КАШКАВАЛКИ

  • 29 945
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 60
Направих ги и станаха много вкусни!Благодаря за рецептата!

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Само да попитам кашкавалът към тестото ли се слага или като се завиват кифли1ките? Благодаря

# 62
  • под тепетата
  • Мнения: 9 313
Към тестото,действай и няма да съжаляваш  Wink

# 63
  • Мнения: 6 017
  smile3508 Престраших се да ги направя, в момента са в хладилника, нали трябва да стоят 20 минути, следмалко отивам да ги разточвам, ще снемам и ще показвам какво се е получило после, стига да мога да намеря сайт в който да кача снимките че bgphoto.net вече не работи...  hahaha

# 64
  • Мнения: 11 607
Преди време бях помолила тук в готварския форум за нещо лесно,което е подходящо за пикник и lst  ми ги препоръча, тя пък ги научила от друга мама от форума и така...Наистина са страхотни, правих ги с и без мазнина и повече ни харесаха без мазнина......Препоръчвам ги!

# 65
  • Мнения: 6 017
Да, като чели са по- добри без мазнина  Peace и на мен така биха ми харесали повече, но другият път ще ги направя без мазнина.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Тия рецепти за тестени вкусотии са ми слабост  Blush.
Ще се пробва задължително  Peace.

# 67
  • Мнения: 6 017


Това са моите кашкавалки, много добре не съм издокарала формата да е като кифлички, но пак стават. Мисля че другият път ще понамаля мазнината....определено тази  дадена в рецептата е доста...и стават доста мазнички.  Joy

# 68
  • Мнения: 11 607
Ето я рецептата,която ми предложи Лст- Рецептата за кашкавалките

# 69
  • Мнения: 6 017
Ехх...ехх...еххх и в крайна сметка на кого е рецептата Мамо Цоцоланке???
Тук в темата е тази...
250 гр кашкавал-настърган
250 гр сирене- настъргано
250 гр маргарин/мас
1 ч.ч. кисело мляко
1бакпулвер
1 ч.л. сода за хляб
около 3 ч.ч. брашно
1 яйце - за намазване
Содата и бакпулвера са загасяват в киселото мляко. Всички продукти се смесват.Оформя се меко тесто - да не лепне на пръстите. Слягаме го в хладилника за 20 мин. След това го нарязваме на 6-7 топки, всяка от които разточваме на кръг с дебелина 1 см и се нарязва като за кифлички. Навиват се на кифлички, мажат се с разбито яйце и се наръсват с каквото имате - ким, мак, сусам.... Пекат се на 180-200 гр около 10-15 мин.
Много са вкусни!!! Heart Eyes

А ти ми даде тази...
Всичките рецепти , които ти предлагам да тук от форума събирани и издържали на вкуса на мето семейство.Дано ви харесат и приятен пикник.
Кашкавалки
250 гр кашкавал-настърган
250 гр сирене- настъргано
250 гр маргарин/мас-аз ги правя без мазнината
1 ч.ч. кисело мляко
1бакпулвер
1 ч.л. сода за хляб
около 3 ч.ч. брашно
1 яйце - за намазване
Содата и бакпулвера са загасяват в киселото мляко. Всички продукти се смесват.Оформя се меко тесто - да не лепне на пръстите. Слягаме го в хладилника за 20 мин. След това го нарязваме на 6-7 топки, всяка от които разточваме на кръг с дебелина 1 см и се нарязва като за кифлички. Навиват се на кифлички, мажат се с разбито яйце и се наръсват с каквото имате - ким, мак, сусам.... Пекат се на 180-200 гр около 10-15 мин.
Много са вкусни!!! Love
Правих ги без маргарина и без мас и бяха по хубави.
http://bgphoto.net/photos/22507/o633081966589423750.jpg


Мисля че и двете рецепти са еднакви...няма разлика между тях, или и двете мами са приятелки, или едната е откраднала рецептата от другата.... Незнам как е станало, но кашкавалките са си страхотни, а за мазнината ще я слагам на око вече.....

# 70
  • Мнения: 243
Рецептата я пуснах аз. Тя е копната и със "слягаме", вместо "слагаме", но това няма никакво значение. Много се радвам, че са ви харесали кашкавалките, макар че напоследък с тази ценова надпревара на сиренето и кашкавала излизат малко солено Mr. Green

# 71
  • Мнения: 422
Точно така, Сладко и Солено.От тази тема откраднах рецептата/мислех да ти се накарам едно хубаво, защото досега не ме бяха обвинявали в кражба/, НО! пък от друга страна ти е простено , още си малка, ще пораснеш, има много още да учиш, а и ми харесва желанието ти да кулинарстваш.Напоследък младо момиче да домакинства не съм срещала, то и сред моите връснички няма готвачки.Копнала съм си я от тук, и когато мога да дам линк към темата от която съм си копнала рецептата го правя,  но не винаги търсачката работи, но моя кулинарен бележник е винаги на линия, а и съм пояснила, че рецептите са събирани от форума.Ето как изглеждат моите кашкавалки, че стария линк е невалиден:
http://img72.imageshack.us/my.php?image=o633081966589423750ef6.jpg

# 72
  • Мнения: 6 017
lst Съжалявам че те обвиних в кражба...Извинявам се, не би трябвало аз да ти правя проблеми за рецепта която не е моя.....просто исках да покажа на мама Цоцоланка че рецептата към която ми даде линк и тази от самата тема са еднакви...в крайна сметка на когото и да е рецептата за  кашкавалките е страхотна... Още веднъж се извинявам lst...   bouquet  Hug

# 73
  • Мнения: 11 607
Не бях правила скоро кашкавалките.....

Замесих в хлебопекарната, аз съм си приспособила рецептата за повече хора.....Слагам повече от 1 кофичка кисело мляко, измивам после кофичките с прясно мляко и НЕ слагам никаква мазнина....Когато са топли....са толкова изкушаващи......и вкусни! Благодаря, Порша!

КАШКАВАЛКИ

# 74
  • Мнения: 314
Аз също ги направих , но изпуснах бакпулвера  въпреки това станаха много меки и хубави ,Сполучливи и лесни ,за което благодаря за хубвата рецепта .Малко поизмених рецептата ето така :
150 гр.сирене
150гр кашкавал
125 гр.маргарин
1 ч.ч кис .мляко
1ч.л сода
3ч.ч брашно
и яйцето за намазване
Според продуктите които имах ,но въпреки това резултатът беше страхотен

Общи условия

Активация на акаунт