Отговори
# 705
  • Мнения: 393
Момичета, вие какъв метод на обезкосмяване използвахте/ще използвате преди раждането? Опасно ли е да се използва епилатор в интимната област? Има ли опасност да предизвика контракции? Аз досега не смеех да го ползвам там и разчитах на самобръсначките, но това не ми се вижда удачно преди секцио, тъй като не знам колко време след операцията ще мога да се изкъпя и приведа в приличен вид, а нали всеки ден има визитации и не искам да се чувствам неудобно..
По принцип за раждането трябва да сме гладко обръснати, нали? Трябва ли да нося самобръсначка за всеки случай, ако нещо не е ок?

# 706
  • Мнения: 16
Момичета, вие какъв метод на обезкосмяване използвахте/ще използвате преди раждането?
Коламаска.
Има специално обезболяващ агент в някои,но не ти препоръчвам, ако до сега си била само на самобръсначка. Относно това, че има визитации всеки ден, те са виждали всякакви случаи, за това забрави за всякакви притеснения. Съсредоточи се върху собствения комфорт и възстановяване Simple Smile

# 707
  • Мнения: 389
Момичета, да ви питам - бях на преглед за разкритие и доктора ползва някаква кафява течност, каза че е дезинфектант. Направо излиска някакво количество навътре... беше много неприятно и цапащо после 😳 При вас ползват ли? Досега никога не ми се е случвало, но и не са ме гледали за разкритие


Да и аз бях забелязала такова нещо, но не ми е направило впечатление за огромно количество и не ме е цапало.

# 708
  • Мнения: 58
В понеделник ми беше секциото, последната инжекция я сложих в петък. Само 2 вечери съм била без. Според мен никой хематолог няма да ви позволи да сте 16 дена без терапия като се има впредвид, че последните месеци са най-опасни за нас. Моят хематолог дори искаше до последната вечер да си слагам инжекцията, но Аг не се съгласи ( и той иска да се презастрахова все пак). Обмислете хубаво, ако трябва се консултирайте пак.

Момичета, тези от вас с тромбофилия и приемащи фраксипарин, колко време преди планово секцио ви казаха да го спрете?
Анестизиологът в болницата, където ще раждам иска да го спра днес, а датата ми е 10.08, тоест 16 дена, в които да разчитам на късмета да не се стигне до тромботичен инцидент.
Объркана съм и не знам какво да правя.. Болницата е Селена в Пловдив.

# 709
  • Мнения: 220
Аз използвах фото епилатор до миналото лято, когато взех решение че ще правим опити за бебе Simple Smile И целият ми напредък с видимо по-малкото косми  изчезна в началото на тази година… и се почна пак с обикновеният си епилатор а за триъгълника брасначката🫣 да де ама сега вече само съм с напипване, защото невиждам нищо от месеци там долу….. беше ме срам в началото- сега ми е леко неудобно- а пък когато дойде моментът след няколко дни - си казах , че наистина това са лекари виждали са всичко, важното е да сме живи и здрави с бебчетата, пък като не сме ползвали навреме коламаска навреме, нищо със следващата бременност няма да допусна тази грешка 😘 Така че слагай бръснача в козметичната чантичка и си свиркай и се фокусирай върху всичко останало 🤗😜
Момичета, вие какъв метод на обезкосмяване използвахте/ще използвате преди раждането? Опасно ли е да се използва епилатор в интимната област? Има ли опасност да предизвика контракции? Аз досега не смеех да го ползвам там и разчитах на самобръсначките, но това не ми се вижда удачно преди секцио, тъй като не знам колко време след операцията ще мога да се изкъпя и приведа в приличен вид, а нали всеки ден има визитации и не искам да се чувствам неудобно..
По принцип за раждането трябва да сме гладко обръснати, нали? Трябва ли да нося самобръсначка за всеки случай, ако нещо не е ок?

# 710
  • Мнения: 687
Момичета, вие какъв метод на обезкосмяване използвахте/ще използвате преди раждането? Опасно ли е да се използва епилатор в интимната област? Има ли опасност да предизвика контракции? Аз досега не смеех да го ползвам там и разчитах на самобръсначките, но това не ми се вижда удачно преди секцио, тъй като не знам колко време след операцията ще мога да се изкъпя и приведа в приличен вид, а нали всеки ден има визитации и не искам да се чувствам неудобно..
По принцип за раждането трябва да сме гладко обръснати, нали? Трябва ли да нося самобръсначка за всеки случай, ако нещо не е ок?

Аз си ползвах самобръсначка за триъгълника, понеже доста ми се обръщат косъмчета. Дори нямам спомен да са ме гледали отдолу след секциото (освен в реанимация, където те мият). Нито пък съм го мислила толкова. При нормално стечение на обстоятелствата би трябвало да си не повече от 5 дни там, така че колко биха могли да пораснат космите 😅А и според мен няма да ти е до това, предвид болките от самата операция. Аз едва сядах да пишкам.
В Майчин дом единия път на визитация се изсипаха около 6 човека студенти, заедно с лекарката и ме разпитваха някакви неща. Казвам го, за да го имате предвид и да не се учудите. Все пак има доста студенти там.

Последна редакция: чт, 27 юли 2023, 10:17 от Ариеллл

# 711
  • Мнения: 253
Планирах есента на 2022 да ходя на лазерна епилация, но решихме да си имаме бебе и плановете ми се промениха. По принцип гледам да редувам на различни интервали епилатор и самобръсначка, защото само така не ми излизат подкожни. Сега съм само на самобръсначка от страх, да не предизвикам контракции. Ще раждам секцио и мисля да си взема една самобръсначка в багажа за всеки случай. Поне краката да мога да си оправя криво-ляво за изписването, че с рокля ще се наконтя (най-вече от гледна точка на комфорта Sweat Smile)

# 712
  • Мнения: 1 409
За краката и мишниците си използвам епилатора, триъгълника мъжът ми го скъсява на максимум с тримера от няколко месеца, много секси преживяване 🤣 Хич не си падам по самобръсначки.

# 713
  • Мнения: 389
След секцио съм сигурна, че едва ли ще си мислите за окосмяването 😂.
Само се чудиш кога ще те отпусне малко ❤️

# 714
  • Мнения: 41
Момичета от вчера съм с менструални болки и болки в кръста даже тази сутрин от това се събудих, нещо сякаш ми тежи много ниско долу 35+5 съм. Дайте ми кураж, че няма нищо притеснително и да не се обаждам на АГ 😀

# 715
  • Мнения: 1 324
Аз имах менструални болки преди седмица. Бях в 31 седмица тогава. Ходих на тонове, нямах контракции. Акушерката ми обясни, че при истинските родилни контракции се стяга целият корем + кръста и после отпуска. После пак се стяга и да следя на колко време е.. но аз пих но шпа два дни и болките приключиха. Съвета ми е да отидеш на тонове и да ти измерят шийката.
Каквото и да е не се притеснявай ❤️ в много добра седмица си и бебо ще е готово дори и да започва раждане!

# 716
  • Мнения: 2 700
Момичета, не се тревожете за окосмяване 😃 Лекарите наистина са виждали всякакви неща и едва ли биха се впечатлили. За секцио е хубаво зоната на операцията да е обръсната добре. Носете по една самобръсначка за всеки случай. Ако е останало някое косъмче ще ви оправят докато ви подготвят за операцията.

# 717
  • Мнения: 1 891
Аз също имах планове за лазерна епилация, ама от отлагане взех, че забременях пак 😄 Иначе си действам със самобръсначка. 
При предното секцио си се изкъпах и избръснах на ново на 3-4 ден без проблем.

# 718
  • Мнения: 393
Момичета, вие какъв метод на обезкосмяване използвахте/ще използвате преди раждането? Опасно ли е да се използва епилатор в интимната област? Има ли опасност да предизвика контракции? Аз досега не смеех да го ползвам там и разчитах на самобръсначките, но това не ми се вижда удачно преди секцио, тъй като не знам колко време след операцията ще мога да се изкъпя и приведа в приличен вид, а нали всеки ден има визитации и не искам да се чувствам неудобно..
По принцип за раждането трябва да сме гладко обръснати, нали? Трябва ли да нося самобръсначка за всеки случай, ако нещо не е ок?

Аз си ползвах самобръсначка за триъгълника, понеже доста ми се обръщат косъмчета. Дори нямам спомен да са ме гледали отдолу след секциото (освен в реанимация, където те мият). Нито пък съм го мислила толкова. При нормално стечение на обстоятелствата би трябвало да си не повече от 5 дни там, така че колко биха могли да пораснат космите 😅А и според мен няма да ти е до това, предвид болките от самата операция. Аз едва сядах да пишкам.
В Майчин дом единия път на визитация се изсипаха около 6 човека студенти, заедно с лекарката и ме разпитваха някакви неща. Казвам го, за да го имате предвид и да не се учудите. Все пак има доста студенти там.
А ако си в самостоятелна стая, пак ли могат да дойдат студенти да те гледат и разпитват? Това има ли някакво значение? Важното е да не идват да гледат по време на раждането. Grinning

# 719
  • Мнения: 718
С първата ми бременност що студенти минаха през мен по време на ЖК. Първият път ми беше неприятно, после спря да ми прави впечатление. Проявявам разбиране. Все пак и те трябва да се научат. На самото раждане си беше само екипът. Сега не съм видяла нито един студент. Не им ли е време за ваканция??

Общи условия

Активация на акаунт