Отговори
# 15
  • Мнения: 21 275
Стискам палци и аз, Mint Flowers Four Leaf Clover

# 16
  • Мнения: 423
Дами, възможно ли е и нормално ли е в 28 +++ г.с. бебето да е заело позиция с главата надолу. Дали се обръща постоянно или ще си остане така? Мисълта ми е не е ли още рано за тази позиция..?! Започна да ме стряска този малък юнак да не го родя седмак 😃😃😃 ..
Днес, като АГ ми каза, че околоплодните ми води са над нормата, реших да видя какво е писала и видях, че също е написала позицията на бебето 🤔

# 17
  • Мнения: 1 324
Дами, възможно ли е и нормално ли е в 28 +++ г.с. бебето да е заело позиция с главата надолу. Дали се обръща постоянно или ще си остане така? Мисълта ми е не е ли още рано за тази позиция..?! Започна да ме стряска този малък юнак да не го родя седмак 😃😃😃 ..
Днес, като АГ ми каза, че околоплодните ми води са над нормата, реших да видя какво е писала и видях, че също е написала позицията на бебето 🤔

Още в 22 седмица моето бебе беше с главата надолу.. и моите води са на горна граница. Ако гестационен диабет е изключен като вариант, то ще помогне намаляне на въглехидратите.

# 18
  • Мнения: 277
Моето бебе още от 26 г.с е с главата надолу.
Според лекарят ми имат много място и поне още няколко пъти ще си промени позицията до раждането.
Водите ми са в нормата.

# 19
  • Мнения: 423
За съжаление съм с ГД. Утре съм при друг специалист, който явно ще установи причината за повишеното количество ОВ. Но и АГ предполага е от ГД.. Днес много се притесних.. след това разбира, се почетох тук във форума и мн мами са писали, че са имали ОВ над нормата и са родили здрави бебчета.. гледам да не се панирам повече, че все още този ГД не мога да го преживея .. 🙄
Дами, възможно ли е и нормално ли е в 28 +++ г.с. бебето да е заело позиция с главата надолу. Дали се обръща постоянно или ще си остане така? Мисълта ми е не е ли още рано за тази позиция..?! Започна да ме стряска този малък юнак да не го родя седмак 😃😃😃 ..
Днес, като АГ ми каза, че околоплодните ми води са над нормата, реших да видя какво е писала и видях, че също е написала позицията на бебето 🤔

Още в 22 седмица моето бебе беше с главата надолу.. и моите води са на горна граница. Ако гестационен диабет е изключен като вариант, то ще помогне намаляне на въглехидратите.

# 20
  • Мнения: 276
И моето бебче си е с главата надолу от много време. И пъпната връв беше около вратлето, аз се притесних, лекаря ми каза, че то се върти постоянно, сменя посоки, увива се, развива се и няма притеснения къде е пъпната връв сега.

# 21
  • Мнения: 1 890
Моят юнак пък все си седи с дупето надолу. Понякога взима такава позиция, че място не мога да си намеря. Даже седнала не мога да седя 😂 Сигурно съм много смешна отстрани.

# 22
  • Мнения: 611
Моето бебе също е с главата надолу още от втората ФМ, някъде около 22ра седмица. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 692
Моят юнак пък все си седи с дупето надолу. Понякога взима такава позиция, че място не мога да си намеря. Даже седнала не мога да седя 😂 Сигурно съм много смешна отстрани.

И моето така. Понякога доста боли като рита.

# 24
  • Мнения: 2 125
Xelly7, не се тревожи излишно. Спазвай каквото те съветват лекарите и всичко ще бъде наред! 🙂

Mint, тези дати посочи и 7.08. 😀

А Ника го смених, защото в една от групите, където пишех, дойде друга Жасмин и момичетата се объркваха коя пише. 🙂

При мен бебето все си седи с главата надолу. Явно така му е удобно. И сина ни седеше все така.

Усещате ли ги как хълцат?

Последна редакция: ср, 31 май 2023, 13:53 от Jupiter sea

# 25
  • Мнения: 276
Ами като има ритмични движения през някакви секунди си мисля, че е хълцане. Ама може и просто да си рита. Тези ритниците ниско долу до пик. мехур са ми неприятни, тези около пъпа са приятни, защото и се виждат и е смешно. Мами, вие какво легълце, кошарка ще взимате? Такава която се залепва до спалнята? Дървена или не? За мъничета или направо голяма?

# 26
  • Мнения: 224
Ние взехме дървена на Икеа. Високото ниво ни съвпада с височината на матрака и таткото прояви креативност, и каза, че ще може да ми я закачи за леглото от моята страна, като махнем едната преграда. Ще пробваме по този начин дали ще ми е удобно. Реално залепват едно за друго и няма луфтове и хлабини.

# 27
  • Мнения: 611
Аз усещам като хълца Heart
Ние сме поръчали дървено легълце с люлка, колелца и падаща преграда. Simple Smile

# 28
  • Мнения: 393
Ами като има ритмични движения през някакви секунди си мисля, че е хълцане. Ама може и просто да си рита. Тези ритниците ниско долу до пик. мехур са ми неприятни, тези около пъпа са приятни, защото и се виждат и е смешно. Мами, вие какво легълце, кошарка ще взимате? Такава която се залепва до спалнята? Дървена или не? За мъничета или направо голяма?
Ние поръчахме дървено легло 120/60 см с люлеещ механизъм. За съжаление нямаме място за по-голямо легло иначе исках да купя трансформиращо се (поне 165 см.), защото щеше да ни върши работа доста години.
Аз доста се колебаех между дървено легло и сгъваема кошара и в крайна сметка избрах леглото, защото ще може да го ползва няколко години и ще мога да му махна решетката като порасне малко, за да не го вдигам непрекъснато, тъй като за моя гръб това няма да е добре. Освен това имаме и котка, която най-вероятно щеше да надере и скъса мрежата на кошарата и това наклони везните в полза на леглото. Обиколници обаче не знам дали ще слагам, защото се страхувам да не се задуши, а и срещам различни мнения по въпроса. Надявам се да не се удря в решетките..
Моят съвет е да отидете на място в някой магазин и да видите кое легло/сгъваема кошара ще ви е по-удобно. Аз се бях спряла на едно друго легло с 4 чекмеджета отдолу, което на живо се оказа по-високо и нямаше да ми бъде удобно като това, което поръчахме (с две чекмеджета). Кошарите пък на височина ми бяха най-удобни. Мисля да сложа подложка за преповиване на леглото, ако ще ми е удобно да го преобличам там, и затова гледах каква е височината на леглата и кошарите.

# 29
  • Мнения: 276
супер звучи, от къде? Като цяло въпрос към всички, ако може да кажете магазин/линк?
И повивалник трябва да търся, сигурно в икеа ще има.

А за количка, една приятелка ни предложи нейната https://moetobebe.bg/product/bebeshka-kolichka-nuova-2-v-1-olive ии ще я вземем като за начало с бебешкото кошче и по някое време ще си купим ние.

Сестрата на мъжа пък има тази

https://kasida.bg/product/43280/bebeshka-kolichka-3v1-peg-perego … mediterranea.html
и пак каза, че е доволна.
Аз усещам като хълца Heart
Ние сме поръчали дървено легълце с люлка, колелца и падаща преграда. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт