Какво ви дразни у чужденците в България

  • 4 256
  • 91
  •   1
Отговори
# 90
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И мен ме дразни акцентът на рускините, въпреки че майка ми е рускиня и аз съм родена в Русия. До 6 годишна възраст говорех и разбирах само руски, след това в Бг тръгнах на бълг.училище, вкъщи се говореше само български, но сега аз говоря по-добре и руски, и български от майка ми. Тя все още употребява руски думи вместо български, ама като я запозная с някоя рускиня говори някакъв странен руски, а пък все се бие в гърдите, че е рускиня и не иска бг паспорт от криворазбрана гордост...
Как пък аз можах да науча без акцент и български (защото все пак живея тук), и руски (в езикова гимназия, от уважение към руската ми баба), и английски (заради работата ми в чужда компания) и гръцки - заради свекъра и свекървата...

# 91
  • София
  • Мнения: 15 469
Хора всякакви има! Ето вчера дойде на свиждане на Нели една приятелка полякиня, омъжена за българин - говореше перфектно български.Онзи ден срещнахме със сина един белгиец, живял 3 години в България и той говореше перфектно български.Нека Сердика да каже ,ако иска де, снаха и колко хубаво говори български, съпругът и също го учи, но все още не съм чула как говори.

Общи условия

Активация на акаунт