Вдигат таксата за детска градина с 8 лв.?

  • 3 393
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 556
Добре, но 8 лева на месец не е никак крупна сума. Чак такъв проблем ли е това?

# 61
  • Мнения: 3 164
скъпо е, да....ако една  самотна майка, която е принудена да работи (за 200лв-250лв месечна заплата), за да отглежда детето си  и от тях плати четвърт за детска  градина и консумативи за там, с останалите средства как ще преживяват Thinking
а за самото оскъпяване , мисля че пак няма да е в полза на детето.......то не случайно лелките в детските градини са все едни тежкогабаритни Twisted Evil

Лелките или у4ителите педагози има6 предвид???????Та въпросните лелки сигурно са нау4или детето ти да си бър6е задника...............агрррр..    пада ми пердето от такава простотия  #Cussing out  #Cussing out.............И си мисли6 ,4е с тези 8 лв те 6те се нагу6ят о6те по-ве4е?Може би трябва д аим орежат заплатата и от 250лв да стане 180?.......... Stop


Разбирам , че си холерична,леко истерична, но нека да ти уточня някои неща касаещи моето дете:
1.-не ходи на ДГ
2.-поради т.1 няма как лелките или някой друг освен мен да е ангажиран с неговите хигиенни навици.
3.-с тези 8лв с тях или без няма да има никакво значение за това как гледат, хранят и възпитават детето ти.Защото това не  е до някакви си 10-30лв а до съзнание и най-вече манталитет Peace а такъв липсва при по-голям % от персонала(особено от по-дълго работещите в сферата) Crossing Arms
4.-до преди 3-4г. се плащаха около 20лв за ДГ, а сега около 40лв.-е, не виждам с нещо да се е променило нито отношението на персонала към детето, нито пък базата да е с нещо кой знае какво повече от преди Wink
5.-простотийте ти идват повече от твоя собствен постинг Stop
 Peace

# 62
  • София
  • Мнения: 6 477
Нищо, че темата се нищи в малко по-различна светлина във форума за единичните родители.  Разбирам, че за семейства с двама работещи родители 8 лв не са проблем, но при положение, че аз съм единствен родител, но с признато дете и таксата рязко ще ми скочи двойно...понеже махат и 50% намаление....и още 8 лв...еее за някои 28 лв повече може и да е смешна сума, но за мен не е...Още повече, че за прословутите детски от 18 лв. дохода не е променян поне 3!!!!! години и продължава да е 200 лв. брутен доход на член от семейство!!!!

# 63
  • Мнения: 7 821
От една страна стана ясно, че в София таксата няма да се вдига.
Но, от друга ... се изумявам с каква готовност повечето от вас се отказват от малкото социални придобивки в България. Ясно е, че 8 лв, не са кой знае колко пари, ясно е и че издръжката на децата ни е доста по-голяма, но държавата/общината и без това прави толкова малко неща за децата ни, с почти нищо не ни стимулира, не ни подпомага, дай да се оттегли и от детските градини, защо пък не  newsm78, който си има деца да си ги гледа Crossing Arms, на който не му изнася да не ражда!
Не е въпроса в това дали 40 или 48 лв стигат, въпроса е, че общината ни подпомага като поема по-голямата част от издръжката на децата ни и аз не съм съгласна с лека ръка да се откажа от тази социална придобивка, за разлика от някой от вас! Пък после говорете в темите в Клюкарника как никой не го е грижа за раждаемостта, че никой не ни стимулира ...

# 64
  • Мнения: 294
Ох, да ви кажа и аз не разбирам защо се възмущавате... Според мен тези 40 лв. са смешна цена за цял месец посещаване на градината, с всичката храна, консумативи, отопление, заплати на персонала... Не знам колко дотира държавата, но сигурно е доста. Има оплаквания за кофти материална база, липса на плодове и т.н. ами с тази месечна такса как да стане? Предполагам не случайно в частните градини цените са от 150 евро нагоре. А за Европейския съюз - някой дава ли си сметка там колко струва таксата в детска градина, да не споменавам колко е срока на майчинството...

Абсолютно съм съгласна!  newsm10

# 65
  • Мнения: 7 391
А къде може да се види тази Наредба за 50-те% ? Защото в нашето ОДЗ ме информираха за следното: ако детето е отсъствало поради болест и представи бележка от личния лекар за това, ще плати 50% от мес.такса. Ако, обаче, не представи мед.бележка за отсъствието си през месеца (въпросните НЕуважителни причини), трябва да плати 100%, т.е. 40лв. Rolling Eyes Та се питам това решение само на нашата директорка ли е newsm78?
        Ами вашата директорка,явно не може да чете.При цял месец отсъствие и представена медицинска бележка НЕ СЕ ЗАПЛАЩА ТАКСА - нито лев,ако обаче нямаш мед.бележка за този месец / с една дума неуважителни причини/ плащаш 50 %.
                     Наредбата би трябвало да е в сайта на Софийска община.ХПри нас казаха,че е изпринтена от там,но лично аз не съм влизала.
скъпо е, да....ако една  самотна майка, която е принудена да работи (за 200лв-250лв месечна заплата), за да отглежда детето си  и от тях плати четвърт за детска  градина и консумативи за там, с останалите средства как ще преживяват Thinking
а за самото оскъпяване , мисля че пак няма да е в полза на детето.......то не случайно лелките в детските градини са все едни тежкогабаритни Twisted Evil

Лелките или у4ителите педагози има6 предвид???????Та въпросните лелки сигурно са нау4или детето ти да си бър6е задника...............агрррр..    пада ми пердето от такава простотия  #Cussing out  #Cussing out.............И си мисли6 ,4е с тези 8 лв те 6те се нагу6ят о6те по-ве4е?Може би трябва д аим орежат заплатата и от 250лв да стане 180?.......... Stop


Разбирам , че си холерична,леко истерична, но нека да ти уточня някои неща касаещи моето дете:
1.-не ходи на ДГ
2.-поради т.1 няма как лелките или някой друг освен мен да е ангажиран с неговите хигиенни навици.
3.-с тези 8лв с тях или без няма да има никакво значение за това как гледат, хранят и възпитават детето ти.Защото това не  е до някакви си 10-30лв а до съзнание и най-вече манталитет Peace а такъв липсва при по-голям % от персонала(особено от по-дълго работещите в сферата) Crossing Arms
4.-до преди 3-4г. се плащаха около 20лв за ДГ, а сега около 40лв.-е, не виждам с нещо да се е променило нито отношението на персонала към детето, нито пък базата да е с нещо кой знае какво повече от преди Wink
5.-простотийте ти идват повече от твоя собствен постинг Stop
 Peace
         Е,този диалог показва КУЛТУРАТА И ВЪЗПИТАНИЕТО на всички ни.Мисля,че коментара е излишен.Ще си позволя обаче една забележка:особено от по-дълго работещите в сферата) Crossing Arms
Интересно ми е,след като нямаш нищо общо с ДГ от къде правиш изводите си,а за цитираното от мен :Служителите в частните детска градини най-често са от цитираната от теб група.
                      Не се въздържам по повод и на 8-те лева.800  евро да плащате НЯМА да намерите нито един човек от персонала на ДЗ в цяла София,на когото това да е увеличило теглото и с 1 грам  Mr. Green Mr. Green Mr. GreenПарите от таксите просто отиват директно в държавния бюджет.Има наредба за данъците и таксите просто я прочети преди да пишеш некомпетентни и жлъчни глупости.

# 66
  • Мнения: 70
                 Хайде малко инфо за таксите в ДЗ.От 1 януари 2007 няма промяна в таксата остава 40 лв /за София става въпрос/.Отсъствията на децата се извиняват само с мед.документ от педито,в противен случай се заплащат.Ако се отсъства цял месец се заплаща 50 % - 20 лв ,ако няма мед.бележка за месеца.С молба НЕ се извиняват отсъствия.В подготвителна група се отсъства само по уважителни причини /както е в училище/.
                 За родител отглеждащ сам детето си се признават само тези в чиито актове за раждане е записано баща неизвестен и ако единия от родителите е починал.Другите намаления за таксите остават за две деца в ДЗ,за 3-то дете,за деца на инвалиди и т.н.
Разведените родители НЯМА да ползват намаление от 50 %.Има се предвид,че те би трябвало да получават издръжка от бащата или от майката,зависи кой отглежда детето.
                Е,това е накратко.Във всяка ДГ и ДЯ трябва да имат промените и да ви ги предоставят за сведение.  bouquet

В нашата  детска градина (49одз в дианабад) ни събраха на родителска среща и точно това ни обясниха(като добавиха че дори и да имаме  медицинска  препоръка-бележка,за домашно укрепване след  сериозно боледуване пак ще си плащаме  50%,не се заплащало реално само активното лечение-горе долу  обикновенно седмица за повечето диагнози)......но  на мен ми е интересно да видя наредбата къде са я  обявили,защото в сайта на  Столична Община не пише  подобно нещо,а и много познати  разпитаха в техните  детски градини(в софия),където не са чували за някъкви промени...това дали са необходими е друг въпрос.Ти от къде черпиш инфо?
Аз  имах  допълнителен разговор с диркторката за това ,макар че тя беше доста засегната от факта че си позволявам да питам ,и страннотто е че тя ми изпринти  наредбвата която е побликувана в  настоящия сайт на общинска община...а там не чета нищо такова  и съвсем се обърках newsm78
ето сайта
http://www.sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=75

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 00:05 от e_u

# 67
  • Мнения: 3 164
скъпо е, да....ако една  самотна майка, която е принудена да работи (за 200лв-250лв месечна заплата), за да отглежда детето си  и от тях плати четвърт за детска  градина и консумативи за там, с останалите средства как ще преживяват Thinking
а за самото оскъпяване , мисля че пак няма да е в полза на детето.......то не случайно лелките в детските градини са все едни тежкогабаритни Twisted Evil

Лелките или у4ителите педагози има6 предвид???????Та въпросните лелки сигурно са нау4или детето ти да си бър6е задника...............агрррр..    пада ми пердето от такава простотия  #Cussing out  #Cussing out.............И си мисли6 ,4е с тези 8 лв те 6те се нагу6ят о6те по-ве4е?Може би трябва д аим орежат заплатата и от 250лв да стане 180?.......... Stop


Разбирам , че си холерична,леко истерична, но нека да ти уточня някои неща касаещи моето дете:
1.-не ходи на ДГ
2.-поради т.1 няма как лелките или някой друг освен мен да е ангажиран с неговите хигиенни навици.
3.-с тези 8лв с тях или без няма да има никакво значение за това как гледат, хранят и възпитават детето ти.Защото това не  е до някакви си 10-30лв а до съзнание и най-вече манталитет Peace а такъв липсва при по-голям % от персонала(особено от по-дълго работещите в сферата) Crossing Arms
4.-до преди 3-4г. се плащаха около 20лв за ДГ, а сега около 40лв.-е, не виждам с нещо да се е променило нито отношението на персонала към детето, нито пък базата да е с нещо кой знае какво повече от преди Wink
5.-простотийте ти идват повече от твоя собствен постинг Stop
 Peace
[/quote]        Е,този диалог показва КУЛТУРАТА И ВЪЗПИТАНИЕТО на всички ни.Мисля,че коментара е излишен.[/quote]

1.не смятам да ти давам на теб обяснение защо и как комуникирам с някой Naughty
2.а твоята КУЛТУРА къде е в случая???
3. и ВЪЗПИТАНИЕТО ти не  е на ниво, след като си позволяваш да се бъркаш там, където не ти е мястото Crossing Arms

# 68
  • София
  • Мнения: 2 079
За това има специална тема 
Дай линк към тази тема, моля те.
Извинявам се на Ню, но чак сега видях отправеното запитване към мен.  Blush
Ето линкчето към темата Отпада 50% намаление за ясли и детски градини .

# 69
  • Мнения: 7 391
                   e_u,тъй като не можах да намеря от къде да ти сваля наредбата ще ти напиша тази част от нея,която касае отсъствието по болест и извинението на отсъствията. 
 
                   Чл.40./1/ В ДГ/ясли посещението на децата може да бъде прекъсвано и подновявано по всяко време с предварително писмено уведомяване от родителите/настойниците.За времето през което детето не е посещавало ДГ/ясла не се заплаща такса.В подготвителните групи се допуска отсъствие само по уважителни причини.
                             /2/ Не се заплаща такса за времето,в което ДЯ/ДГ или отделна група в тях не работи,поради аварии,ремонти,карантини и други  обективни причини.
                             /3/ Не се заплаща такса при отсъствие на дете поради заболяване,удостоверено с медицински документ.
                            /4/ Месечната такса намалена при условията на ал.1 не може да бъде по-ниска от 50 на сто от размера,определен с настоящата наредба.
                            /5/ Дните,през които детето е отсъствало поради заболяване при условията на ал.3 НЕ СЕ включват в базата за изчисляване на дължимата месечна такса по ал.4.
                           Това е точния текст на наредбата по въпроса за отсъствията.При заболяване не се плаща никаква такса.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт