Отговори
# 720
  • Мнения: 684
Момичета, вие какъв метод на обезкосмяване използвахте/ще използвате преди раждането? Опасно ли е да се използва епилатор в интимната област? Има ли опасност да предизвика контракции? Аз досега не смеех да го ползвам там и разчитах на самобръсначките, но това не ми се вижда удачно преди секцио, тъй като не знам колко време след операцията ще мога да се изкъпя и приведа в приличен вид, а нали всеки ден има визитации и не искам да се чувствам неудобно..
По принцип за раждането трябва да сме гладко обръснати, нали? Трябва ли да нося самобръсначка за всеки случай, ако нещо не е ок?

Аз си ползвах самобръсначка за триъгълника, понеже доста ми се обръщат косъмчета. Дори нямам спомен да са ме гледали отдолу след секциото (освен в реанимация, където те мият). Нито пък съм го мислила толкова. При нормално стечение на обстоятелствата би трябвало да си не повече от 5 дни там, така че колко биха могли да пораснат космите 😅А и според мен няма да ти е до това, предвид болките от самата операция. Аз едва сядах да пишкам.
В Майчин дом единия път на визитация се изсипаха около 6 човека студенти, заедно с лекарката и ме разпитваха някакви неща. Казвам го, за да го имате предвид и да не се учудите. Все пак има доста студенти там.
А ако си в самостоятелна стая, пак ли могат да дойдат студенти да те гледат и разпитват? Това има ли някакво значение? Важното е да не идват да гледат по време на раждането. Grinning

Ами аз бях в самостоятелна на 12 етаж, така че вероятно няма значение.

# 721
  • Мнения: 238
Ако не са студенти, ще са специализанти. Stuck Out Tongue Winking Eye
Преди секциото бях в стая с три жени и ни записваха тонове, обаче всички без гащи и на отворена врата. Колко хора минаха...спрях да броя. Сега на всичките ми прегледи си има по няколко специализанти, момчета, момичета, вече за мен няма значение Joy
А да добавя, че само използвам само самобръсначка и то докъдето виждам на огледалото. За секциото трябваше да е обръснато добре там където режат. А двата пъти които ме приеха по спешност дори краката не бях обръснала (беше зима) и един младеж си се беше облегнал на бедрото ми докато гледаше бебето. Срам вече няма.

# 722
  • Мнения: 2 125
svetlozara98, възможно е и да се намества главично бебчето. Няма как да ти кажем със сигурност. 🙂

Кафяво-жълтата течност за дезинфекция мисля, че е йод. Но не съм на 100% сигурна.

Аз ще си нося бръсначка. Миналият път нямаше студенти нито на третия етаж в родилните зали, нито в реанимация, нито на 12 етаж. Говоря за периода, в който аз съм била по тези места. Раждах в края на септември. Сега ще видим как ще е.
В родилната зала обаче дойдоха всичките лекари и акушерки, които бяха на смяна и се изредиха да ме бъркат. Около 10 човека нахълтаха в стаята като се разбра, че нещо не е наред. Но бях изключение - бебето беше сплескало пъпната връв с главата си при 6 см разкритие и се наложи бързо да ме вкарат за спешно секцио.
Важното е майката и бебето да бъдат живи и здрави.

# 723
  • Мнения: 393
Момичета, вие какви вани сте купили? Сгъваемите удобни ли са или по-добре да е на стойка с термометър/шишенца за шампоан и душ гел? Чудя се каква да взема. Банята ни не е много голяма, но не знам дали ще ми е удобно да клеча всеки ден, докато къпя бебето, ако взема сгъваема вана, за да не заема много място.

# 724
  • Мнения: 611
Ние сме със стоки, ваничка със стойка. Препоръчана ми е от доволни мами Simple Smile

За студенти и специализанти, съм предупредена, че може да има, тъй като болницата е университетска. Надявам се да не участват в интервенциите само Grinning

За епилацията - аз също действам само с бръснача и то докъдето мога да уцеля на сляо Grinning Като наближи време за секциото може би ще ползвам огледалото, за да съм по-прецизна и ще си взема с мен самобръсначка за болницата.

Аз отдавна не съм писала. По данни от последния преглед бебка наддава и е вече над 2500гр., надявам се и занапред да си качва добре и да си изкараме до термин Heart

# 725
  • Мнения: 238
При мен вървят бавно нещата. Вторник ме приеха за махане на серклажа, но чак днес се доредих. След няколко часа прокървих, но казаха, че е някакъв кръвоносен съд, който бил до възела на конеца. След това тонове и се оказа че имам контракции, които сега без шева не са ок. Сложиха ме на системи и не знам докога ще съм тук Cry
Не знам защо толкова усилия за тази една седмица до 7ми. Не ми се стои в болницата дотогава.

# 726
  • Мнения: 388
При мен вървят бавно нещата. Вторник ме приеха за махане на серклажа, но чак днес се доредих. След няколко часа прокървих, но казаха, че е някакъв кръвоносен съд, който бил до възела на конеца. След това тонове и се оказа че имам контракции, които сега без шева не са ок. Сложиха ме на системи и не знам докога ще съм тук Cry
Не знам защо толкова усилия за тази една седмица до 7ми. Не ми се стои в болницата дотогава.

Горе главата, всичко ще е наред.
Никои не обича болници, ти си там за хубаво ♥️

# 727
  • Мнения: 276
Как сте , мами? Стискайте зъби, малко остана!! Скоро всички ще си гушкаме бебчета.

Аз усещам осезаема разлика между 8ми и 9ти месец. Влязох ли в 9тия, някак коремът ми бързо порасна, бебешките движения станаха по-болезнени и често ме буди през нощта. Хем се радвам, разбира се, хем съм доста по- изморена от преди. Дано ми дойдат силите като се роди мъничето. Особено като легна усещам много разпъвания от движенията - навсякъде! И като охкам и мъжът ми си слага ръката на корема, уж да я укроти 😀 понякога той се учудва  колко силно и рита и колко ли ми е неприятно на моменти. Честно казано нямам търпение да спре да ми тежи. Само още 10 дни да дочакам да се върне докторът от отпуск 😀

# 728
  • Мнения: 615
Успех, Ив, дано не се налага и всичко се нормализира. ☺

За ваничка - взехме на стокки, струва ми се не много удобна на фона на стандартните, които някак изглеждат по-стабилни, но при нас банята е 3.5кв.м., та сме лимитирани откъм място и ще изкараме с нея. Взех и термометър за вода от порядъка на 5лв., не знам до колко изобщо ще се използва. 😅

Относно епилацията - аз бях на лазер близо година и съм доволна, почти няма нещо за почистване, очаквах да се възвърнат космите с бясна сила покрай хормоните, но слава богу пропуснах. Дооправям със самобръсначка, разбира се вече на сляпо, но като цяло аз поне смятам, че съм се справила прилично. 😂
До колкото знам за секциото дори те проверяват дали си наистина окей и без косми, та ще използвам огледалце, за да съм сигурна, че няма да ме дооправя някой от болницата. За 3 дни след това не очаквам да е някаква трагедия без епилация, дори и да не бях с лазер. Със сигурност ще си взема самобръсначката в болницата, надявам се да мога да се приведа във вид за изписването.

Тази течност за дезинфекция и при мен я ползваха веднъж като бях в болницата в 30гс зарди контракции, предупредиха ме, че червенее и да не се шашна после, че е кръв от мен, но аз дори не забелязах да имам нещо по бельото после. Самото бъркане ми беше по-неприятно и имах дискомфорт няколко часа след това.

# 729
  • Мнения: 44
Мили мами,
Днес сутринта проплака и нашият малък юнак Павел 💙
3250 гр. 52 см. 👶🏻

# 730
  • Мнения: 77
Alisa, честит да е малкият Павел!!! Blue Heart
Да расте здрав и силен! На теб бързо възстановяване! Flowers Bouquet

# 731
  • Мнения: 700
Alisa18, честито бебче! Пожелавам на Павел да расте здрав, щастлив, умен и добър! Много да ви радва и да се гордеете с него!

# 732
  • Мнения: 2 125
Alisa18, честит да е Павел! Да е жив и здрав и много да ви радва! 💙
Бързо възстановяване и напасване! 🤗

iv_vd89, стискай зъби! Малко остана! Щом са засекли контракции и са те сложили на системи, има за какво да са те оставили в болницата 🍀 Ще мине, на финалната права си

Момичета, заповядайте в новата тема. Нека да я напълним само с хубави новини 🍀
https://m.bg-mamma.com/?topic=1577281

Общи условия

Активация на акаунт