Преживях загуби,спря ми цикъла от стрес,моля за съвет

  • 1 443
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте,от два месеца ми спря цикъла рязко и окончателно,преди това ми идваше по често,всичко се случи от голям стрес,преживях загуби на почти цялото ми семейство,загубих най близките си и не мога да се справя с загубата,имам и други ужасни проблеми подложена съм на ужасен стрес постоянно,на 38 години съм,спря ми и психиката ми е много зле,имам панически атаки,страхове,постоянни болки в сърцето,моля за помощ ако някой знае билкови и безвредни таблетки,които могат да ми върнат цикъла,не мога да си позволя лекар,безработна съм от няколко месеца заради грижи за болните и други проблеми,налага ми се почти целодневно да лежа,а се движех много преди,започнах да пълнея откакто ми спря и не се движа,по здравни причини не мога да приемам химия и хормони,затова моля спешно за билки,сама съм без никакви средства за лекари и изследвания,нямам семейство и близки и роднини,но се грижа за още едно същество и не мога да си позволя да полудея напълно

# 1
  • Мнения: 1 916
Само с билки нещата няма да станат. Нужен ви е преглед при лекар за да се установят причините за липсата на цикъл и за болките в сърцето . Те най - добре биха преценили какви хапчета можете да приемате .

# 2
  • София
  • Мнения: 3 880
След загуба на много близък човек преди години и аз получих тези оплаквания. Болките в сърцето както ги описвате са от напрежението в сърдечният мускул. Буквално сърцето боли от загубата, както ми каза кардиологът, при когото отидох. Изписа ми бетаблокер. Трябва ви терапия, не просто билки. И следете щитовидната жлеза, тя реагира моментално на стрес и оттам тръгват и останалите проблеми.

# 3
  • Мнения: 887
Ако е спрял от стрес, това е трудно лечимо (управляемо). Но е рядко срещана причина, много по-голяма вероятност има тя да е друга. Щом има противопоказание за прием на хормони, значи вече има открит проблем. Защо не го споделите? Ако има запознати със състоянието, може да се даде съвет. Има хапчета с фитоестрогени, но те също не са евтини, а вероятността да помогнат е малка. Дори могат да навредят в някои случаи.
Пишете в групи за благотворителност (или тук), може би трябва да се започне с финансовата част, защото без лекар и изследвания може и да не стане.

# 4
  • Мнения: 32
Здравейте и благодаря за отговорите,извинявам се че моя отговор е дълъг,исках да напиша два отговора,но не е позволено,затова пиша всичко в един,lisa212,знам че трябва и лекар,но нямам,възможност затова моля да пробвам поне с билки,Aurora за сърцето сте напълно права и аз знам че е от загубите,дори смятах че е само от тях,но за всеки случай го споделих,знам че ми трябва терапия най вече психическа,но нямам средства никакви,нямам и за лекар за щитовидната,сигурно има проблеми и там,но не мога да си позволя лечение,освен някоя билка,но приемам всякакви съвети  случай че след време имам средства,макар че се съмнявам,знам че билките помагат,поне временно,четох за вечерна иглика,но тя не е за предизвикване,затова търся други,също споделихте че сте имали същите оплаквания,само за сърцето или също ви е спряло,как се оправихте,за съжаление стреса при мен ще продължава,защото ситуацията ми е ужасна и няма изход от нея,Lili325,за съжаление мисля че е повече от стрес от всичко което преживявам,то е много,относно прием на химия,в краен случай някаква,но не мога породи няколко причини,ако някой напише нов въпрос или отговор ще напиша повече,че това е дълго съобщение,най вече заради психиката ,имам много проблеми с психиката и ме е страх че ще се разболея още повече всичко ми се отразява много зле,а за финансите нямам никакви,заради моята болест,и болестите на близките,не мога да започна работа а нямам семейство,дори се страхувам че живота свършва дотук

Последна редакция: ср, 19 юли 2023, 10:51 от Nikolai1234

# 5
  • Мнения: 887
Имате ли някакви установени проблеми (заболявания) до момента, може да е свързано...

# 6
  • Мнения: 32
Хронични с бъбреците от бебе,но те вече не са големи,изчезнаха почти когато създадох семейството си,просто реагират на силен стрес ме болят и не мога да стоя на много студено,миналата година заради психиката правих изследвания на щитовидната и кръвта,ниски нива само на витамин б,автоимунен хормон един,тат май се наричаше беше завишен,казаха ми от стрес,ендокриноложка ми каза не е толкова зле и не се лекува,химия не ми понася на бъбреците и на психиката,аз водех по природен живот и не съм използвала химия почти за нищо,не пия дори обикновен аспирин,използвам само билкови и хранителни добавки досега и ми влияеха добре,но някои ги спрях от липса на средства и страх за психиката ми,други хормонални изследвания нямам и вероятно от стрес имам такива проблеми,със сигурност ми е завишен кортизола,имам често сладък или леко горчив вкус почти постоянно при положение че не съм яла захар от една година,имах съмнения за диабет от страх,но нямам никакви здравни изследваниа за нищо,докато бях със семейството си бях напълно здрава,след загубите се поболях но нямам средства за мен вече и грижите за тях бяха приоритет

# 7
  • Мнения: 11 352
Имам една молба  - пишете с точки и нови изречение. Така написано е нечетимо и съсдава усещане, че сте прекалено нестабилна.

Спирането на цикъла от стрес е нормално. Случва се и правилния път е изследвания и корекция с медикаменти. Платени ли са здравините осиговорки? Можете ли да посетите лЛ за направление.

Вероятно имате проблем с щитовидната железа. Не мисля, че има билки, които ще ви излекуват. Единственото, което ще помогне и за нея и за другите ви проблеми е ходене. Пишете, че сте се обездвижили. Защо? Какво става? колко километра можете да ходите в това състояние?

Трябва да ходите 5 километра всеки ден в едната посока. Бързо ходене, да се поизпотите. Пишете, че имате проблем - започнете с 1 километър. вървете, спрете  и седнете да си починете и после обратно. Всеки ден - като лекарство. След 2 седмици увеличете километрите на 2. и така докато станат 5. Това трябва да ви отнема около 40-60 минути дневно.

За цикъла можете да пиете бял равнец - по 1 чаша запарка сутрин и вечер. Цикъла ще дойде и ще е по-дълъг. Тогава спрете равнеца и чакате - ако не спре 12-14 дни се ходи на лекар. Щете не щете - лекар.
Жълтия кантарион също е добре за вас, но само ако нямате високо кръвно.

# 8
  • Мнения: 32
Здравейте,за белия равнец има две мнения и затова не посмях,някои твърдят че от него спира,защото е кръвоспиращ,лл и да ми даде направление,пак мисля че няма безплатни прегледи,липсва ми движение защото ходех по 11 часа на ден,сега ходя само до час всеки ден и това за мен е страшно малко,надебелях,хората са различни,някои се движат малко и това им стига

# 9
  • Мнения: 11 352
нямаопцияданеходитеитовадавистига,несериозноечовекна възрастданезнаекаквиправаиколкощемуструвапрегледснаправление,акосечудитезащопишатакамисля,чещесесетите...

# 10
  • Мнения: 32
Здравейте,аз сложих знаци в последния си пост,моля ви не изпитвайте негатив към мен,защото наистина съм много болна.Колкото и да ми струва преглед, аз нямам нито лев,личната ми взима по 10лв. дори за болничен,нямам платени осигоровки за последните два месеца откакто съм безработна.А за ходенето знам че ми е необходимо,просто наистина нямам възможност в момента.

Последна редакция: пн, 24 юли 2023, 12:03 от Nikolai1234

# 11
  • Мнения: 9 709
Каква е причината да не можете да отделите 40-60 Мин на ден, за да подобрите състоянието си съвсем безплатно?

# 12
  • София
  • Мнения: 3 070
Мента, глог, валериан и масло от вечерна иглика като начало. Едното е за нервната и сърдечносъдовата система, другото за менструални смущения. Единственият път в живота ми, когато цикълът ми подрани, беше в месеца, когато почина баща ми. При мен винаги е бил по-скоро закъсняващ. Жива и здрава бъдете, близките ви това биха искали.

# 13
  • Мнения: 32
Здравейте,Maidenly благодаря,искам да знам че близките ми знаят че ги обичам въпреки вината и егоизма ми.Отделям 40-60 минути на ден за ходене,но не ми е достатъчно

# 14
  • Мнения: 8 535
Здравейте,аз сложих знаци в последния си пост,моля ви не изпитвайте негатив към мен,защото наистина съм много болна.Колкото и да ми струва преглед, аз нямам нито лев,личната ми взима по 10лв. дори за болничен,нямам платени осигоровки за последните два месеца откакто съм безработна.А за ходенето знам че ми е необходимо,просто наистина нямам възможност в момента.
Здравните права се прекъсват при липса на три месеца здравни осигуровки т.е. в момента сте здравно осигурена. След като имате ЛЛ може да ви даде направление за специалист.
Получавате ли обезщетение от Бюрото по труда?

Общи условия

Активация на акаунт