Стимулиране на раждаемостта - при вас как е?

  • 4 547
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 253
Ами не я стимулират особено, и май по добре! Доста неща има да се оправят, преди да започнат да стимулират раждаемоемоста.
И без стимул (или необходимата материална сигурност)) черните раждат поне по едно дете от всеки мъж който имат (средно по 2-3 на жена).
Май по скоро на първо време трябва да стимулират раждането на по малко деца.
Аз не виждам как иначе могат да се намалят СПИН и престъпност....
Напълно съм съгласна обаче че раждаемостта е въпрос на култура, възпитание и не по малко на икономическо развитие на обществото!

# 31
  • Мнения: 6 167

И без стимул (или необходимата материална сигурност)) черните раждат поне по едно дете от всеки мъж който имат (средно по 2-3 на жена).
Май по скоро на първо време трябва да стимулират раждането на по малко деца.
Аз не виждам как иначе могат да се намалят СПИН и престъпност....


oфф малко, но това е позицията и на папата - въздържанието от секс е най-добрата превенция на хив.  Mr. Green Peace

# 32
# 33
  • Мнения: 3 367
блажка
Не разбрах какво му е сложното.  newsm78 Ако ти трябват сутрешни часове, оставяш детето в училището, дават му закуска, като стане време за часове, си отива в стаята....
сложното за мен е ако искам детето да кара ски следобед (където бих могла да го возя аз ако не съм на работа),а не да играе шах..има на1ини разбира се,но са много кинти(1астно у-ще с подобни занимания,шофьор и др)..или-у-щето запо1ва в 9,аз съм на работа от 8,няма дейкеър..та това исках да кажа,ина1е да,има маса опции..
*
Лиска,е 1ак отшелни1ество..със сигурност има живот преди и след децата,но е отново е ? на избор и приоритет,аз ли1но много се дранех на "поживейте си сега 1е после като дойдат децата.."(все едно по пощата идват с елемент на изненада) и се опитвам всея1ески да опровергавам тов изре1ение..

# 34
  • Мнения: 2 032
Лени, с размишление е трудно да се вземе решение. Виж, с разсеяност и замотаност за подробностите-2 деца пръкнах, може и трето да уцеля от шемет Simple Smile.

И друг път сме дъфкали тази тема, но какво от това.

Чак за стимул не знам, ама аз бих била благодарна, ако "обществото" осигури условия на майката някои елементарни условия и да работи, и да си гледа децата.  За мен това например би се изразило в по-голяма гъвкавост от страна на работодателя (защото аз например искам и да работя), и училищата най-накрая да се сетят да си правят ваканциите малко по-степенувано, за да настъпва масирано ужасът на half-term (никъде не можеш да отидеш, ако не си планирал поне половин година преди това). Но това са пожелания. Кагато има добър стандард на живот, и повечко деца се раждат. И преди да ми посочите и противоположния пример и в Африка, и в някои западни страни, да кажа, че това обобщение от от тясно-лична-ограничена гледна точка.
Иначе, както цитира Хилъри Клинтън една афринканска поговорка, It takes a village (to raise a child).

# 35
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124


 Rolling Eyes Rolling Eyes

pak li ne6to nedelikatno? newsm78

# 36
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
блажка
Не разбрах какво му е сложното.  newsm78 Ако ти трябват сутрешни часове, оставяш детето в училището, дават му закуска, като стане време за часове, си отива в стаята....
сложното за мен е ако искам детето да кара ски следобед (където бих могла да го возя аз ако не съм на работа),а не да играе шах..има на1ини разбира се,но са много кинти(1астно у-ще с подобни занимания,шофьор и др)..или-у-щето запо1ва в 9,аз съм на работа от 8,няма дейкеър..та това исках да кажа,ина1е да,има маса опции..
*
Лиска,е 1ак отшелни1ество..със сигурност има живот преди и след децата,но е отново е ? на избор и приоритет,аз ли1но много се дранех на "поживейте си сега 1е после като дойдат децата.."(все едно по пощата идват с елемент на изненада) и се опитвам всея1ески да опровергавам тов изре1ение..



аз пък много се дразня на тия дето го вкарват в практика това неЩо и като им се роди дете не мож ги види пове4е Confused. Вярно, не е лесно, пове4е проблеми има, но при добра организация и желание, 4ак пък такива лиШения  Thinking
Но може би разсъждавам така, Щото аз самата на дискотеки и подобни не съм фен, а за гости и екскурзии не виждам особени пре4ки.

Лени, с размишление е трудно да се вземе решение. Виж, с разсеяност и замотаност за подробностите-2 деца пръкнах, може и трето да уцеля от шемет Simple Smile.

И друг път сме дъфкали тази тема, но какво от това.

Чак за стимул не знам, ама аз бих била благодарна, ако "обществото" осигури условия на майката някои елементарни условия и да работи, и да си гледа децата.  За мен това например би се изразило в по-голяма гъвкавост от страна на работодателя (защото аз например искам и да работя), и училищата най-накрая да се сетят да си правят ваканциите малко по-степенувано, за да настъпва масирано ужасът на half-term (никъде не можеш да отидеш, ако не си планирал поне половин година преди това). Но това са пожелания. Кагато има добър стандард на живот, и повечко деца се раждат. И преди да ми посочите и противоположния пример и в Африка, и в някои западни страни, да кажа, че това обобщение от от тясно-лична-ограничена гледна точка.
Иначе, както цитира Хилъри Клинтън една афринканска поговорка, It takes a village (to raise a child).


не знам какво имаШ предвид, но пък ми припомни оЩе един проблем на ит. "социална политика". Тук имат сума ти ваканции, естествено не можеШ да искаШ отпуска при всяка такава и детето... при липса на баби... просто няма къде да го пратиШ  #Cussing out

# 37
  • Мнения: 6 167

oh, feliam, goljamoljubopitstvo kum men.
publikuvah 2 puti edin i systi posting po pogreshka.
ne se trevozi tolkova za gluposti.

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 14:55 от Lennie

# 38
Хей, момичета, много интересна темичка сте заформили.
Ще добавя и аз нещо специално за Италия: докато се изучиш, намериш постоянна работа, която ти дава правото да зи вземеш заем за жилище, закрепиш малко положението, направиш едно едве пътувания и решиш да имаш дете, си станал на доста годинки, след което от годините + допълнителни фактори като стрес например, бебокът идва трудно. Като добавим и закона за оплождането (как зе превжда, по- добре?), положението става трагично. Осиновяването е някакъв кошмар.
Тук населението е застаряващо, със всичките си проблеми, които вазникват от това, така че и на даржавата би трябвало да и пука раждат ли се деца и ако не защо.
Анет, на мен много ми се промени живота преди и след. Не съжалявам, че съм станала майка, но съм съгласна с Лиска, че е добре преди това да си поживееш.
Не че после е изолираш от света, но отговорностите са други.

# 39
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

oh, feliam, goljamoljubopitstvo kum men.
publikuvah 2 puti edin i systi posting po pogreshka.
ne se trevozi tolkova za gluposti.


hi4 ne sam se raztrevojila az... gledah posta na Alisa i misleh, 4e ima predvid iztritia posting...tutto qua...

# 40
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Хей, момичета, много интересна темичка сте заформили.
Ще добавя и аз нещо специално за Италия: докато се изучиш, намериш постоянна работа, която ти дава правото да зи вземеш заем за жилище, закрепиш малко положението, направиш едно едве пътувания и решиш да имаш дете, си станал на доста годинки, след което от годините + допълнителни фактори като стрес например, бебокът идва трудно. Като добавим и закона за оплождането (как зе превжда, по- добре?), положението става трагично. Осиновяването е някакъв кошмар.
Тук населението е застаряващо, със всичките си проблеми, които вазникват от това, така че и на даржавата би трябвало да и пука раждат ли се деца и ако не защо.
Анет, на мен много ми се промени живота преди и след. Не съжалявам, че съм станала майка, но съм съгласна с Лиска, че е добре преди това да си поживееш.
Не че после е изолираш от света, но отговорностите са други.


аз пък понеже така и не поживях 6 години (толко време му трябваШе на мъжо, за да се реШи на деца и накрая не 4е се е реШил, ами биде поставен пред свърШен факт Twisted Evil) без деца с вси4ките проблеми за визи и подобни простотии, които имах навремето, та не 4е много ми се е променило, даже мога да кажа, 4е от 3год. възраст на първата докато не се появи втората, то4но тогава най_си отживях  Joy

# 41
  • Мнения: 907
За Франция да добавя, че освен къса 36часова седмица имат и много дълги отпуски - от 6 седмици нагоре, но ако бъркам, моля да ме поправят.
Смятам, че ако свършиш нормално с основното обучение напр. на 24/25г (ако следваш), и поработиш, попътуваш 28-30г не е толкова нереално да започнеш с децата. Трябва да кажа от опит, че който иска да имa повече от 1 дете, не бива да чака много дълго. Много е хубаво, ако няма никакви проблеми и на 45г (с първо!), но ако има ... лошо.

Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 15:52 от MegiX

# 42
  • Мнения: 1 866
За Франция да добавя, че освен къса 36часова седмица имат и много дълги отпуски - от 6 седмици нагоре, но ако бъркам, моля да ме поправят.
Смятам, че ако свършиш нормално с основното обучение напр. на 24/25г (ако следваш), и поработиш, попътуваш 28-30г не е толкова нереално да започнеш с децата. Трябва да кажа от опит, че който иска да имa повече от 1 дете, не бива да чака много дълго. Много е хубаво, ако няма никакви проблеми и на 45г (с първо!), но ако има ... лошо.
35 часова е седмицата, но ако имаш по-сериозен пост, тези 35 часа ги гледаш през крив макарон Wink От опит говоря. Работила съм по 24 часа без да спя. Като се връщах от командировка от чужбина - пътувала през нощта, от летището направо отивах на работа, миех си зъбите на място и изкарвах целия работен ден до края без на някой да му пука, че вече повече от 24 часа не съм спала (ако не се смятат дрямките по летищата и в самолетите, разбира се). Отпуската е 5 седмици - ни повече, ни по-малко. Това в частния сектор говоря. Там завърших висшето си образование, започнах работа на 24 г. и на 27 забременях. По това време бях преценила вече, че имам достатъчно стабилна позиция във фирмата, за да си го позволя. Докато бях бременна ме удари хормона и напуснах - скимна ми да се връщам в България. Но ако бях останала, можех да си позволя да родя и второ дете 2-3 години след това, както и направих в България (все още продължавах да работя за фирмата, но от дистанция), защото собственикът на фирмата има 7 деца и тези неща му се струваха достатъчно нормални. Още повече, че така или иначе не отсъстваш по много - за 3-4 месеца щяха да се оправят и без мен. Но после си на линия.

# 43
  • Мнения: 11 321
Анет, аз децата от (почти) 35 ги отпочнах, така че сигурно ще съм в на Лиска "бабешката" категория.  Laughing

Споки, аз още по-дърта ги отпочнах. Пуста кариера.
Впрочем тук никой лекар не ми каза, че съм стара
и не ми препоръча секцио поради тази причина.
Тъй, тъй. Аз като "първескиня" на 30 г ме гледаха като извънземно в групата от курса за подготовка. Ми... бях най-младата. #Crazy Най-голямата беше на 38. Сега децата ни са в един клас и сме дори приятелки. Ама колко време ми трябваше да се отърся от бг манталитет на "стара мома" Joy и да се приема като нормална жена във фертилна възраст  hahaha
Аз тогава се дзверех като теле в железница, ама после вдянах, че тук приоритетите им са доста по-различни.
Иначе Лиска е изчерпателна както винаги.

# 44
  • Мнения: 3 098
В България така като наблюдавам мои приятелки,познати прозвиЩето"стара мома" или "родила,когато трябва да е баба"  Crossing Arms е на път да из4езне. Peace Усетиха се и там жените,по простата при4ина,4е когато завършиш никой не ти дава отговорен пост,заЩото не си улегнал,отговорен,облъскан от живота.Там сега най_хубавата възраст за самоизява е към 30_те години.Тогава са създали връзки в обЩеството,намерили са си желаната работа,запо4ват да се утвърждават.Вси4ките казват,4е имат желание за бебе,но след 35 та им година,ина4е Ще загубят това,което са постигнали с много труд.И е нормално да е така,живота се промени страшно много.Е,разбира се,все Ще се намери някоя стара баба,"загрижена" за младото поколение да не останат стари моми и Ще каже някоя простотийка по този адрес,но на кой му пука? Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт