Връзка за секс , но после и двамата с чувства

  • 10 595
  • 317
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 871
Разбира се, тя си е виновна, че се връзва толкова елементарно.

# 46
  • Мнения: 36 043
ако я искаше за повече от секс, щеше да иска и детето
иска я само за онова, за което първоначално са се разбрали
кое е обидното? че и двамата правят секс с удоволствие?

# 47
  • София
  • Мнения: 28 780
Хайде не съдете толкова строго. Аз не видях никакво баламосване и шикалкавене - няма разни размити обещания за по-късно, че не му е дошло времето, че още не си е оправил кариерата... Имали са договорка само за секс и онзи не я е нарушил, а авторката не може да има претенции за повече. После си е казал ясно, че плановете му не включват семейство с жена с дете, разбираемо е и също не е осъдително. И нищо ненормално няма да се е привързал към нея и да има някакви чувства, но не чак толкова, че да я приеме с негативите (от негова гледна точка). Тоест не виждам и тук да лъже, а и защо му е, като секс вече си има и не иска нищо повече. Много вероятно е даже вече да мисли за късане след Х години връзка с жена с чувства, което вещае неприятни емоции, а мъжете бягат от такива.
За мен това си е  съвсем стандартна и банална ситуация, в която самотните жени често изпадат, защото по-трудно поддържат чисто сексуална връзка без чувства. И не е вината в мъжа определено.
И аз съм на това мнение. Той е бил напълно честен. При авторката нещата са се задълбочили, но той няма вина за това. Той продължава да иска първоначалната уговорка. Авторката решава дали това я устройва или не.

Много излишно усложняване на една съвсем елементарна ситуация е цялата работа.

# 48
  • Мнения: 9 790
Не мисля, че той е неандерталец. Използвал е детето, вероятно най-силният за една майка аргумент, за да й даде да разбере, че нищо повече от секс няма да получи. Кратко и ясно, уж, но тя е като нощна пеперуда пред лампа в момента.

# 49
  • София
  • Мнения: 12 871
ако я искаше за повече от секс, щеше да иска и детето
иска я само за онова, за което първоначално са се разбрали
кое е обидното? че и двамата правят секс с удоволствие?

На мен лично би ми било обидно да ми кажат, не те искам за сериозна връзка, защото имаш дете. Все едно мъкнеш ремарке, което те прави втора ръка човек. Всеки има право да не желае някой с дете, но тогава просто си прави сметката, а не го навира в лицето на човека. Съответно, отношението е показателно и аз съм чао.

Другото обидно би ми било да ме баламосват толкова елементарно. Аз имам чувства, ама искам само секс, пък и дете от друг не бих приел. Пак подчертавам, няма лошо да не искаш да гледаш чуждо дете, но какво има да се изтъква това? Ясно е, че детето не може да се махне, тогава каква е целта на това изказване? Да се прехвърли вина, да се накаже жената, да се наблегне на невъзможността да се случи нещо? Все мишкарски причини. И с тоя човек ще правя секс, че и ще изпитвам удоволствие? Еми не, мерси.

Като иска първоначалната уговорка казва, аз чувства нямам и не искам сериозна връзка с теб. Ако това те устройва, друго не очаквай. Въпреки че появят ли се чувства, на мен би ми било ясно, че другият ще очаква и ще се надява, и цялата уговорка става мръсна работа. Аз бих казала чао в този момент, защото не ми се мърси с такива истории. Но ако някой му е зор да си прави кефи, въпреки че му е ясно, че за другия нещата вече са съвсем различни, ще баламосва както може и ще го кара така докато може. За мен това не е достойно и не бих го направила.

# 50
  • Мнения: 18 665
За 4 месеца голяма любов и доверие, че е идеален - не знам.  Като се омъжех продължи по - дълго заблудата, че заедно и без деца живеем. След доста години излизаха други работи. След 4 месеца за мен нищо не е  ясно ,та чак до приемане на дете.

# 51
  • София
  • Мнения: 28 780
Ако не иска чуждо дете е много по-добре да каже така, вместо да излъже, че го приема и след това детето да усети пренебрежението. За мен честността му в това отношение е още един плюс за него.

Ако лъже, защо лъже, ако не лъже, защо не лъже се получава.

# 52
  • Мнения: 136
В тази фаза е най-добре да се разделите, защото колкото повече време прекарвате заедно, толкова по-силни ще станат чувствата Ви и като секс приятелят си намери съпруга или ще Ви изостави, или ще предложи да се виждате по удобен за него график.

Връзките с ясна уговорка "секс only" не ги разбирам....Нещо изначално е сбъркано.

# 53
  • Мнения: 14 956
Е, той не лъже директно. Имал бил някакви чувства. Въпросът е, че не са като чувствата на авторката. И не е коректно да заявява наличието им, защото става дума за много конкретни чувства в много конкретен контекст и не се очаква да са различни от на авторката. Да се оправдава мъжът, че си бил казал, ама авторката е глупава и не разбира, не е ок.

# 54
  • Мнения: 2 522
Не ги разбираш, ама жената каза, че 6 години стояла и чакал да се появи някой за нещо повече от секс, но няма, та накрая кандисала и само на секс.
А инак на сухо ли да стои? Нищо лошо не виждам да си разнообразява живота. То пък само на работа да ходиш и дете да гледаш ли? Тоя живот за какво ни е даден, ако не за да си го правим приятен, разнообразен, и наситен с емоции.

# 55
  • Мнения: 41 356
Доста глуповато и изсмукано от пръстите, без извинение. Какви чувства се предполага да има човек, който иска повече от секс, щом не са любовни?

Къде видя, че бил искал повече от секс?

Е, той не лъже директно. Имал бил някакви чувства. Въпросът е, че не са като чувствата на авторката. И не е коректно да заявява наличието им, защото става дума за много конкретни чувства в много конкретен контекст и не се очаква да са различни от на авторката. Да се оправдава мъжът, че си бил казал, ама авторката е глупава и не разбира, не е ок.

Много типично женско мислене. А и си пристрастна заради полова солидарност. Тя първа му е казала за чувствата и си е изпросила да и каже нещо за да не я обиди. Не е цъфнал той с букета да заяви своята любов, нали? А всичко друго си е казал от ясно по-ясно.

Последна редакция: пт, 11 авг 2023, 11:22 от Черна станция

# 56
  • Мнения: 14 956
Ти къде видя,че авторката иска само секс?

# 57
  • INFJ
  • Мнения: 9 431
Още една, повярвала си, че може да има връзка само за секс. Това е почти невъзможно за жена, особено такава, която от години не е имала никакви отношения.

Той чувства няма, обирай си крушите докато не е станало още по-зле за теб.

# 58
  • Мнения: 136
Не, той не я лъже, а и казва директно, че има някакви чувства, но тия чувства нямат никакво значение за авторката на темата, защото той връзка с нея не желае да има и повече от регулярен секс няма да получи.

От написаното съм на мнение, че авторката търси връзка за съвместен живот и щом тия отношения са само секс (вероятно се е надявала че той ще се влюби в нея и т.н. и т.н) по-добре да ги приключва на мига.

Приятелка се забърка в такава връзка само за секс, беше много доволна, изкараха някалко месеца и човекът и предложи да станат семейство с все двете и деца. И предложението беше или-или - човекът искаше бъдеще с нея. Разделиха се за месец, той направо се изпари, тя се стопи от любовна мъка и след това го намери и му пристана.
Допълвам - децата дори не ги беше виждал, само знаеше че ги има 🙂

# 59
  • Мнения: 7 492
Обидно ти е, наранява те неговото отношение и най- добре за теб ще бъде да прекратиш тази връзка, а не да страдаш и да се луташ в безмислени надежди, че той ще погледне сериозно на теб.
Малко жени могат да поддържат, такива отношения. А това някой да те приема само за секс си е най- голямата обида, поне за мен.

Общи условия

Активация на акаунт