Ех, Канада- бъдещи и настоящи Родители/ част 11/!

  • 14 958
  • 287
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 85

Шеметка, Poupon, мерси за инфото, друго си е като всичко си знаеш  bouquet, интересна ли Ви е тази материя?
Нади, да ти кажа за блендера, аз го използвам много, и за Филип все още и за нас, правя крем супи с него, също и блендирам орехи ако ми трябват за някой сладкиш, за лятото - нектари от плодове и разни такива....
Крисимами, как сте с малкия човек?
Титина, хайде сега кажи с какво почерпи гостите, на мен менюто за гости винаги ми е проблем Wink

# 241
  • Мнения: 210
Здравейте моми4ета и от мен!

Да ви кажа,4е най после ми дадаха 4ас за гинеколог, на 19 Март е,тогава ще сьм някаде в 16 седмица.Мисля си да не е мало кьсно,защото тепьрва ще ми правят необходимите изследвания,като крьв, вл. секрет. Нямам май избор ще трябва да се примиря,кьсно рано,тука е така.
Да ви питам нещо-знаете ли тук такситата на каква тарифа карат,и дали има изобщо тарифа или по някакьв друг  на4ин се из4ислява разтоянието? Никога не сьм ползвала тук такси,но мисля 4е все някога ще ми се наложи.
 
Лека ве4ер ви желая.

# 242
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
...интересна ли Ви е тази материя?
Ами на мен ми е интересна - естествено това, което те засяга лично е по-интересно от останалото, но има много палави казуси и си е предизвикателство Simple Smile

# 243
  • Мнения: 563
Снежи, честито за новият апартамент Hug Много радост и щастливи мигове ви пожелавам в него  bouquet

# 244
  • Мнения: 369
....Мисля си да не е мало кьсно,защото тепьрва ще ми правят необходимите изследвания,като крьв, вл. секрет...

 Не е късно. Кръв по принцип се дава някъде около 20 седмица (спомням си, че беше след ултрасаунда, на който можеше да се види пола), а влагалищен секрет чак към 36-38 седмица, освен ако нямаш други оплаквания като сърбеж и т.н.

# 245
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 848
Титина, хайде сега кажи с какво почерпи гостите, на мен менюто за гости винаги ми е проблем Wink

[/quote]

Ето моето меню:
-салати:
шопска и руска
-предястие:
пълнени палачинки /с печено месо и кисели краставички и кашкавал/
бутерки с кашкавал
-хапки за вино:
синьо сирене и ананас
кашкавал гуада
-други мезета:
нарязан салам
филе /свинско и телешко сушено/- собственно производство
-скара:
шишчета
пилешки филенца /мариновани/ със сусам
наденички на скара
-ядки
- кьопалу /или както там се пише/
- торта тирамису и еклерчета

Проблема беше , че остана доста и раздавахме на гостите като си трагнаха

# 246
  • Мнения: 449
Да ви кажа,4е най после ми дадаха 4ас за гинеколог, на 19 Март е,тогава ще сьм някаде в 16 седмица.Мисля си да не е мало кьсно,защото тепьрва ще ми правят необходимите изследвания,като крьв, вл. секрет. Нямам май избор ще трябва да се примиря,кьсно рано,тука е така.
Да ви питам нещо-знаете ли тук такситата на каква тарифа карат,и дали има изобщо тарифа или по някакьв друг  на4ин се из4ислява разтоянието? Никога не сьм ползвала тук такси,но мисля 4е все някога ще ми се наложи.

На мен пък ми се струва малко късно. Първите изследвания на кръв, урина и цитонамазка ми ги направиха още в 7 седм. Освен това ще пропуснеш и изследването за синдрома на Даун, което се прави в 12 седм. А тези, за които Писанка пише са в 28 седм. - изследване за захар в кръвта и в 36 седм. се взема секрет за стафилококи. Защо толкова късно са ти дали час? Личния лекар ли ти следи в момента бременността?
За такситата - веднъж съм ползвала, когато ни изписаха от болницата. Имат тарифа, но вече не си спомням колко е точно на км. На нас ни взеха за 18 км. (толкова е разстоянието от болниицата до у нас) 33 долара.
Снежи, приятно доопаковане на багажите.
Наде, честита ти придобивка. Ето ти една рецепта oт мен за плодов шейк:
250 мл натурален сок от портокал, праскова и манго (или някакъв друг, но на мен с този най ми харесва)
125 мл пясно мляко
125 мл нарязан ананас от консерва
1/2 узрял банан
1 ч.л. мед (може и повече, според вкуса ти)

Сипваш всичко в блендера. Бъркаш до получаване на хомогенна смес.
Enjoy  Peace  

# 247
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Да ви питам нещо-знаете ли тук такситата на каква тарифа карат,и дали има изобщо тарифа или по някакьв друг  на4ин се из4ислява разтоянието? Никога не сьм ползвала тук такси,но мисля 4е все някога ще ми се наложи.
За Монреал с повикване на адрес тарифата е около 5 долара стартово плюс 1,50 на километър - така че май излиза същата цена като при Каролина.

# 248
  • Мнения: 210
Каролина,аз отидах за пьрви пьт при ли4ният си доктор в 8 сед. тьй като бременноста не е планирана и из4аквах,понеже лятото имах пак доста закьснение ,но тогава се оказа фалшива тревога.Коклкото до изследването за синдрома на Даун,не се притеснявам,защото това е генети4но заболяване или се полу4ава при вьтре семейни отношения - пьрви братов4еди например или братя и сестри.

P.S. Каролина за изследването на синдрома на даун-какво ако се направи например малко по кьсно,това проблем ли е ?

Последна редакция: пн, 12 фев 2007, 23:25 от kivito

# 249
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Каролина за изследването на синдрома на даун-какво ако се направи например малко по кьсно,това проблем ли е ?
Не съм Каролина ама да кажа аз каквото знам - видеозона се прави само в определени седмици мисля че беше между края на 11-та и  началото на 14-та. Половината кръвни изследвания се правят мисля до 3 дни след видеозона за да се даде правилна оценка на риска, а втората половина по-късно / от лабораторията ще кажат точно кога/. За тези, които имат частна медицинска осигуровка да кажа, че се покриват разноските до съответния процент - поне на мен ми ги покриха.

# 250
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Мерси ви съветите за блендера момичета! Hug Аз, междувременно, му намерих отлично приложение, на което много се радвам - правя плодови кремове за Денис всеки ден. Grinning Вчера му направих банан+праскова+малини и малко кисело мляко (да замяза на крем, все пак), днес - ябълка+круша, пак с малко плодово кисело мляко. Много съм доволна, щото всичко изяде.

И пак въпрос - откъде да купя грис и как да го търся? Търсих като Semolina, на рафтовите с царевично брашно и други подобни, ама не го намирам. Confused

# 251
  • Мнения: 449
кivito, шеметка вече ти е писала, но и аз да ти кажа, че това изследване се прави между 11 и 14 седм., а най-точен е резултата в 12 седм. Като ти гледам лентичката ти си точно в този период. Това е хронозомна аномалия, която се среща 3-4 на 100 при жени без фамилна обремененост. Ама ти сега да не вземеш да се притесниш нещо. Спокойно, това се прави по-скоро за собствено успокоение, че бебето ти е здраво. Освен това в 19 седм. можеш да направиш фетална морфология. Дано твоя гинеколог те изпрати на това изследване или пък ти си го поискай.  

# 252
  • Мнения: 2 093

И пак въпрос - откъде да купя грис и как да го търся? Търсих като Semolina, на рафтовите с царевично брашно и други подобни, ама не го намирам. Confused

казва се cream of wheat. Не си спомням на кой щанд го намирам, но е в правоьгьлна картонена кутия, обикновенно червена на цвят.

# 253
  • Мнения: 210
Каролина,какво е фетална морфология и как проти4а изследването.

# 254
  • Мнения: 398
Титина, ама какво е било това парти, ако не е тайна, че така сте се проготвили. Аз не се старая чак толкова като ми идват гости, затова ме засрами Embarassed

казва се cream of wheat. Не си спомням на кой щанд го намирам, но е в правоьгьлна картонена кутия, обикновенно червена на цвят.
Да вярно, такова си купувах като бременна, че било богато на фибри, но това е идея да взема за Софи. В някои магазини е близо до содата за хляб и разни такива.
Нади, дай някая рецепта с грис, значи имаш нещо предвид щом питаш.

...интересна ли Ви е тази материя?

Интересно ми е как канадците дават пари за щяло и нещело на тези, които не работят и ръсят здраво работещите. Но това е системата - за добро или зло.

Общи условия

Активация на акаунт