Не мога да забременея

  • 1 159
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте незнам дали това е правилното място но искам мнението ви. Немога да забременя от 7 месеца постоянно пробваме следвам си овулацията но резултата е един и същ. Но искам и  да кажа че имам два аборта от първия ми мъж.  Преди 3 месеца бях ходила на генеколог и тя ми каза че съм имала няква рана и беше ми пуснала изследвания което всичко беше наред .
И двата ми аборта бяха 2021 година. Ако може някой да ме посъветва със нещо.
Всичко пробвах бях чела във Интернет че са си слагали възглавница под гърба различни неща пробвах но резултата беше един и същ.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 595
Не пречи да проверите дали проблемът не е в мъжа.

# 2
  • Мнения: 17
Аз му казвам да си направи един преглед но се съгласява аз все мислех че проблема е във мен защото имах 2 аборта но ходих на генеколог нямам никакъв проблем пробваме но нищо не става

# 3
  • Мнения: 2 081
Репродуктивен специалист ви трябва , не обикновен гинеколог или възглавница .

# 4
  • Мнения: 2 630
7 месеца не е нищо.При репродуктивен се ходи, когато минат години.Ако сте под 30 г-2 години опити, ако сте над 35-1 година.
Всяка двойка има по 20-25% шанс, когато всичко им е наред в месеца.
А възглавницата няма да помогне, даже и на свещ да стоиш 😃
То като е писано да стане, ще стане-дори и веднага след акта да станеш и да подскачаш 🤷

# 5
  • Мнения: 17
Благодаря за отговора ви. Но аз се съмнявам че е от двата аборта

# 6
  • Мнения: 84
Лично аз бих ви посъветвала да се обърнете към репродуктивен специалист. В крайна сметка може да няма никакъв проблем, но може да се окаже, че имате нужда от съдействие за да стигнете до успешна бременност и износване. Аз съжалявам, че загубих година и половина докато предприема тази крачка ( оказа се, че съм с двустранно запушени тръби и забременяване по естествен път е невъзможно ).
Репродуктивният лекар ще ви насочи какви изследвания да си пуснете - може да имате имунологичен проблем например. Споменавате 2 аборта - правили ли сте си изследвания за тромбофилия? Успех ви пожелавам!

Последна редакция: вт, 20 юни 2023, 15:34 от ZarchE

# 7
  • София
  • Мнения: 13 173
7 месеца не е нищо.При репродуктивен се ходи, когато минат години.Ако сте под 30 г-2 години опити, ако сте над 35-1 година.
Всяка двойка има по 20-25% шанс, когато всичко им е наред в месеца.
А възглавницата няма да помогне, даже и на свещ да стоиш 😃
То като е писано да стане, ще стане-дори и веднага след акта да станеш и да подскачаш 🤷

Репродуктивен специалист се посещава след 1 година опити под 35 г. и след 6 месеца над 35 години.

Двата аборта по желание ли бяха или спонтанни?

# 8
  • Мнения: 17
Не не съм си правила изследвания. Благодаря ви за съвета 😇 и двата ми аборта бяха по желание

# 9
  • Мнения: 2 630
Благодаря Фивър малко съм объркала цифрите 😃

Та авторката така и не каза:Пожелание ли са абортите от бившия или спонтанни?

# 10
  • София
  • Мнения: 13 173
Щом са пожелание, направи преглед за сраствания. Консултирай се с репродуктивен специалист и той ще прецени, но поне цветна снимка на тръбите и хистероскопия може да направиш - не костват много усилия. Но нека първо мъжът да си пусне спермограма - винаги се почва с това.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 523
Спермограма.

# 12
  • Мнения: 5 798
Не се хващай за двата аборта. Ако са направени както и когато трябва и после не си имала здравословни проблеми нямат отношение към незабременяването. Иди на репродуктивен специалист, да ти огледа матката, яйчниците, партньора да направи спермограма.
Най-малкото два аборта означават две бременности. Което пък значи, че произвеждаш яйцеклетки годни за оплождане. И към онзи момент и тръбите ти са били наред.

Последна редакция: вт, 20 юни 2023, 21:41 от dariVale

# 13
  • Мнения: 17
Благодаря  ви за съвета..!😊 Аз искам и да спомена винаги когато пробваме и  за цикъла ми остават около седмица винаги имам леко зацапване  това се е случвало при мене два пъти април месец и сега.

# 14
  • Мнения: 1 170
Не спомена на колко години сте с партньора ти.

Общи условия

Активация на акаунт