Какво ще кажете за новата система на болничните?

  • 17 316
  • 254
  •   1
Отговори
# 195
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Днес ми казаха тези телефони за информация
926 19 39
926 19 86
926 19 71

на гишетата на които приемат документи за болничните ми казаха да си чакам парите в първия четвъртък след изтичане на 30 дневния срок

# 196
  • София
  • Мнения: 6 559
Днес ми казаха тези телефони за информация
926 19 39
926 19 86
926 19 71

на гишетата на които приемат документи за болничните ми казаха да си чакам парите в първия четвъртък след изтичане на 30 дневния срок
при мен това беше вчера, днес още нямам нищо по сметката. ще изчакам до края на деня  Rolling Eyes

# 197
Някой има ли представа как точно се изчисляват болничните. Не трябва ли да ми изплатят 80% от "стойността"?  newsm78   Защото получих парите си и сумата определено не отговори на очакванията ми.  Sad  Разговаряйки с познати се оказа, че и при тях има разлика между очаквана и получена сума. Не че съм за тези 10 -20 лева, но въпросът е принципен. Казаха ми, че изчисляват сумите по нов начин, но не разбрах как точно. Моля някой, който знае нещо по въпроса да се включи.  bouquet

# 198
  • София
  • Мнения: 18 679
Да се похваля - днес си получих  парите за болничен в началото на февруари. 2 месеца Twisted Evil Поне са изчислени правилно hahaha

# 199
  • София
  • Мнения: 6 559
Да се похваля - днес си получих  парите за болничен в началото на февруари. 2 месеца Twisted Evil Поне са изчислени правилно hahaha
И аз днес и получих ..... половината пари . Само от първия болничен. Както писах по-горе имам два първични през февруари .... егати простаците са тия  #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out. Другият вариант е да са объркали сметките, басиииии

# 200
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз днес получих обезщетението за м. март. За февруари обезщетенията бяха по-малко от моите сметки, а сега са повече.

Биби едновременно ли са ти подадени и двата болнични? Да няма някакъв проблем с документите, за да не ти превеждат цялото обезщетение

# 201
  • София
  • Мнения: 6 559
Аз днес получих обезщетението за м. март. За февруари обезщетенията бяха по-малко от моите сметки, а сега са повече.

Биби едновременно ли са ти подадени и двата болнични? Да няма някакъв проблем с документите, за да не ти превеждат цялото обезщетение
да едновременно са подадени на 01.03. миналата седмица говорих с тях. всичко било о.к. с изкл. на това, че р-дателя ме подава с 3 имена, а в ГРАО и НОИ съм с 4 (имам още една фамилия след брака, ама съм със старата л.к. по ред причини). зададох въпроса, ако това е проблем , защо са върнали документа за идентичност на лицето издаден ми от общината , който им занесе счетката с все другите бумаги ... адекватен отговор на получих. казаха само, че за жените ни било толкова строго вече с фамилиите, щото масово имали разминавания като моите. за друг проблем не споменаха. разликата е около 150 лв. и нагоре

Последна редакция: пт, 13 апр 2007, 11:33 от bibi

# 202
  • София
  • Мнения: 6 559
Свързах се пак.Изплатили са ми само единия - защо не разбрах, уж всички било одобрено. Ще правят проверка и ще ме уведомят другата седмица  #Cussing out #Cussing out #Cussing out. no comment

# 203
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Свързах се пак.Изплатили са ми само единия - защо не разбрах, уж всички било одобрено. Ще правят проверка и ще ме уведомят другата седмица  #Cussing out #Cussing out #Cussing out. no comment
Ако тези забавяния са новият начин да се 'въртят' по-дълго време парите на хората из държавни сметки и аз съм с no comment Twisted Evil.
Но цялата тая уж неразбория точно на такова ми намирисва, нали 'фалирането' на банки и пирамидите вече са неактуални, пфу Close.

# 204
  • Мнения: 804
Писах преди,но и сега ще пиша.
Момичета,болнични съм в момента. Бях 1 седмица по празниците в болница заради пиелонефрит+отделяне на камъчета и след като ме изписаха ме попитаха колко дни да ми дадат за домашно лечение,защото има още един антибиотик,който да пия. Казах им,че не искам болнични,точно заради тази система. Но ми отговориха,че не може,че ще имат проблеми с НЗОК за клиничната пътека ако не ми дадат и прочие аргументи. Тогава казах да ми пишат 7 дни.

Сега ми се събира половин месец да не съм на работа и незнам кога и какви пари ще взема. Косите ми настръхват какво ще правя другия месец,когато трябва да получа заплата за април,а имам и аванс...

# 205
  • София
  • Мнения: 1 603
На въпроса за новата система -  Rage Rage Rage Banghead
За протокола - болнични от 06.02.2007 дълги и продължителни ... до сега нищо...

# 206
  • София
  • Мнения: 6 559
На въпроса за новата система -  Rage Rage Rage Banghead
За протокола - болнични от 06.02.2007 дълги и продължителни ... до сега нищо...
Звънете не ги жалете  Laughing

# 207
  • София
  • Мнения: 1 819
Аз имам болничен от февруари, който още не е изплатен.

Да не говорим, че все още си чакам майчинството за януари #Cussing out #Cussing out #Cussing out #2gunfire #2gunfire

# 208
  • Мнения: 319
Вие знаете ли, че тия нещастници от НОИ само в четвъртък превеждали пари? Аз като чух, щях да падна! Аз още си чакам болничния от края на януари. И в момента съм в болнични пак, щото драбното кашля и е със сополи и не може да е на градина. Леле, утре ще им звънна (насъбрах от темата всички телефони и почвам подред) и ще им завихря едно скандалче!

# 209
  • София
  • Мнения: 7 097
Звънете не ги жалете  Laughing

Това и правя, но ми дава само заето... #Cussing out
Хора, как успявате да се свържете... Banghead

Общи условия

Активация на акаунт