Стимулиране на раждаемостта - при вас как е?

  • 4 548
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не се стимулира, 2 м е май4инството, ако работи държавно, може би и 4астно!ина4е расте  границата за брак, над 30/35г , скоро ще  ходя на една  сватба, тя 40г, може би по4ти набор даже, ами от там насетне ще се по4ват бебетата!много се ражда м/у 40/50г и евала им казвам,4е се наемат!ина4е нищо не се полу4ава, освен за бедните помощи!и децата намаляват, много с 1/2 деца!и стоп!

# 46
  • Мнения: 1 387
В Ирландия няма нужда от стимулиране. Всяко семейство има поне по 4 деца.Абортите са забранени,контацептивите безумно скъпи.
Майчинството е 6 месеца.1 преди да се роди детето и още 5 след това.Децата тръгват на училище на 4 години.Заниманията са им от 9 до 1.След това трябва да си стоиш с него в къщи.Абсурд е да работиш ако не вземеш майка си от България.Детегледачките искат по минимум 12 евро на час.Сега се напълни с полякини и може цената да е паднала, но те пък не говорят английски.
По време на майчинството пари не получаваш.Само ти се пази работното място.Иначе детските са 125 евро на месец и още 800 евро на дете 2 пъти в годината.Тази втората сума влезе в сила от миналата година.
Здравеопазването е платено, освен ако не си социално слаб.Само по време на бременноста и раждането не трябва да палщаш.Спасението е здравната застраховка която за едно 3 членно семейство покриваща преглед при GP и престой в болница е около 240 евро на месец.
Много по изгодно е да си самотен родител.Тогава помощите които получаваш на месец независимо от доходите които имаш излизат около 1200 евро.Затова всички правят деца, но никой не се жени.

# 47
  • Мнения: 5 476
Да поизтупам темата на Кала във връзка със статията на деня в Стандарт.

http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-01-22&article=175612

Българки бягат да раждат в чужбина
Германия дава до 25 000 евро за бебе, безплатна забавачка предлага Франция


Все повече майки предпочитат да раждат зад граница. Те искат това не само за да осигурят чужд паспорт на детето си, но и да получат привилегиите, които се полагат на новородените в редица европейски държави. Най-много българчета се раждат в Италия, Испания, Гърция и Германия. Причината са редица социални програми в старите страни членки на ЕС, които дават по-добри възможности за отглеждане на дете, отколкото у нас.
Повечето българи, които напускат страната ни, са млади хора до 35 г. Те заминават, за да учат, но с дългосрочни планове за смяна на държавата.

--------------------------------------------------------------------------------
Премии, безплатни ясли и дълъг платен отпуск по майчинство предлагат държавите от Евросъюза за бъдещите майки. У нас бременните жени нямат подобни привилегии. Затова предпочитат да раждат зад граница.
  Бум на раждаемостта през 2006 година отчетоха докторите. Те обаче се опасяват, че след приемането ни в ЕС много бременни българки ще хукнат към чужбина. В Перник например всяка трета нашенка ражда бебето си зад граница, най-вече в Италия. Там има голяма колония работници от Пернишко. Стигнали сме дъното на раждаемостта, алармира шефът на АГ сектора в пернишката многопрофилна болница "Рахила Ангелова" д-р Емил Милачков. 579 бебета са проплакали там миналата година. 200 от бременните обаче са износили плода в родния си град, но са родили зад граница. Подобна тенденция има и в повечето големи градове у нас.
Безплатни забавачки и големи премии за новородените предлагат повечето страни от Европейския съюз. Заради ниската раждаемост в Германия всяко новородено получава близо две трети от заплатата на майката за две години - до 25 200 евро. В Швеция всеки родител има право на 18 месеца отпуск, за да се грижи за детето си. В Норвегия майките могат да отсъстват от работа 12 месеца и да получават 80 процента от месечното възнаграждение или 10 месеца и да получават пълния размер на заплатата.
Привилегиите в Англия също не са малки. Жените, които раждат там, получават 6 месеца платено майчинство плюс възможността за още 6 неплатени месеца. През първите шест седмици се заплащат 90 процента от заплатата, а през останалите - по близо 103 лири на седмица.
Полското правителството също дава пари за всяко новородено дете, за да насърчи спадналата раждаемост в страната. Всяка майка ще получи по 258 евро на бебе, като при бедните сумата ще се удвоява.
Франция има една от най-гъвкавите политики за насърчаване на раждаемостта. Жените, които раждат там, имат право на 16 седмици платено майчинство, както и до 26 седмици за следващо дете. Най-малките имат право на безплатна ясла.
Анна Георгиева


 newsm78 От цялата статия ...така и не схванах каква е ползата да родиш в Италия?Момичетата по-горе бяха описали какво е положението тук... #Crazy
  А и предполагам,че едва ли някоя държава отпуска помощи на жена дошла само да роди,без да е работила някакъв период от време в страната и да има легален престой.
   Rolling Eyes От тази гледна точка този вид "туризъм"ми се вижда тотално безсмислен...освен ако целта не е само да се осигури различен от българския ,европейски паспорт. Peace


Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 13:02 от Giorgia

# 48
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Тази статия е израз на тоталната дезинформация,която предлага българската преса на родния 4итател ooooh!
Какви помоЩи,какви паспорти,какви Приказки от 1001 ноЩ ги гонят авторите на статията. ooooh!

Паспорт в Италия новородените с родители 4ужденци НЕ полу4ават,в сила е правилото иус сангуинис а не иус солис както в Щатите и Канада например. СъЩото важи и за евентуалните еднократни помоЩи отпускани на новородените в съответна година бебета,ако такива са предвидени в бЮджета.Полу4ават се само ако родителите са местни и са на лице необходими изисквания от сорта на доход и подобни.

ПлЮс това не виждам за какво по_дълго платено май4инство от това,което се полага в България ми говорят #Crazy

Абе с две думи,нямам думи...И като си представя ,4е някои хора може би се връзват на подобни драсканици  ooooh!

# 49
Нема да е лошо да си смени доставчика тази “журналистка”   smile3532.  Просто си правя извода за вестника като цяло и “информациата” която дава  ooooh!

# 50
  • Мнения: 5 476

Абе с две думи,нямам думи...И като си представя ,4е някои хора може би се връзват на подобни драсканици  ooooh!

Точно там е проблема... Shocked

# 51
  • Мнения: 3 098
Каква е тази статия,какви са тези дърти глупости,бе хора??? Close
То4но дезинформация отвсякъде си е. #Cussing out
Аз за Испания мога да говоря,заЩото тук живея.Каква социална политика,като тука такава не съЩествува?Първо,4гинекологията им е много слабо развита,това не са мои голословни думи,а наскоро по радиото говореха за това.Все оЩе тук всяко 3 раждане завършва с форцепс,заЩото не могат да преценят кога е наложително се4ение и объркват тотално неЩата. ShockedКато се роди моето дете по4ти отказаха да му направят генети4ния скрининг,заЩото първо трябвало да го запише таткото на неговия соц.сегуридат,а имахме 2 дни на разположение за това.С ваксините съЩата история.Е,в България децата имат своя осигуровка,дадена им от държавата,а тук не,ако ти нямаш,ку4ета ти яли детето. Sick
Май4инство_16 седмици,ниско платено.Еднократна помоЩ,какво е това???
Педиатрите им са ужасно необразовани,у4или до някъде и спрели.
Децата нямат приоритети.
Няма помоЩи,няма мле4на кухня,няма 2 години май4инство,няма детски градини от 7.00 до 18.30.Никое дете,родено от българи тук не взима националност.Нито пък награда,4е е видяло бял свят тук. Laughing
Ей сега Ще взема да им пиша аз на тия от Стандарт,баси как се излагат само.
То хубаво,4е хората взеха да пътуват много по роднини,работа,та със собствените си о4и да видят.

# 52
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Да поизтупам темата на Кала във връзка със статията на деня в Стандарт.

http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2007-01-22&article=175612

Българки бягат да раждат в чужбина
Германия дава до 25 000 евро за бебе, безплатна забавачка предлага Франция


Все повече майки предпочитат да раждат зад граница. Те искат това не само за да осигурят чужд паспорт на детето си, но и да получат привилегиите, които се полагат на новородените в редица европейски държави. Най-много българчета се раждат в Италия, Испания, Гърция и Германия. Причината са редица социални програми в старите страни членки на ЕС, които дават по-добри възможности за отглеждане на дете, отколкото у нас.
Повечето българи, които напускат страната ни, са млади хора до 35 г. Те заминават, за да учат, но с дългосрочни планове за смяна на държавата.

--------------------------------------------------------------------------------
Премии, безплатни ясли и дълъг платен отпуск по майчинство предлагат държавите от Евросъюза за бъдещите майки. У нас бременните жени нямат подобни привилегии. Затова предпочитат да раждат зад граница.
  Бум на раждаемостта през 2006 година отчетоха докторите. Те обаче се опасяват, че след приемането ни в ЕС много бременни българки ще хукнат към чужбина. В Перник например всяка трета нашенка ражда бебето си зад граница, най-вече в Италия. Там има голяма колония работници от Пернишко. Стигнали сме дъното на раждаемостта, алармира шефът на АГ сектора в пернишката многопрофилна болница "Рахила Ангелова" д-р Емил Милачков. 579 бебета са проплакали там миналата година. 200 от бременните обаче са износили плода в родния си град, но са родили зад граница. Подобна тенденция има и в повечето големи градове у нас.
Безплатни забавачки и големи премии за новородените предлагат повечето страни от Европейския съюз. Заради ниската раждаемост в Германия всяко новородено получава близо две трети от заплатата на майката за две години - до 25 200 евро. В Швеция всеки родител има право на 18 месеца отпуск, за да се грижи за детето си. В Норвегия майките могат да отсъстват от работа 12 месеца и да получават 80 процента от месечното възнаграждение или 10 месеца и да получават пълния размер на заплатата.
Привилегиите в Англия също не са малки. Жените, които раждат там, получават 6 месеца платено майчинство плюс възможността за още 6 неплатени месеца. През първите шест седмици се заплащат 90 процента от заплатата, а през останалите - по близо 103 лири на седмица.
Полското правителството също дава пари за всяко новородено дете, за да насърчи спадналата раждаемост в страната. Всяка майка ще получи по 258 евро на бебе, като при бедните сумата ще се удвоява.
Франция има една от най-гъвкавите политики за насърчаване на раждаемостта. Жените, които раждат там, имат право на 16 седмици платено майчинство, както и до 26 седмици за следващо дете. Най-малките имат право на безплатна ясла.
Анна Георгиева


 newsm78 От цялата статия ...така и не схванах каква е ползата да родиш в Италия?Момичетата по-горе бяха описали какво е положението тук... #Crazy
  А и предполагам,че едва ли някоя държава отпуска помощи на жена дошла само да роди,без да е работила някакъв период от време в страната и да има легален престой.
   Rolling Eyes От тази гледна точка този вид "туризъм"ми се вижда тотално безсмислен...освен ако целта не е само да се осигури различен от българския ,европейски паспорт. Peace




За Швеция и въобЩе скандинавските страни няма да коментирам... смятам, 4е имат страхотна социална политика, един вид, друг свят. (впро4ем сеЩам се, 4е горе май не 4етох нито една мама оттам... Що така? newsm78)

Ина4е... еми май ние в Италия сме си по4есали езиците, ама всъЩност не знаем, не сме осведомени, колкото тази госпожа, или... друга възможност, оплакваме се наро4но, за да не разбират колко е гот тука Joy

За безплатните ясли във Франция, дали някоя мама Ще потвърди, интересно ми е. В интерес на истината, това би било огромно облек4ение.

(последно, абе, как може да се пиШат такива работи? Shocked Няма ли на4ин да се запита тази "журналистка" откъде са и сведенията?)

# 53
  • Мнения: 3 098

Абе с две думи,нямам думи...И като си представя ,4е някои хора може би се връзват на подобни драсканици  ooooh!

Точно там е проблема... Shocked
Ами аз и такива познавам.Дето едни хора тука,затънали до гушата в заеми и до пенсия не могат да се измъкнат от Испания,говорели невероятни небивалици за живота в тук на тяхни роднини.Дойдоха роднините им тук,видяха,облъскаха се едно хубаво,охар4иха си вси4ки спестявания от България и на втория месец се прибраха.Щото никъде няма "безплатен обяд".

# 54
  • Мнения: X

За безплатните ясли във Франция, дали някоя мама Ще потвърди, интересно ми е. В интерес на истината, това би било огромно облек4ение.

Не знам да има безплатни ясли. В държавните ясли заплащането е в зависимост от доходите на семейството. Места трудно се намират, чака се с години и са само за деца с 2-ма работещи родители.
Статията е пълна недомислица.

# 55
  • Мнения: 1 866
Тази статия е пълна глупост. Лошото е, че хората се връзват.

# 56
  • Мнения: 94
Здравейте, аз мога да разкажа за Норвегия. Това което е написано в статията отговаря на истината. Тук ако работи6 на държавно има6 право на 10м. май4инство със 100% заплата или 1 год. с 80%. Излиза се в май4инство 3 седмици преди термина.Много оба4е  си вземат болни4ни и изоб6то не се вясват на работа.От май4инството задължително 6 седмици се полагат на ба6тата. Ако той не иска да го ползва се губи, т.е. майката не може да се смени с него.  Много от майките тук си седят в къ6ти. Не зная как им стигат доходите, но явно се справят.  Това което е много удобне е , 4е майката може да се върне на работа 80, 60, 50 или 40 %. Тя си ре6ава колко дни в седмицата иска да работи. Така хем не подивява в къ6ти, хем има време за децата.Градините  не са кой знае какво , а и са скъпи.Имат неудобно раб. време и затова сигурно майки с по 3 деца предпо4итат да си ги гледат сами.Пове4ето сем имат по 3 деца. Държавата пла6та една 4аст от първите 3 опита за изкуствно оплождане, т.е. те са безплатни купуват се само лекарствата. Абе  май не зле, особено като сравнявам с това което вие пи6ете.
П. С. това е за тези които работят на държавно, не зная как е в 4астния сектор, но предполагам 4е не са 4ак толкова либерални.

# 57
  • Германия
  • Мнения: 8 102
А, значи не съм единствената  #Crazy от статията. А аз се чудех, защо от БГ ме подпитват за многото пари от майчински newsm78
Иди после убеждавай чичо и леля от село, че не всичко, което е черно на бяло във вестника е вярно...Излиза, че само ситуацията в Норвегия е описана правдоподобно (донякъде)

# 58
  • Мнения: 3 098
Аз писах на Стандарт.Надявам се да си вземат бележка,но едва ли.БТВ съЩо пуска неверни информации за българите зад граница.
Писах им конкретно за Испания,тя е упомената като "една от страните със добра соц.политика" Mr. Green Naughty,заЩото живея и отглеждам дете тук и знам как е закона.
Това,4е много българки раждат в 4ужбина се дължи на факта,4е семействата им са там и там са осигурени.А не,4е емигрират,за да родят в 4ужбина.То така ако ставало.... Twisted Evil Колко документация и колко нерви трябва да изхабят,за да се снабдят с осигуровка специално тук,би отказал всеки.А и за помоЩите,това просто е нелепо. Crossing Arms
Ако когато бях бременна имах документи,бих родила в България.Но аз бях в етап"4акане" и не можех да мръдна извън ЕС.Ако пак забременея тук,Ще ми е обица на ухото_пътя и раждам в България.

# 59
  • Мнения: 1 387
Да по вестниците обичат да преувеличават за европейската действителност.И нали хората като овцете, давай напред. Какви ли не неща съм чувала за Ирландия.Ако съдя по думите им май живея в рая и разходите си ги измислям сама. Confused

Общи условия

Активация на акаунт