КАШКАВАЛКИ

  • 29 940
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 356
Момичета, моля за малко помощ Praynig
Досега никога не съм правила кифлички Embarassed
А тези кашкавалки изглеждат превъзходно и много искам да ги направя, само че не знам как да нережа тестото за да го завия на кифличка.
Моля ви да ми обясните как става.Може и на лични.
Благодаря ви  bouquet

# 31
  • Мнения: 243
От тестото откъсваш неголямо топче-колкото топка за голф, например. Разточваш го на кръг с дебелина около 1 см и го срязваш на кръст. Взимаш едната четвъртинка на срязаното кръгче и я завиваш на рулце - от широката част към острата. Laughing

# 32
  • Мнения: 356
От тестото откъсваш неголямо топче-колкото топка за голф, например. Разточваш го на кръг с дебелина около 1 см и го срязваш на кръст. Взимаш едната четвъртинка на срязаното кръгче и я завиваш на рулце - от широката част към острата. Laughing

Благодаря много.То било лесно, ама като няма кой да се сети???? Blush

# 33
  • София
  • Мнения: 1 357
Моето тесто стана едно на гранули.С тази доза брашно стана направо течно, никакъв шанс да се меси, сложих допълнително брашно, но пак не стана гладко, в никой случай не ставаше за точене. Къде обърках?
Направих ги на едни кюфтета и ги изпекох. На вкус биваше, но на вид -никак.

# 34
  • Мнения: 243
Ти, да не би да си разтопила мазнината?????? ooooh!

# 35
  • София
  • Мнения: 1 357
Ти, да не би да си разтопила мазнината?????? ooooh!
Да  Embarassed не трябваше ли ?
Аз си мислех, че от кашкавала ми стои такова на дантела  Embarassed

# 36
  • Мнения: 243
Мазнината - независимо каква е: масло, маргарин, мас, се оставя на стайна температура да се поотпусне и да може да се мачка. След това се смесва с останалите продукти и се оформя тестото......и т.н, и т.н.... Rolling Eyes

# 37
  • София
  • Мнения: 1 357
Благодаря ти!
Аз съм съвсем начинаеща в месенето и още имам поражения Simple Smile Embarassed
Но има и успехи де  Party

# 38
  • Мнения: 6 461
Ще ги пробвам задължително.
  bouquet
Благодаря за рецептата. Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 10 858
Моето тесто стана едно на гранули.С тази доза брашно стана направо течно, никакъв шанс да се меси, сложих допълнително брашно, но пак не стана гладко, в никой случай не ставаше за точене. Къде обърках?
Направих ги на едни кюфтета и ги изпекох. На вкус биваше, но на вид -никак.


И при мен се получи точно така. Не разтопих мазнината /правих с маргарин/. С дадената доза брашно тестото ми стана ужасно лепкаво. Определено си искаше още брашно. Така и не стана меко и гладко тесто. Стоеше си на гранули /може би от самите сирене и кашкавал/, Вкусът разбира се, не беше нещо кой знае какаво, след като се наложи да добавям още брашно...
Аз също не разбирам къде сбърках.
Да не говорим, че изобщо не бухнаха. Може би тр. да се направят с мая newsm78

# 40
  • Мнения: 356
Когато в тестото има кашкавал и сирене няма начин да стане идеално гладко колкото и да се меси.
А иначе и аз сложих още половин чаша брашно.Брашното зависи от големината на чашите.Просто сложете толкова че да не ви лепи на ръцете.
Иначе кашкавалките станаха направо правъзходни.
Определено пак ще ги правя.
Благодаря за рецептата.  bouquet

# 41
  • София
  • Мнения: 10 858
Ако сложа толкова брашно, че да не ми лепне на ръцете - просто тестото ми ще стане като камък.
 Crossing Arms

# 42
  • Мнения: 243
Вивиан, писала съм около 3 ч.ч. брашно, защото никога не отмервам точно 250 гр сирене и точно 250 гр кашкавал, а карам на око. И именно затова, слагам толкова брашно, колкото да не ми лепне тестото. После го прибирам в хладилника, да стегне, защото от топлината в стаята и тази на ръцете мазнината се отпуска и следователно тестото пак ще започне да ти лепи по ръцете. Така че, след като замесиш тестото, го остави да почине на студено за 15-20 минути. После....както съм обяснила и не мисля, че ще има проблеми. Wink

# 43
  • Мнения: 243
Вивиан, още нещо:
Ти, какво разбираш под "Да не ти лепне на ръцете"? Защото става въпрос за меко тесто, което като разточват, да не залепва за точилката, а не за гипсова отливка.  Joy

# 44
  • София
  • Мнения: 10 858
Е именно де - да не залепва, а да е меко.
Както и да е, на мен по принцип ми е трудно месенето, затова и рядко се захващам.
То си личи  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт