След смъртта......

  • 20 565
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 380
mentolina, в книжката която прочетох вчера пишеше че на етапа на астралния свят, абсолютно нищо във възприятията им не се променя- те ни виждат, чуват. В началото трудно свиквали с мисълта, че хората от физическия свят не ги чуват и не ги усещат когато ги докосват. По-късно на етапа на менталния свят, те  могат да усещат емоциите ни, въпреки че не ни виждат. Но там все по-рядко ставало обръщането назад към физическия свят. На практика, това е нов етап от еволюцията на душата.

# 16
Баща ми почина малко преди Коледа. Винаги съм смятала, че не бих била достатъчно силна, за да преживея подобна загуба, тъй като семейството ни е много сплотено. Но уви - сама не мога да се позная. Невероятно силна се оказах. Дали заради майка ми, дали заради детето, или заради самата себе си, незнам. Но определено имам чувството, че баща ми е жив и че е навсякъде около нас, макар и да не можем да го видим и говорим с него. Странно е, но се чувствам спокойна и щастлива за това, че той си отиде истински щастлив, обичан и обичащ. И не мога да приема, че го няма. Просто няма начин неговият силен дух и ведро присъствие да си отидат от нас заедно с физическата смърт. В рамките на 1 месец го сънувах 2 пъти.

# 17
  • Мнения: 1 099
Ужасно е, питаш се защо, защо точно той?
Не намирам отговор.....
Но се надявам духовете да не витаят около нас, а на някое многопо-добро място!

# 18
  • Мнения: 750
Съжеляам за загубата ти!Немисля,4е има някой който да ти даде то4ен отгивор,но и аз като останалите ще ти разкажа накратко моята история!Скоро по4ина баба ми...(мир на праха и)!И аз като теб се измъ4вах от подобни мисли...4е не съм имала възможността да се сбогувам с нея,да и кажа колко я оби4ам....защото тя си отиде от нас само за ден,в съня си!На 40-ят ден я сънувах!Вървеше срещу мен толкова забързана,с протегнати ръце....дойде и ме прегърна!Дари ме с такава силна прегръдка,4е след като се събудих още усещах ръцете и Cry!Отидох на църква,запалих и свещ,подадох сладко(тя много го оби4аше)!И някак си си се успокоих!Знаех 4е тя дойде да се сбогува с мен!    За теб мила....не се терзай!Попла4и си,да излееш насъбралата мъка,но мисля 4е рано или късно ше полу4иш знак!Сама ще го разбереш!  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 418
Майка ми почина на 9.12.след двумесечно боледуване.Няма да ви разказвам какви мъки бяха,защото имаше рак на костите и и се счупиха двата крака,после ребрата ,след това раменете...Не мога да ви опиша какво преживях.Успокоението ми е,че просто в момента не работя и имах възможност да съм до нея през това време.Последните 4-5дни от живота си ме наричаше "майко","бабо".Най-вероятно е била във връзка с другият свят.Нищо не можех да и разбера и това най-много ме мъчеше.Опитваше се да говори някакви неща,но нищо не разбирах.Плаках много.На 17.12.бяха 40дни от смъртта и.Една сълза не можах да пророня.За мен тя е жива.Имам чувството,че ей сега ще вдигне телефона и ще каже:"Кво правите,бе?"-все така започваше разговора си.Много я обичам и страшно много ми липсва.Мисля,че само веднъж я сънувах.Караха се с баща ми за някакъв свински бут.Страшно много се надявам да ни вижда и да ни закриля.Беше страхотен човек и много силна жена!

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Преди да почине майка ми беше много болна. Въпреки, че знаех, че няма никакъв шанс да живее, пред нея винаги се държах така сякаш всичко е наред. Седмицата преди да почине беше много зле. В последния ден вече спря да говори с нас, пренесе се сякаш в друг свят...До последно не можах да й кажа колко ми е мъчно, че ни оставя, не можах да й поискам и прошка, да ми каже нещо като за сбогом. Не исках да разбере, че си отива. Не и от мен. Това ми тежи и до днес. Много пъти се молех да дойде в съня ми, но всеки път когато я сънувах, я сънувах все едно, че е жива. Просто отминали случки. А много ми липсва. Понякога си мисля, че е някъде около мен. Когато ми е мъчно, си говоря със снимката й и дори имам чувството, че тя ме вижда....
Не си само ти така мила. И аз не можах да й кажа всичко това. Даже си мислех какъв съм добитък нали по филмите хората се прощават с близките си, а аз не та не. Ми неможа да ми се обърне езика и да й кажа всичко което искам. Сякаш като не го изрека и няма да се случи.  Минаха 2 години, но аз все оше се чувствам виновна. И съм я сънувала с ясното съзнание, че е мъртва само веднъж. Леля ми тогава ми каза, че щом не я сънувам да иска нещо от мен, значи нищо не ъ дължа. Ама дали е вярно?

# 21
  • Мнения: 1 063
Преди мислех философски за смъртта - когато починаха близки от семейството ми.
Но когато загубих малкия си племенник - разбиха ми се всички представи за живот, за ценностна система. Не да ревизирам нещо...Вече не го знам какво е, къде е, как да го назова...
Сънувам мъртвите си близки и племенника, с който сънищата са странни и хубави...
А толкова литература прочетох за живот след смъртта...

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 257
От 3 месеца само този въпрос ми е в глвата.Майка ми почина и не спирам да се питам къде ли е сега,дали ни вижда и чува.......Дали знае колко МНОГО МИ ЛИПСВА..........Иначе често я сънувам.Особенно първите 2 месеца.Хубавото при мен е,че успях да се сбогувам с нея.Не че ми е по-леко сега,но поне знам ,че съм и казала колко много я обичм.Минаха 3 месеца,а аз не мога да свикна с мисълта,че я няма.Гледах филм,в който баща загуби дъщеря си.Когато го попитаха ще му липсва ли,той отговори:"Не!Няма,защото тя е с нас,просто ние не я виждаме."и добави:"Представете си,че преди време ни бяха казали -Даваме ви тази жена,но ще я имате само до тази дата....  -Ние какво бихме направили?!Разбира се,че щяхме да изберем пак нея,въпреки условието.....Затова трябва просто  да сме благодарни,че сме я имали в живота си........."
Така,че не мисли само дали починалия ти е простил или кога ще го сънуваш.Спомняй си хубавите мигове с него и бъди благодарна за това,че  си го имала в живота си.....И може би когато най-малко очакваш,любимия човек ще дойде  в съня ти и ти ще получиш така желаната прошка.

# 23
  • Мнения: 1 485
И аз това се питам- къде отиват???Баба ми почина преди 6 дни и имам странното чувство,че е около мен непрекъснато,дори в сънищата ми не я виждам,но усещам присъствието и.Непрекъснато е пред очите ми и страшно много се измъчвам,защото не мога да си отговоря на хиляди въпроси.Аз също не успях да се сбогувам с нея,но само 5 дни преди смъртта и се чухме по телефона и беше в отлично здраве.А дали това не е било сбогуването ни???Незнам и едва ли някой знае.
Съчувствам ти и напълно разбирам болката и мъката ти.

# 24
  • Мнения: 330
Много съжалявам за загубата ти. Мисля че прошката вече я имаш.
Преди 5 години почина братовчед ми с когото бяхме на една възраст, много близки и живеехме в една къща. Няколко месеца бях в стрес по цели нощи почти не спях, не се хранех, едва ходех на работа...почти за нищо друго не мислех. Казаха ми че имам страхова невроза. Чуствах се ужасно. В моментите когато заспивах за час-два той идваше в съня ми, не ми даваше покой. Казваше ми, че след като е починал - е загинало само тялото му, а душата му била там и че всичко е видял и всичко знае. Живеех в някакъв страх от него без да го искам. Дори вечерта преди помена пак дойде в съня ми и ми каза че въпреки че ме е страх лично аз трябва да го заведа в къщи за помена. Имах чуството че ще се побъркам. Минаха месеци и аз все го сънувах и една вечер дойде в съня ми и ми каза че не трябва да се страхувам, че така душата му нямала покой и така страха ми изчезна. Не зная дали всичко е било внушение...не мога да си обясня. Сега пок понякога идва в съня ми, но не се страхувам и не се притеснявам от тези сънища. Мисля си че душите мъртвите са около нас и че ни помагат по някакъв начин.

# 25
  • Мнения: 4 380
Илиана, каква късметлийка си да сънуваш! Защо аз веднъж дори не го видях в съня си! Confused

fior, приеми съболезнованията ми! Доста станахме във форума със съвсем скорошни загуби. Sad

# 26
  • София
  • Мнения: 797
 Баба ми почина една седмица преди Коледа съвсем неочаквано, без да може никой да се сбогува с нея, починала в съня си. Аз често я сънувах, а майка ми и леля ми не, а много им се иска. Малко след 40 дни от смъртта и, сънувах един сън , в който тя ми се появи като дух и направи нещо, което ме уплаши, тогава си казах , че не искам повече да я сънувам и наистина не съм я сънувала след това.
Бог да я прости!

# 27
  • Мнения: 4 380
Маги, какво направи което те уплаши? Разкажи за този сън! Ако желаеш!

# 28
........Малко след 40 дни от смъртта и, сънувах един сън , в който тя ми се появи като дух и направи нещо, което ме уплаши, тогава си казах , че не искам повече да я сънувам и наистина не съм я сънувала след това.
Бог да я прости!

Като прочетох това, се сетих, че последния път, когато сънувах майка ми много се стреснах. Може би, защото съм чувала, че не е хубаво да те вика починал насън. Сънувах, че сме тръгнали на пазар с нея, тя си е жива, но беше някак си много странна,  все едно около нея има някаква светлина. Аз обаче нещо си забравих вкъщи и се замотах, а тя бързаше и се обърна и ми каза, че тръгва и ЩЕ МЕ ЧАКА. След това изчезна, а аз се събудих. Наистина ме хвана страх. Просто се сетих, че когато някой те вика насън не е хубаво, че дори можело да умреш Sick
Това примерно съм го чувала, че за болни хора, за стари, въобще за такива, които имат някакви проблеми се е случвало, но мен ме хвана страх. Оттогава май неаистина не съм я сънувала. А знам, че не би ми навредила. Съжалявам, че пак се увлякох...

# 29
  • Мнения: 4 380
Зависи къде те вика, ментолина. Ти си я сънувала в този свят-не става въпрос за такова викане. Да те чака ТАМ може и цял един твой дълъг живот. Мисля, че в момента, в който си я сънувала, тя е идвала при теб, може би в стаята ти да те види.

Общи условия

Активация на акаунт