Какви са пак тези приказки на топлофикация за бомбастични сметки?

  • 2 111
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 656
Преди малко си проверих сметката: При напълно спряно парно сметката за м. декември е 127,70лв. Shocked

# 16
  • София
  • Мнения: 6 569
Считам, че нашите са нормални - 60 лв за октомври, 88 за ноември и 113 за декември. апартамент 87 кв.м., но съм обявила че топлим 1/4 от максимума, защото денем ни няма. Миналия отоплителен сезон платихме към 600 лв за цял сезан и 120 доплащане

# 17
  • Мнения: 899
Ние сме под наем. Сметките ни се формират на база миналогодишните, също така и на база обща сметка на блока, а чух, че имало и увеличение - 30%.

Миналата година за декември сметката беше 36 лв. За ноември 30.
Тази година за ноември - 88 лв, за декември 117. Close

По цял ден ни няма, парното е само вечер за час-два, на 3.

Нямам идея какво може да се направи, казват, че после ще връщат, при изравняването. Ама бах мааму, не го ползваш, а то нараства ли нараства  Confused

# 18
  • Мнения: 6 417
Мдааа, аз живеех до миналия месец в боксониера има - няма 35 кв, един радиатор на 2-3 и в сметките (около 120 лв.) Колкото единици имах изразходвани от мен, също толкова имах от тези, които разпределят на абонатите от блока. Баси тарикатите.  Shocked

# 19
  • Мнения: 492
За три стаи отопление и 5 кубика вода - 240 лв #2gunfire

# 20
  • Мнения: 101
Признавам,че успяхте да ме уплашите с вашите сметки EmbarassedЛеле,направо нямам идея на нас колко сметка ще ни дойде Shocked

# 21
У дома сметката за октомври е 184лв., а за ноември - 324  #2gunfire #Cussing out

Това е ненормално.. А от Бруната казват, че понеже сме били само 30% ползващите парно, та всичко на наш гръб #Cussing out

# 22
  • Мнения: 9 990
75 лв сметка за НИКАКВО ползване на парното.Не съм пускала от началото на отоплителният сезон, така беше и миналата година, защото нали на база се изчислява.Та-за подгряване и топла вода/ да го кажем на право-за тръбите и топлата вода/-около 30 лв, което приемам за нормално-сотаналите 40 от какво са????От вдигнатите цени?Не ми ги обяснявайте на мен тия-това е все едно да вдигнат цената на ракията, аз да отида на пазар и да НЕ СИ КУПЯ ракия и въпреки това да я платя на касата, не мислите ли? Thinking

# 23
  • Мнения: 560
Аз няма да кажа нищо по темата  smile3505,защото ще псувам много цветущо,дълго и неприлично.

# 24
  • София
  • Мнения: 15 473
75 лв сметка за НИКАКВО ползване на парното.Не съм пускала от началото на отоплителният сезон, така беше и миналата година...

Същото е и при нас:           сградна инсталация и имот - 41,25 лв
                                     енергия за подгряване на вода 6 куб.метра - 32,62 лв
                                     обща дължима сума- 73,87лв в това число и ДДС 20% - 12,31лв
                                  -----------------------------------------------------
                                     сума за плащане:                                                      73,87 лв

# 25
  • Мнения: 1 809
Тия хора съвсем полудяха!!!! #2gunfire #2gunfire
Свекърва ми има 11кубика!!!! топла вода за м. декември, а са по цял ден на работа +двойна сметка!!! 300лв.!!!
Тия хора Просто прекалиха!!!!  #2gunfire #2gunfire

# 26
  • Мнения: 9 990
75 лв сметка за НИКАКВО ползване на парното.Не съм пускала от началото на отоплителният сезон, така беше и миналата година...

Същото е и при нас:           сградна инсталация и имот - 41,25 лв
                                     енергия за подгряване на вода 6 куб.метра - 32,62 лв
                                     обща дължима сума- 73,87лв в това число и ДДС 20% - 12,31лв
                                  -----------------------------------------------------
                                     сума за плащане:                                                      73,87 лв

За съжаление не пазя миналогодишната сметка, за да сравня. НО съм 150% сигурна в спомените си, че и миналата година по това време парно НЕ СЪМ ПУСКАЛА, което след изравняване и засичане в края на сезона е отразено и тази година БИ СЛЕДВАЛО сметките ми да са на база миналогодишните.Или бъркам?Т.е,аз не позлвам парно, плащам си чинно за тръби и топла вода и въпреки това ИМАМ сметка за самото парно.Нали тези тъпи винтили точно за това ги сложихме-да си направиш САМ сметаката кога и как да ползваш?Това, че другите не се греели, а ти им плащаш е тъпо оправдание, не виждам логика в него.Защото аз самата НЕ СЕ ГРЕЯ!И плащам.....

# 27
  • Мнения: 86
Ох идва ми да се самоубия. Пребирам се вчера взимам сметката и какво да видя 234,70 лв.  ShockedРадиатори не сме пускали ама ииизобщо. Топлим се на ток и имаме за цял месец 57 лева е кое му е реалното на това тъпо парно незнам

# 28
  • София
  • Мнения: 15 473
75 лв сметка за НИКАКВО ползване на парното.Не съм пускала от началото на отоплителният сезон, така беше и миналата година...

Същото е и при нас:           сградна инсталация и имот - 41,25 лв
                                     енергия за подгряване на вода 6 куб.метра - 32,62 лв
                                     обща дължима сума- 73,87лв в това число и ДДС 20% - 12,31лв
                                  -----------------------------------------------------
                                     сума за плащане:                                                      73,87 лв

За съжаление не пазя миналогодишната сметка, за да сравня. НО съм 150% сигурна в спомените си, че и миналата година по това време парно НЕ СЪМ ПУСКАЛА, което след изравняване и засичане в края на сезона е отразено и тази година БИ СЛЕДВАЛО сметките ми да са на база миналогодишните.Или бъркам?Т.е,аз не позлвам парно, плащам си чинно за тръби и топла вода и въпреки това ИМАМ сметка за самото парно.Нали тези тъпи винтили точно за това ги сложихме-да си направиш САМ сметаката кога и как да ползваш?Това, че другите не се греели, а ти им плащаш е тъпо оправдание, не виждам логика в него.Защото аз самата НЕ СЕ ГРЕЯ!И плащам.....
Миналата година при същото положение и за същия период бележките бяха за 35- 38  лева сума за плащане.

# 29
  • Мнения: 9 990
ОК-30 лв ми е топлата вода и тръбите......съгласна съм...ама тези 75 сега за какво са?Дори с увеличението не би трябвало да е толкова. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт