164 ГПИЕ "Мигел де Сервантес" - тема 3

  • 22 478
  • 172
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 12 013
Добре дошли в темата на Испанската гимназия!

Официален сайт на гимназията:
Скрит текст:

Фейсбук група на учители, настоящи и бивши ученици на гимназията:
Скрит текст:

Първа тема
Втора тема

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
Благодаря, Санака.
Днес моята новоприета гимназистка отишла  да се записва сама без да ми каже. Ама не знаела, че трябва да носи и оригиналното свидетелство, та утре пак ще се разкара. От гимназията обаче явно са оценили нетърпението й, защото са й дали да си попълни формулярите и утре само трябва да занесе дипломата Joy

# 2
  • София
  • Мнения: 922
Хайде да следя. Ще се обаждам тук-там, нищо че нямам вече дъщеря гимназистка. Simple Smile Имам племенник обаче, ще е 9-ти клас.

# 3
  • Мнения: 158
Записвам се в темата с надежда моята осмокласничка да има щастливи пет години в гимназията, а ние тук да споделяме активно и постиженията, и трудностите, да ни е уютно и приятно!
sanaka, благодаря за темата, за прогнозните балове и цялостната подкрепа през времето Flowers Bouquet

# 4
  • Мнения: 24 341
Хайде да следя. нищо че нямам вече дъщеря гимназистка. Simple Smile
И аз нямам, но ще надничам

Последна редакция: пт, 21 юли 2023, 08:42 от Г-жа Рамацоти

# 5
  • Мнения: 304
И аз в новата тема Simple Smile
Пожелавам на всички зайци страхотни да са им идните пет години!

# 6
  • Мнения: 4
Здравейте, знаете ли от кога започват да им дават стипендии на осмокласниците?

# 7
  • София
  • Мнения: 7 039
Здравейте, знаете ли от кога започват да им дават стипендии на осмокласниците?
от октомври.

# 8
  • София
  • Мнения: 19
И аз се записвам Blush. Да е успешна учебната година! Да споделяме тук много положителни емоции!

# 9
  • Мнения: 3 638
Благодаря за темата това е едно от желаните училища за дъщеря ми след 7 клас

# 10
  • Мнения: 914
Благодаря за темата и да следя и аз Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 2 659
Благодаря за темата. У дома вече настъпва предлагерно вълнение!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 2 113
Успех на децата, да са здрави и да намират вдъхновение 😃

# 13
  • софия
  • Мнения: 72
Здравейте, от доста време чета темата. Това е желано училище на дъщеря ми още от 4-ти клас. Е, вече ще е 10-класничка тази година в испанската в паралелка с португаски език. Тя си го избра така, въпреки, че имаше бал и за италиански и за френски.Английския го учи отделно, като тази година взе Кеймбридж сертификат за ниво B2 с доста висока оценка. Та да споделя и аз моето мнение от двете ни години в испанската - адмирации за госпожата по португалски - млада с иновативни и интересни подходи. За съжаление тази година излезе по майчинство и сега тръпнем тази година кой ще ни е класен и кой ще преподава по португалски. Тя ни беше и по испански в 8 клас и дъщеря ми беше очарована от нея. За съжаление в 9 клас преподавателката по испански беше доста по-зле. Възрастна и отегчена дама , често претупваше проверката на домашните с мотива, че вече ги слуша за  стотетн път през съответния ден ( защото са 6 паралелки ), редовно ги пускаше с 10-мин.по-рано има и още , но ще се въздържа да споделям повече.  Много се надявам тази годин да я сменят. Адмирации за госпожата по БЕЛ  - дисциплината е на ниво, постоянно ги провокира да мислят в нестандартни теми и посоки, децата имат респект от нея. Адмирации за господина по география - млад , строг , с иновативен подход, провокира ги да мислят, дисциплината е на ниво, госпожата по история - също млада с нестандартен и инавативен подход ; госпожата по биология - възрастна много взискателна , но пък дъщеря ми знае супер добре материала , който учиха при това на испански. Госпожата по музика също е млада и държи да се говори на испански или английски в часовете. За съжаление преподавателя по математика е доста зле. Над 90% от децата в класа ходят на допълнителни уроци по математика. Дъщеря ми засега се успява да се справи без допълнителни уоци , но и е доста трудно и и каства доста допълнително време и усилия. Има отлична оценка за годината, но не ми се мисли как ще е на матурата тази година. Математиката ни беше любим предмет до 7 клас, но в гимназията вече не. За ФВС не знам какво да кажа - тук са ни най-ниски оценки. Не знам как е в другите паралелки , но госпожа Пешева си е взела доста насериозна предмета и изискванията са като за НСА. Тази година имаха 13 текущи оценки по ФВС , срещу 8 по испански ! Много се рових по темата за тези прословути нормативи по ФВС , да наистина МОН ги прие през 2019-та на базата на показатели на около 9 хиляди ученици от НСА в страната в различни възрастови групи, като учениците , за да имат срочна или годишна оценка , трябва да покрият 5 норматива - бягане на 30 и 200 метра, хвърляне на плътна топка ( това и госпожата не може да го покрие ) ,Т-тест и скок на дължина от място. Окончателната годишна оценка  се оформя като средноаритметична от петте контролни упражнения. Говорих с родители и ученици от други гимназии, но не на всякъде се изпълняват точно всички нормативи, при нас госпожа  Пешева не само, че държи стректно на тези нормативи, на прави и допълнителни изпитвания.  Във връзка с това много ми се иска да запитам господата от МОН за тази безумица - защо има такава дискриминация и защо след като деца с високи постижения по матматика , физика , биология , езици и т.н. трябва да гонят постижения на свои връстници от НСА , защо тогава не се изисква от ученици от НСА да имат също толкова високи постижеия по матматика , физика , биология , испанки , ангийски например ? ........ ще спра и с тази тема и ще се въздържа от по-грозни споделения.
Очаква се да се смени сградата, но не се знае дали ще стане докато дъщеря ми е в гимназията. Малките ученици от другото училище доста пречат понякога. Тоалетните са доста зле , а лафката е една от най-скъпите. По отношение на лфката тя се дава с конкурс от общината и училищната настоятелство не могат да се месят там. Аз обаче наскоро имах среща с общинския съетних Борис Бонев и повдигнах този въпрос. Получих обещани, че ще се проучи въпроса и ще се задължан концесионерите до определ лимит надценка още в самия договор.
Толкова от мен , хубаво лято на всички , надявам се да съм била полезна .

# 14
  • София
  • Мнения: 2 659
Ето затова сме различни и е добре да се чуят и видят различни мнения, за да изгради човек представа.
Синът ми е в същия випуск. Дамата, която преподава испански е класна на класа и за нас е прекрасен учител, един от основателите на гимназията и моето впечатление е, че е много изискваща и взискателна. За физическото и госпожа Пешева (странно защо нейното име се споменава, а другите не), но дяволът съвсем не е толкова черен и никога не е ощетявала деца, които имат положително отношение и участие в час, независимо от реалната успеваемост на въпросните нормативи.
По математика положението наистина е зле, уроците са по избор, детето ми не ходи на уроци, но пък госпожата има доста странни изисквания и често не съм наясно с критерия и за оценка.
По физика учител не съм виждала на родителски срещи, но впечатлението ми е, че е разсеяна, греши в школо, вкл. пусна бележка, че е сгрешила и не може да го поправи и накрая взе съответната тройка под внимание при оформянето на срочната оценка. На въпроса защо - ами писана е, аз вече не съм сигурна какво е било.

Общи условия

Активация на акаунт