Много злобна и конфликтна колежка, не мога да се справя с нея

  • 5 504
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 251
Тя бяга.
Но темата за какво е?
Да се валидира, че е нещо и да се оплюе управителката?
Този начин на мислене не е ок.

# 46
  • Мнения: 5 101
Просто споделя детето.Млада е, ще се научи.

# 47
  • Мнения: 1 363
Каква ти е работа да гледаш маски с нея, стои далеч. Само служебно говориш с нея, спазват правилата, дали тя е или не с униформа не е твоя работа. И това единствения магазин ли, та не търсиш нещо друго, като се вкопчите в една работа, сякаш друга няма.

# 48
  • Мнения: 1 466
Възможно е въпросната да има нарцистично личностно разстройство. Тези хора са много токсични и са направо енергийни вампири. С добро при тях не става, вид психопатия. Трябва сериозен отпор - просто не й мълчи. Посравяй я на място, но със спокоен тон и ехидна усмивчица. И помни, че проблемът не е в теб.

# 49
  • Мнения: 2 200
На девойката още преди месеци й казахме да избере работа  на морето, за каквато се двоумеше, да се позабавлява с връстници, да попадне в среда на широко скроени млади амбициозни хора и да си разшири поне малко светогледа, но тя си избра да си стои с лелите от магазина и да си се храни от същите интриги, от моите сега реве. Прасето си харесва кочината. СорЕ.
Малко грубо, ама дано се освести навреме.

# 50
  • Мнения: 1 595
Не си малко груба, ами доста. Преди да обиждаш си направи справка, че не става дума за мен, а за друг човек 😂 Не знам за какво говориш.

# 51
  • Мнения: 6 624
И аз имам спомен за работа на морето, но явно става въпрос за друг потребител с подобен ник.

# 52
  • Мнения: 5 101
На морето е по- голяма кочина и от този магазин.Работят докато има клиенти(пияници), няма почивен ден, последната заплата не я виждат.

# 53
  • Мнения: 2 200
Море, ако греша, извинявам се. Обаче те помня със симпатия от друга тема, където пак беше твърдоглава 😊 и явно смесих истории. Така или иначе описаната от теб среда не е нормална и, ако останеш още там, ще затънеш. Тая отровност и простотия се приписват във всичко. Няма как игнорът да те спаси. Влез в темата за Работа, СВ и т.н. и ще видиш, че има фирми наистина с нормална атмосфера и изградена фирмена култура на култура (възпитание).

# 54
  • Мнения: 1 363
Такива работодатели не бива да се толерират, хората обаче упорито стоят и вместо да видят какви други алтернативи има, стоят упорито, тръшкат се и не мърдат. Няколко примера имам пред себе си, ами то няма работа. Има за този, който да види. Изключвам някакви малки населени места.

# 55
  • Мнения: 6 897
Добре де, на 30 и на 44 продавачки в магазин , явно не собствен ... Ами не виждам на какво друго ниво могат да се разправят и двете .
Какво има да се обсъжда толкова. Със сигурност и другата ще има същите аргументи. А ако бяха метачки на улицата щяха да си крещят по тротоарите.
И т.н. Явно на всяко ниво едно и също. Хора.

# 56
  • Мнения: 69 089
Още четейки първият пост си помислих, че авторката има някаква несигурност в себе си, комплекси може би, та да отдава толкова голямо значение на думите на друг човек.
Просто следва да си върши работата.
А ако въпреки това атмосферата не й понася, да смени местоработата.

# 57
  • София
  • Мнения: 480
На кратко, имам много злобна колежка. От 1г съм на това работно място и в момента съм в предизвестие. От офиса ми казаха, че ако преценя в бъдеще мога да се върна, почасово или само за уикенда и т.н. Проблема е една моя колежка, много е злобна, всеки ден имам ядове с тази жена и съм се оплаквала не веднъж и тук из форума, просто не се трае. Пример: Тя е управител на магазина ни. Често идва на работа без униформа, с рокли и т.н. Идвам аз един ден на работа без униформа, тя почва да ми крещи и да ме пита къде се намирам и защо и правя напук, защо съм била без тениска. На въпроса ми защо тя идва без, отговорът беше "Защото така съм преценила!!" Абсолютно детско поведение. Друг пример - гледаме маски за лице и си харесах някаква за 25лв - 100гр или нещо такова, скъп продукт. Тя ми казва "Вземи си я, може па да станеш много хубава!" Всеки ден ме кълве, всеки ден ме обижда, за кво не съм си взимала кафе, стисната съм била, въобще каква ли не. Според Вас това завист ли е?? Аз вече си мисля, че ми завижда! Аз съм на 22, тя на 44. Аз съм 50кг, тя 90-100. Освен интригите, които плете по мой адрес, ме обижда основно на физическо ниво. По мое мнение тя има мнооого повече кусури във външността си. Отвратителна е! Крещи ми, че съм неблагодарница, тъй като преди 2-3 месеца бях тръгнала да напускам, заради ниското заплащане и тя ходатайствала за мен колко добре работя и ми увеличиха заплатата със символична сума. 😃 От колежките над нас не съм чула кой какво е ходатайствал, това от нейната уста го чувам. Благодарна съм за това, ама как да имаш уважение на човек, който всеки ден се чуди за какво да те клъвне?
Ми права е жената . Тя е управител ,ти си работник и нямаш думата . Като не ти харесва ,напускаш. Като ви знам 20 годишните какви работници сте ,напълно я оправдавам за всичко

# 58
  • Мнения: 336
Аз не мога да разбера какво и се връзваш?! Постави я на място няколко пъти, озъби и се, но явно си още млада и неулизана дето се вика и не знаеш как да го направиш. Като те поучука още малко живота ще се научиш.

# 59
  • Мнения: 4 025
Ох.., толкова добре те разбирам. За съжаление е пълно с такива токсични, злобни хора, избиващи комплекси. И аз навремето имах такава заядлива съученичка, дето все за нещо се заяждаше с мен. След това и в работата такава колежката в предпенсионна възраст, която беше почти същата, но за щастие вече се махна. Просто на такива хора трябва или да се озъбваш и да ги поставяш на мястото им, или да гледаш с доза хумор. Проблемът е в самите тях, не в другите. А за питането за зодията на детето на жената, влязла в магазина, направо нямам думи.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт