.н. и т.н. и накрая изпуснах рецептите  Embarassed

# 89
  • Мнения: 3 447
Ето ги  Simple Smile

СВИНСКО ПЕЧЕНО С БОРОВИНКОВ СОС

Продукти:
1,5 кг свински бут
150 мл червено вино
100-150 гр. сладко от боровинки
150 мл олио
кубче пилешки бульон
150 гр лук
100 гр моркови
50 гр масло
300 гр картофи
10 гр розмарин
универсален сгъстител (или нишесте)
сол
черен пипер
за маринатата:
30 мл соев сос
20 гр горчица
20-30 мл червено вино
20 мл светъл оцет
50 мл олио

Приготвяне:
В купа изсипете соевия сос, горчицата и червеното вино и разбийте с тел. Добавете оцета, олиото и разбийте сместа добре.
Овкусете месото със сол и черен пипер. Нацепете го от горната страна на плитки ромбчета и го сложете в маринатата. Обърнете го няколко пъти.
Сложете го в загрят тиган, но задължително с капак. Месото трябва само да се запечата на висока температура от всички страни. Преместете го в тавичка за печене. Изсипете при него останалата марината.
Обелете картофите, изплакнете ги и нарежете на филийки с дебелина 1/2 сантиметър. Осолете ги. Добавете стрито на прах бульонче, малко олио, розмарин, поръсете с малко вода. Разбъркайте картофите и ги подредете около месото в тавичката. Налейте още малко вода, поръсете с розмарин и сложете маслото. Нарежете лука и морковите на едро и ги добавете при картофите. Завийте тавичката с алуминиево фолио и печете в силна фурна.
Когато месото е готово, махнете фолиото и печете до леко зачервяване.
В дълбока нагорещена тенджера сложете сладкото от боровинки леко да се карамелизира. Прибавете червеното вино и соса, който се е получил в тавичката след изпичане на месото. Разбъркайте добре, изсипете универсалния сгъстител и продължете да бъркате. Когато сосът се сгъсти, преместете го от огъня.
Нарежете изпеченото свинско месо на филии и ги подредете ветрилообразно в чиния за сервиране. Отстрани подредете картофите. Полейте с боровинковия сос. Украсете с клонче прясна подправка.



ЙОГУРТ С АНАНАС И ПРАСКОВИ

Продукти:
изцедено кисело мляко
2 шайби ананас от компот
1-2 праскови
2-3 ч. л. мед
коктейлни череши
филирани бадеми

Приготвяне:
Изчистете прасковите от костилките, обелете кожата и нарежете на дребни кубчета. Нарежете по същия начин и шайбите ананас.
Смесете изцеденото кисело мляко с меда, нарязаните праскови, ананаса и филираните бадеми. Разбъркайте с много леко намачкване на плодовете, така че да останат цели, но да овкусят млякото.
Сервирайте в купички. Нарежете парче праскова на филийки и сложете в купичката. Украсете с коктейлни череши и капки мед. Поръсете с филирани бадеми.

Общи условия

Активация на акаунт