Юлски бебета 2023 - Добре дошли! - Тема 1

  • 15 433
  • 742
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 902
Добре Дошли!


Юлски бебета 2023


мама Naneto_L с бебе Габриела родена на 17.06.2023 Heart
мама cveti1991 с бебе Тея родена на 21.06.2023 Heart
мама ^SinLight^ с бебе момче роден на 23.06.2023, 2850гр, 46см Blue Heart
мама Mimito5 с бебе Николай роден на 26.06.2023, 3170гр, 50 см Blue Heart
мама Magenta_ с бебе Габриела родена на 26.06.2023Heart
мама mrnn с бебе Борил роден на 27.06.2023Blue Heart
мама malinakupina с бебе Лилия родена на 02.07.2023Heart
мама Лютиче 2.0 с бебе София родена на 02.07.2023Heart
мама YoanaGG с бебе Ивайла родена на 03.07.2023Heart
мама kaSsisS с бебе Калина родена на 08.07.2023Heart
мама ddd29 с бебе момче роден на 11.07.2023 Blue Heart
мама Siqna_9 с бебе Ния родена на 12.07.2023, 3070гр , 47 см Heart
мама Vesivg с бебе Виктория родена на 13.07.2023 Heart
мама K_asi с бебе Йорданка родена на 17.07.2023, 3050гр , 49 см Heart
мама Dolce_fragola с бебе Борислав роден на 20.07.2023, 2540 гр, 52 см Blue Heart
мама Didi_Bidi с бебе Дамян роден на 20.07.2023 Blue Heart


Моля, ако искате да се включите в списъка да ми пишете на ЛС.




Езикът на бебетата на Присила Дънстън
Полезни линкове

Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 35 https://www.bg-mamma.com/?topic=1513485
..::..БИБЛИОТЕКА - всичко за КЪРМЕНЕТО е ТУК!..::... https://www.bg-mamma.com/?topic=1844
Захранване, водено от бебето/Baby-Led Weaning Тема 12 https://www.bg-mamma.com/?topic=1293718
Млека за кърмачета, захранване https://www.bg-mamma.com/?board=368
За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 107 https://www.bg-mamma.com/?topic=1552424
Как да изберем детско столче за кола - консултации с експертите от Деца на борда https://www.bg-mamma.com/?topic=1313115
Бебеносенето - в полза на бебето и помощ за родителите. Онлайн консултации с Кристина Пондева. https://www.bg-mamma.com/?topic=1223976
Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 11 https://www.bg-mamma.com/?topic=1510645

Новороденото

Новороденото през първия месец от раждането https://www.namama.bg/article/novorodeno-dr-Karp/
Първият месец на бебето - какво е важно да знаем https://9meseca.bg/polezno/opoznavaneto-parviyat-mesetz-na-bebeto
Бебето на 1 месец https://ohnamama.bg/bebe/razvitie-po-mesec/1-mesec
Бебето на 2 месеца https://ohnamama.bg/bebe/razvitie-po-mesec/2-meseca
Бебето на 3 месеца https://ohnamama.bg/bebe/razvitie-po-mesec/3-meseca

Тема на бременните:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1563466

Последна редакция: нд, 13 авг 2023, 09:52 от ^SunLight^

# 1
  • Мнения: 45
Включвам се и аз с Борислав роден на 20.07 в 04:50 ч. 3540 гр, 52 см. След преносване от 5 дни и съвсем естествено си избра деня Simple Smile

Последна редакция: чт, 20 юли 2023, 22:50 от Dolce_fragola

# 2
  • Мнения: 67
Здравейте мили мами. Имате ли колики? Мъчат ни плачем и се свиваме от болки. Педиатърката на изписа биогая но не помага. Вие как решавате този проблем. И другия ми е въпрос е кърмите ли? Нашата дъщеричка беше в неонатология 18 дни и сега не иска от гърдата цедя се и давам във шише по 80мл , но понякога не ни стига кърмата и давам Аптамил за недоносени. И вече кърмата изобщо не я насища 40 Мин след кърмата плаче за още. Да спра ли кърмата и да давам само АМ?

# 3
  • Мнения: 1 742
Привет,
И нас ни мъчат колики, на Биогая, Колийф и Еспумизан Л сме, но резултат кой знае какъв няма. 😢Превива се от болка.
На АМ сме, защото и ние престояхме 10 дни в неонатология. С кърменето не успяхме, 😢, от цеденето малко мл., в началото сучеше по малко от гърда, сега и това не иска. Мъчно ми е, но...
Като капак на всичко бяхме с Аптамил прематюр, минахме на Аптамил АР заради рефлукса и се запече. Оказа се, че доста бебета се запичат от Аптамил. Още по-голяма мъка беше.
По съвета на педиатърката сменихме с Фризолак 1 и сега се изхожда нормално и наддава добре.

Здравейте мили мами. Имате ли колики? Мъчат ни плачем и се свиваме от болки. Педиатърката на изписа биогая но не помага. Вие как решавате този проблем. И другия ми е въпрос е кърмите ли? Нашата дъщеричка беше в неонатология 18 дни и сега не иска от гърдата цедя се и давам във шише по 80мл , но понякога не ни стига кърмата и давам Аптамил за недоносени. И вече кърмата изобщо не я насища 40 Мин след кърмата плаче за още. Да спра ли кърмата и да давам само АМ?

# 4
  • Мнения: 343
Здравейте, ние борим коликите с домашен чай от копър и анасон, както за бебка, така и аз пия. Докич иначе изписа Еспумизан, но засега се въздържам да ѝ давам. Смятам че чая дава ефект, определено е по-добре, вече взе и да пръцка, та излизат газовете. Иначе сме изцяло на кърма, в болницата ядеше от млякото което даваха, но постоянно я слагах на гърдите и докато ни изпишат тръгна кърмата. Имаме моменти когато доста плаче и само иска да суче, давам и от двете гърди тогава. И аз мислех че не ѝ стига и ще се наложи да дохранвам, щом след има няма час пак иска, случвало се е и по-малко време да е минало, но когато има такива гладни моменти просто давам и от двете гърди, а и така лактацията ще се увеличи и ще има колкото е нужно на бебка. На последния преглед се оказа че за седмица е качила половин килограм, така че явно просто си е по-лакома. Grinning

# 5
  • Мнения: 4 845
Здравейте! Аз съм от юнската тема с юлско бебче Simple Smile
В никакъв случай не бих спряла да давам кърма. Колкото и малко да е, все пак е кърма и има своите плюсове.
За коликите днес започнах да правя масажче с малко бебешко олио около пъпчето по часовниковата стрелка. Ефектът е почти мигновен. Чак аз се изненадах колко добре работи.

# 6
  • Мнения: 29
Здравейте.Родих на 12-ти (сряда) и ни изписаха на 15-ти(събота) като последният ден тя почна да пожълтява по гърдичките коремчето,лицето и очичките,но тъпата лекарка каза че е лека форма на физиологична жълтеница,че краката и са бели което означава че се оправя и ни пускат  вкъщи.Без да я изследват.Понеделик дойде педиатърката за посещение и като я видя каза задължително да и пуснем изследвания защото е доста жълта.Оказа се че билирубина и е 300 като допустимите стойности са около 100..идва ми да отида и да я гръмна оная докторка  😡 От вторник е в болница,не се допускат родители има само посещения за половин час на ден.Цедя се нося кърма..вече са добре стойностите и се надявам понеделник да я изпишат..

# 7
  • Мнения: 3 902
Честити бебчета!

И и нас коликите са на лице. Давам колийф и пандата. Бяхме на био гая, ама беше по-зле. Сега е средно положението, дни и дни. Най-обича да ми виси на рамо като го боли.

И каката и него гледам с цедена кърма, каката искаш да се лее река в устата й, синът ми едвам суче. Както Лютиче писа, кърмата е най-добро… ама цената на цеденето е висока. Този път имам повече, защото пия Лактил, тъпча се с овес, който е вреден за мен. Пия по 1.5л лактогенен чай и по 3л вода. Но това е зор. Цедя с двойна помпа по 30-40мин 9пъти на ден. Често доизцеждам на ръка. С каката цедях до 6м и ми остави голяма травма, сега кърма имам, техника имам, но желание не - и съответно рефлекс на потичане никакъв. И за това става много бавно. Та аз бих казала така - както мама се чувства най-добре, това е най-добре за бебето. Аз скоро ще намалям, защото нямам сили… честно.

Сияна, много нелепа ситуация, дано бързо да си е у дома! Дръж ни в течение!

Последна редакция: чт, 20 юли 2023, 21:50 от ^SunLight^

# 8
  • Мнения: 289
Не подозирах колко много майки имат проблем с кърменето и се цедят, включвам и себе си в това число за първото ми дете. Същото го играх с големия ми син и беше наистина изтощаващо, съчувствам на всички мами, които минават през това. Сега още първите дни се свързах с консултант по кърмене и нещата потръгнаха. Да, трудно е на моменти, понякога адски боли, но го предпочитам пред цеденето. Така че горещо препоръчвам да потърсите помощ от консултант, процесът по засукването не е необратим и с малко помощ и усилия може да си спестите помпата за месеци напред.

Иначе моята госпожица също изкара тежка жълтеница, както и синът ми предния път. Изпълних препоръките на консултанта по кърмене - хранене на 2-2,5 часа и за 4-5 дни жълтеницата премина. Но си беше гадничко, поспаливо бебе трудно се храни, отделно краткия интервал на хранене означава почти целодневно висене на гърда.

# 9
  • Мнения: 3 902
Много жени има така, наистина. Аз и двата пъти ползвах консултант, и двата пъти положението беше цеди се и слагай. Каката не искаше, дърпа два пъти после три часа рев и не захапва. Малкият път няма будене да го накараш да засуче, а дори нямаше тежка жълтеница. И заспиваше на 2глътки, буди се - рев, даваш и заспива и съответно не яде, аз се запушвам… и някак си с всички консултанти на света нямам шанс с голямото дете до мен, да държа бебето нон стоп на гърда, после да дохраня и да цедя и това близо месец докато заякне. Аз му бях взела шишета, с близко усещане до гърда. Ми никакъв шанс, 10мл изсукваше за час:( едва намерих компромисни да яде. Чак снощи успя да засуче такова шише а на 23 става на 1м. Каката пък беше с брутален рефлукс и с меделата се давеше до смърт, а от всякакви трудни шишета изсукваше по 120мл за 7мин. Отделно имаше не точно запек, ама акаше супер рядко и жестоки колики от това. Такава лакомия… та баланс. Цедя сега колкото мога и докато издържа и спирам. Просто цената е ужасно висока и ако си с едно дете иди дойди… с две обаче.. сега съм като Шива. На една възглавница храна, той яде бавно, с другата цедя с помпата и ако имам свободен пръст мятам на кучето играчка или чета книги на каката или играем монополи…

# 10
  • Мнения: 214
Аз имам малко глупав въпрос. Как разбирате, че има колики? Нашият господин малко преди да влезе в 3та седмица стана много раздразнителен и започна често да плаче. Съня в леглото също намаля. Аз прилагам 5-s принципа от The happiest baby on the block от Харви Карп и работи в 8 от 10 случая, останалите 2 го слагам на гърда отново. Това е при положение, че е ял, с чист памперс.
Четох, че за колики трябва да плаче 3ч. Нашия повече от 10-15мин без да го успокоя не е правил.
От 2 дена започнах да слушам внимателно плача му, по идеята на Присила Дъстън и учудващо работи мноого добре. Вчера не е имал и 10 мин плач сумарно за целия ден.
Иначе му давам БиоГайа откакто започна да плаче често. Педиатъра го изписа профилактично.
При нас 'драмата' е че яде 40-60мин и често 2ч по-късно е отново гладен. Тези 2ч ги смятам от старта на храненето. През нощта е на 3ч. Винаги изцоква и двете гърди. Онзи ден се тествах и докато сучеше, аз се цедих и изкарах 70мл, които му додадох после. Значи кърма има. Може би той не суче ефективно и за това бързо огладнява? Вие имате ли толкова чести и дълги кърмения?
П.С. Бебе утре става на 1 месец Heart

# 11
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Включвам се и аз с Борислав роден на 20.07 в 04:50 ч. 3540 гр, 52 см. След преносване от 5 дни и съвсем естествено си избра деня Simple Smile
И един Дамян от мен на същата дата в 5:58, 3200,50см. Ден преди термин, заради 5 хапки ананас 😀 не ми е тръгнала още кърмата, той дава всичко от себе си да суче, ама е гладен и снощи от 19 до 4 30 беше спал сумарно не повече от час и половина и накрая му дадох малко АМ. С голяма неохота изпи няколко глътки и още спи. Надявам се утре да тръгне вече същинската кърма.

# 12
  • Мнения: 413
На мен кърма така и не ми дойде и бебчо е изцяло на АМ. В болницата ми проверяваха гърдите постоянно, слагах и бебето,но само на едната, тъй като от другата излизаше кръв вместо коластра. То и коластра не съм имала кой знае колко, по няколко капки. Опитвах и с помпа, гърдата на която слагах детето нищо не излизаше,а от другата изцедих нещо като ръжда (предполагам мляко и кръв) Останаха си меки и не слизаше нищо по какъвто и начин да опитвам и накрая се примирих. Дано с второто някой ден да успея да кърмя.
Педиатърката ни беше на посещение и изписа Био Амика и Био Гая да започнем от днес (10-ти ден на бебо) и от 20-ти ден вит. Д. Все още няма колики, но предполагам скоро ще са на лице. Бях много притеснена понеже бебето не винаги си изпиваше цялото мляко, но тя ме успокои и каза да не го насилвам, че явно му е стигнало и че не всичко може да е по график и точни дози. Предполагам не съм само аз в тази ситуация. Спазваме все още режима на хранене от болницата и за сега не се буди преждевремено за мляко, в повечето случаи му остават в шишето 10-20мл. Ака си редовно, но понякога страшно много се напъва и изнервя, вчера по време на хранене така силно се напъваше, че дори си повърна храната. Относно мен - хормоните ми така бушуват, станала съм страшна ревла, загубих апетит, притеснявам се непрекъснато дали се грижа правилно за детето, дали допускам грешки, дали не правя нещо като хората. Охх оплаках ви се...

# 13
  • Мнения: 1 742
+1
Все едно чета за себе си - за кърменето, за апетита, за постоянно сменящите се настроения при мен, дали се грижа правилно за бебка и т. п. 😢 И ние така в началото не изпивахме всичкото мляко. Феноменът на празното шише дойде с времето. 😊
Като акаме се напъваме, почервеняваме целите, нервираме се, а нямаме запек. Този последния го преборихме, слава Богу, като сменихме марката АМ. Иначе беше ад!
На мен кърма така и не ми дойде и бебчо е изцяло на АМ. В болницата ми проверяваха гърдите постоянно, слагах и бебето,но само на едната, тъй като от другата излизаше кръв вместо коластра. То и коластра не съм имала кой знае колко, по няколко капки. Опитвах и с помпа, гърдата на която слагах детето нищо не излизаше,а от другата изцедих нещо като ръжда (предполагам мляко и кръв) Останаха си меки и не слизаше нищо по какъвто и начин да опитвам и накрая се примирих. Дано с второто някой ден да успея да кърмя.
Педиатърката ни беше на посещение и изписа Био Амика и Био Гая да започнем от днес (10-ти ден на бебо) и от 20-ти ден вит. Д. Все още няма колики, но предполагам скоро ще са на лице. Бях много притеснена понеже бебето не винаги си изпиваше цялото мляко, но тя ме успокои и каза да не го насилвам, че явно му е стигнало и че не всичко може да е по график и точни дози. Предполагам не съм само аз в тази ситуация. Спазваме все още режима на хранене от болницата и за сега не се буди преждевремено за мляко, в повечето случаи му остават в шишето 10-20мл. Ака си редовно, но понякога страшно много се напъва и изнервя, вчера по време на хранене така силно се напъваше, че дори си повърна храната. Относно мен - хормоните ми така бушуват, станала съм страшна ревла, загубих апетит, притеснявам се непрекъснато дали се грижа правилно за детето, дали допускам грешки, дали не правя нещо като хората. Охх оплаках ви се...

# 14
  • София
  • Мнения: 324
Любимата тема, така я чаках! Пиша докато кърмя Габито, което от 3-4 дни яде през час и половина 2, не иска да пие вода и не й отказвам. Предполагам има колики, особено ако се водим по правилото на тройките, точно 3 дни по 3 часа страшна мъка ... Пръцка яко, особено след масаж. Давам й само био гайа и билков чай там с подходящите билки. Не знам дали да допълвам с нещо друго, реално положението е още поносимо, с голямата нямам спомен изобщо да е плакала и пръцкала дори толкова.
Това с цеденето е страшен филм и си признавам, че ако се налагаше да го правя щях да съм се отказала още на втория ден. Браво момичета за усилията, които полагате и все пак кърмене кърмене, но не на всяка цена , и ние сме хора. Дори съм си обещала че декември живи и здрави спирам с кърменето, ако успея до тогава .
Честито на всички нови майки ! На тези които се терзаят дали се справят добре, за успокоение ще кажа че аз макар второ пак имам същите притеснения, а знам и много добре покрай първото че не изчезва това чувство  Simple Smile винаги се питаш дали постъпваш по най-правилния начин и дали всичко е наред .
Sunlight, благодаря за темата! 💕💕

Общи условия

Активация на акаунт