Купувате ли на децата си дрехи втора употреба

  • 4 025
  • 73
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 877
Лично аз съм купувала и не страдам от предразсъдъци.Самата аз от години нося само такива дрехи.А вие?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 242
Да. Ако някоя дреха ми хареса, ми е безразлично дали е в марков магазин или във втора употреба - купувам я.

# 2
  • Мнения: 2 567
Преди по често, сега рядко и то предимно за вкъщи. Ама цените в някой дрехи на килограм са такива, че за вкъщи ми излиза по евтино от по евтиничък магазин да и взема нещо.
Иначе някога ме прихваща като Кари от секса и града да и правя съчетания между хубави нови дрехи и невероятни попадения от килограмовите  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 936
Не, даже скоро не съм влизала в такъв магазин. Но имам познати, които се обличат предимно оттам.

# 4
  • Мнения: 1 744
Купувала съм дрешки няколко пъти от Продавалника и съм доволна. А също и столче за хранене и чанта. Самата аз продадох няколко дрешки на каката, които бяха почти като нови.
Но от магазини за втора употреба, честно казано не обичам да пазарувам - много гадно ми мирише.

# 5
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
не съм купувала, но не страдам от предразсъдъци, бих купила;
не съм попадала на нещо, което да ми хареса. Туй то

# 6
  • Мнения: 5 393
Да, купувам от време на време.Имам няколко страхотни попадения, много запазени и маркови.Не страдам от предразсъдъци в това отношение.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 115
Да, купувала съм дрехи за децата от Продавалника и съм много доволна-получих чудесни неща, повечето от които изглеждат съвсем като нови!
Нямам предразсъдъци, стига дрехите да изглеждат добре.
Предпочитам да купя обаче от други мами, отколкото от магазините за втора ръка.

# 8
  • Мнения: 742
не съм купувала, но не страдам от предразсъдъци, бих купила;
не съм попадала на нещо, което да ми хареса. Туй то

 Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Не.

Обикновенно купувам дрехи и обувки както за мен така и за Дари от точно определени магазини, в магазини втора употреба дори не влизам. Преди години съм влизала, но никога не съм си харесвала нищо от там.

П.С. Не бяха ли забранили продажбата на детски дрехи втора ръка?  newsm78

# 10
  • Мнения: 252
купувала съм и съм попадала на много симпатични и качествени неща.

# 11
  • Мнения: 47
Ако ми хареса нещо го купувам Peace

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не, гнус ме е и това си е!

# 13
  • Мнения: 89
Чисто новото за мен си остава най добро.Може да е малко по скъпичко а ма си е чистичко и новичко

# 14
  • Мнения: 2 220
Не.



П.С. Не бяха ли забранили продажбата на детски дрехи втора ръка?  newsm78

Забранени са до 1 годинка дрешките. Не че пак не ги продават... Аз купувам. Изпирам ги, гладя ги и за мен са прекрасни чистички и новички!

# 15
  • Мнения: 5 468
Миналата година купих страхотно яке за Гери от Силвър центъра в Люлин 6, за 1.81 лв. Peace. Чисто ново и ако не знаеш, че е от такъв магазин, няма да разбереш, че се води "втора употреба". Който го е видял, го е харесал. Гери го носи с радост цяла година Simple Smile. Мъжът ми още не вярва, че струва 1.81 Crazy. Ами да... Ако ми хареса нещо, купувам оттам без да се червя Simple Smile.

# 16
  • Мнения: 11 007
Да  Peace За себе си също купувам и не страдам от предразсъдъци - важното е дрехите да са запазени, без петна и да изглеждат добре.

# 17
  • Мнения: 3 491
Купувам - и за тях, и за себе си. Имам си един любим магазин, от който с празни ръце не излизам.

# 18
# 19
  • Мнения: 1 877
Чисто новото за мен си остава най добро.Може да е малко по скъпичко а ма си е чистичко и новичко
[/quote  Е да де,ама не знаеш тези" чистички и новички неща" по кои мръсни складове са се търкаляли.Аз понякога съм попадала на толкова смърдящи на прах дрехи,че какво да говорим....

# 20
  • Мнения: 5 577
Аха, купувам му употребявани дрехи. За мен не, нищо не ми харесва, но за детето има чудни неща.

# 21
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ами, понякога. Ако намеря нещо подходящо.

# 22
  • Мнения: 1 731
Купувам ами .Те някои са доста запазени,пък и като се има впредвид колко ги носят,не ме е яд поне ако го скъсат. Whistling
Бях купила на каката дънков гащеризон за 7лв .Кога ще стане да и взема нов за 7 лв,поне три пъти по 7 ще трябва да се изръся.И като падне и го скъса ,ще ми се скъса сърцето. #Crazy

# 23
  • Мнения: 2 891
Не ме е гнус от такива дрехи, но като знам с какви препарати ги третират, преди да стигнат до магазина - БЛАГОДАРЯ, но НЕ  Naughty !!!

# 24
  • Мнения: 1 416
Не. Нямам навика да пазарувам втора употреба. Иначе не страдам от кой знае какви предразсъдъци...

# 25
  • Мнения: 4 668
Не, гнус ме е и това си е!
И мен ... даже много  Sick

# 26
  • Мнения: 1 485
Дрийп шоп!?!? #Crazy
Не!

# 27
  • Мнения: 3 537
Не съм,за сега.Не съм влизала от години в такъв магазин просто. Wink

# 28
  • София
  • Мнения: 10 825
Не. Не влизам в такива магазини.

Анкетка що няма? Sunglasses

# 29
  • Мнения: 165
Купувам винаги когато имам възможност и късмет като си подбирам винаги нещата.НЕ страдам от някакви предрасъдъци защото взимам само маркови и запазени неща,а да ви кажа честно най малките дребосъци  бързо растът и поради тази причина носят малко време дрешките затова и техните са най запазени.Е разбира се че има и много боклуци но всеки си предценява.Винаги като взема нещо задължително го изпирам даже и да е чисто ново!Не мисля че си заслужава да купувам много скъпи дрешки и да го облече няколко пъти и после какво?Дребния носи дрехи 90%от такъв магазин и ако го видите никога няма да предположите че е облечен от там и като се измърля не ме боли сърцето че съм дала сумати пари за едикво си,е каката е в пубертета и се срамува но като и взема нещо рядко съжалява,тя вече е достатъчно голяма и вече си иска кецове от 160 лв.и по скъпи дрехи като дънки от 50лв.нагоре и тн. Mr. Green

# 30
  • Мнения: 1 464
От втора употреба не,но от продавалника -да!Все пак гледам да са в отлично състояние де,ако не ми харесат или са много носени просто ги изхвърлям Peace

# 31
  • СОФИЯ
  • Мнения: 856
НЕ. НЕ БИХ И КУПИЛА ОТ ТЕЗИ МАГАЗИНИ. НЕ СЪМ ВЛИЗАЛА ОТ ГОДИНИ. НО БИХ ИЗПОЛЗВАЛА НА БЛИЗКИ ДЕЧИЦА, КОИТО ГИ ПОЗНАВАМ.

# 32
  • Мнения: 2 309
Не ме е гнус от такива дрехи, но като знам с какви препарати ги третират, преди да стигнат до магазина - БЛАГОДАРЯ, но НЕ  Naughty !!!
Ако проблема е в препаратите,бъди сигурна,че чистак-бърсак дрехите също са обработени с химикали!!!

# 33
  • Мнения: 1 802
Не!  Stop Много ме е гнус от тези магазини. Не съм купувала нищо от там за мен, пък камо ли за детето ми  Stop

# 34
  • Мнения: 1 727
Не,дори за себе си не бих купила втора употреба!
За детето искам всичко да е новичко.

# 35
  • Мнения: 1 877
Не,дори за себе си не бих купила втора употреба!
За детето искам всичко да е новичко.
Ама разбира се,че е по-хубаво да са новички дрехите,обаче ако може да си го позволи семейният бюджет....

# 36
  • Мнения: 352
Да купувам по някога,стига нещо да ми хване окото!Не се срамувам от това нито пък ме е гнус!

# 37
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
За себе си - да /имам добри попадения Wink/, но за Рони не мога да преодолея предразсъдъците си  Confused....пък и в нашия забутан град не съм виждала нищо, което да ми хване окото.

# 38
  • Мнения: 2 556
Не, и не бих им купила. Не искам да обличаме дрехи, носени от непознати - нито децата, нито аз.

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, и не бих им купила. Не искам да обличаме дрехи, носени от непознати - нито децата, нито аз.
И аз така.
Ако разполагах с по-скромен бюджет бих предпочела да купя по-малко дрехи и да са евтини, вместо маркови и носени. Не бих имала самочувствие колкото и гъзарски да са дрешките ако са втора употреба.

# 40
  • Мнения: 2 197
Не, и не бих им купила. Не искам да обличаме дрехи, носени от непознати - нито децата, нито аз.
Абсолютно точно. А в магазин за втора употреба даже не бих влязла.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 477
Да, купувам и за малката и за мен от втората употреба. Просто имам търпението да ровя докато попадна на хубави неща! А за мен си купувам дънки и панталони само от там понеже доволно големи дрехи намирам трудно в други магазини.....а и честно казано адски мразя да давам пари за "парцалки"....просто ме е яд даже....виж за разни глезотийки техничарски по компютъра или разни меломански щуротии - друга работа Wink Wink Wink Wink

# 42
  • Мнения: 3 491
....а и честно казано адски мразя да давам пари за "парцалки"....просто ме е яд даже....виж за разни глезотийки техничарски по компютъра или разни меломански щуротии - друга работа Wink Wink Wink Wink
И аз съм така.  Simple Smile Изпитвам дори удоволствие при мисълта, че спестеното от дрехи отива за уроци по тенис, плуване или музика, за някоя друга екскурзийка, за плодове и месо от магазин за органична храна, и други такива приоритети. 

# 43
  • Мнения: 1 629
Купувам, да. И за мен и за детето. Никакви скрупули нямам. Парите за парцалки, и аз като блажка, предпочитам да оползотворявам за други неща.

# 44
  • Мнения: 6 039
не, като се замисля, дори от нормални магазини в Бг на пазарувам
втрещават ме отношението цени/качество
пътувам достатъчно често и пазарувам при всяко пътуване. Лесно намирам за всяка дреха обувки, колани, шапки, чорапи  и т/н
така, че мисълта да се ровя в употребявани дрехи, не ми се нрави.
не искам никого да обидя
има доста такива магазини във Варна, явно са вървежни Wink

# 45
  • Мнения: 4 451
Рядко намирам нещо наистина красиво за детето си от такива магазини. Последния път купих точно от такъв магазин две много красиви блузки, те си бяха направо нови. Като обляках малката с едната, лелката от детската градина е отишла да извика мед. сестрата да види колко красиво е облечена Мими.

# 46
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Има мнооого причини и да  купиш такава дреха за детето си и никога да не пробваш.

Най- хубавите и като вид, и като функция, и като качество дрехи на детето ми са купувани от чужбина. И може би точно защото съм се нагледала на такива, никак не харесвам новите български Sad
Единствените добре скроени и естествени дрехи може да се намерят точно в такива магазини.
Аз лично съм купувала безбожно евтини дрешки и съм шила по тях приказни неща - дето не може да се купят - защото в България за децата се шият основно безформени, нефункционални и доста раздърпани дрешки, запарващи, или такива като за тинейджъри - разнищени и т.н.. Детски роклички, сукмани, ризки и панталонки - се намират мнооого трудно - имам предвид от тъкан плат, а не трикок, и с кройка като за възрастен, а не нещо широко и торбесто.

Бях купила и приказно бебешко коледно гащеризонче, а  за такова дори плат трудно се намира, да не говорим за готово, и както много вече са писали беше си с етикета.

Последна редакция: пн, 22 яну 2007, 23:58 от арт мама

# 47
  • Мнения: 1 014
Не! Не влизам в такива магазини.

# 48
  • София
  • Мнения: 551
Не,не купувам.

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 765
Не купувам, но децата имат по някоя дрешка от децата на приятелки или роднини.

........... защото в България за децата се шият основно безформени, нефункционални и доста раздърпани дрешки, запарващи, или такива като за тинейджъри - разнищени и т.н.. Детски роклички, сукмани, ризки и панталонки - се намират мнооого трудно - имам предвид от тъкан плат, а не трикок, и с кройка като за възрастен, а не нещо широко и торбесто.


Напълно съм съгласна. Сега например зимата е пазара е залят от поларени блузки и клинчета все едно в къщи не се отопляваме.

# 50
  • Мнения: 1 860
Едни дънки му вземах. Не можах да им устоя. Много ми харесаха. С това се изчерпват дрехите му втора употреба. Тук за щастие мога да си позволя да му купувам нови, на ниски цени и с доста добро качество и дизайн.

# 51
  • Мнения: 1 446
Да. Ако някоя дреха ми хареса, ми е безразлично дали е в марков магазин или във втора употреба - купувам я.
Peace

# 52
# 53
  • Мнения: 5 362
Да,много често.
За мен също си купувам.

# 54
  • Мнения: 801
ами да, купувам на Радост дрехи втора употреба, а и ние с баща й също си взимаме неща от такива магазини.

# 55
  • Мнения: 4 406
не купувам, но детето износва даже трета употреба от племенниците.
голяма част от техния и на моето дете гардероб  са мое творение  Grinning

# 56
  • Мнения: 990
Не !Не купувам  Naughty.Слава Богу засега имам възможност да си позволявам нови дрехи на децата.

# 57
  • София
  • Мнения: 981
Скоро открих един магазин-много е голям и има много неща,стига да имаш достатъчно време има много хубави неща дори нови.
Купувам и нови и втора употреба всичко което ми хареса и за мен и за голямата ми дъщеря,малката носи всичко от кака си.

# 58
  • Мнения: 8 505
Не съм.

# 59
# 60
  • Мнения: 4 621
Не. Никога.

# 61
купувам доста често от магазини втора употреба и почти винаги съм много доволна от качеството на тези дрехи Simple Smile

# 62
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Купувам, но честно казано понякога съм малко резервирана. Предпочитам да износваме дрешки от племенниците или приятелки.

# 63
  • Мнения: 4 392
Не съм купувала досега.

# 64
# 65
  • Мнения: 163
Купувала съм и определено мога да кажа че има неща които са като нови и си струва да се вземат на смешна цена,а и специално детските са много запазени!!! Wink

# 66
  • Мнения: 2 957
Купувала съм и определено мога да кажа че има неща които са като нови и си струва да се вземат на смешна цена,а и специално детските са много запазени!!! Wink


 Peace

# 67
  • Мнения: 1 425
Не, защото все не намирам нещо което да ми хареса. Но имам много познати, които си обличат децата от 2-ра употреба. Аз явно не мога да уцеля момента, когато пускат хубави неща.

# 68
  • Мнения: 966
да случвало се е .Това е нормално

# 69
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Не съм купувала нищо,но и отдавна не съм влизала в такива магазини.

# 70
# 71
  • Мнения: 24 467
Н бебета никога не съм купувала. Сега, когато голямото ми дете стана в първи и клас и започна да прекарва голяма част от времето си в игри на вън започнах да купувам дрехи за игра- анцунзи, якета, тъй като просто не си струва да играем с яке за 40.00 лв., напр., което ще се скъса или изцапа за два часа. Дете, което играе свободно задължително се цапа и къса дрехи, това е неминуемо. Обувки обаче никога не купувам втора употреба, по съвет на специалист всяко дете си носи само своите си обувки и то задължително нови, за да заемат формата на неговия крак.

# 72
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Рядко влизам в такива магазини,но ако ми хареса нещо го купувам.Не страдам от излишна гордост.

# 73
  • Мнения: 2 040
Преди дори и невлизах в такива магазини, но свекърва ми много често пазарува от там и такива готини дрехи съм виждала, че постепенно започнах да влизам и вече като ми хване нещо окото, веднага го купувам ... за детето не съм купувала нищо, освен един пуловер наскоро, но свеки какви дрехи й е накупувала от там, направо не е за вярване ..   

Общи условия

Активация на акаунт