Има ли мами в БЕЛГИЯ?

  • 23 301
  • 291
  •   1
Отговори
# 225
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Имам малък проблем с компа - Някой (най-вероятно Гого) ми преместил тулбара вертикално вдясно и сега не знам как да си го направя пак хоризонтално долу Tired Някакви съвети? П.С. С мишката не става...
точно с мишката се мести, ама трябва точно да уцелиш мястото, за което да го хванеш - няколко пъти и аз съм имала проблем с нашия и доста се помъчих преди да го оправя....не че ти дадох отговор на въпроса де Sad

# 226
  • Мнения: 496
Не става с мишката Sad има само едно място, от което може да се придърпва, но не става нищо Tired

# 227
  • Мнения: 2 206
Aз да се похваля - ходихме на плаж с малкия в Ostende в неделя.
Е не е като нашето море, ама става за малко - така ми се ходеше на море, но няма да мога да пътувам до Б-я лятото. Имаше обаче страшно много хора и водата беше мътна.
Иначе в Брюксел знам за Oceanide - нещо като аквапарк с пързалки, но не сме ходили там.

# 228
  • Мнения: 90
bonbonka6 , я кажи каде следи6 бременноста и ре6или каде 6те ражда6 ?
ТЕзи дни е адска жегааааа ,лятото доидее
Бубка надявам ,се 4е си оправила PC to
и аз мисля някаде да отида да плувам тези дни , "Oceanide" не е ли L'ATOMIUM ???

# 229
  • Мнения: 27 524
Здравейте, момичета,
Белгия ми се струва доста далече вече, друго си е у дома, но и минуси си има, спор няма.
Бубка, съжалявам за случката, радвам се, че всичко е ок. Ние водим Криско на басей в Уалиби. Там има детски кът, с къщички, пързалки, плитка и ужасно топла вода. След това ходфи и другаде, но след време му достудява, та пак се стопляме в неговия кът. Доволни сме и все там си ходим.


# 230
  • Мнения: 2 206
Докторът се казва Van Muilder  и си има частна практика, а иначе изражда в Saint Jean - това е болницата близо до ботаническата градина. Май е завеждаш отделение там. Препоръча ми го една колежка белгийка, която е  раждала при него. Иначе той говори английски и ми действа успокояващо. Само ме дразни това, че счита българските доктори за касапи. И ме напъва да раждам нормално - а аз имам вече едно раждане секцио преди година и половина и моя си доктор в България ми каза, че задължително и второто раждане трябва да е секцио.
Тези белгииски доктори са луднали по нормалното раждане и по кърменето, не че е лошо, но не и на всяка цена.

Блонди, така ти завиждам благородно, че си си в Б-я, аз не съм си ходила от май месец, а така ми се ходи на море в Созопол, ама с този голям тумбак няма да стане. Laughing

# 231
  • Мнения: 2 206
Valens, Oceanide е точно до Атомиума, той е част от комплекса Bruparc. Има басейнчета и водни пързалки, ама аз не съм ходила и не мога да дам лични впечатления.

# 232
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Темата пак замря Simple Smile

В момента се мъча да намеря самолетни билети за Коледа до БГ. Пробвах German Wings, но цените не ми се струват много ниски! Дали е нормално покрай празниците да ги вдигат? Е, разбира се, 4е излиза по-евтино от БГ Еър, но билетът за възрастен в една посока е 89 евро!

# 233
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ето ме и мен, снощи се завьрнахме от БГ и още ми е като сьн всичко. След 3 седмици хубаво време, морце и много забавления сега отново ще трябва да се адаптирам май Laughing а като погледнах прогнозата за времето другата седмица и ми стана лошо.
Софиа е най-добре, беше 10 дни с наште на море и после 1 седмица на вилата, сега гледа сьрдито и тьрси баба си Laughing
Ние с мьжо си отидохме сами на море в Гьрция, супер сме доволни а и се оказа че хотела ни е до селото с най-много барове и дискотеки Mr. Green
ще кача снимки като ми остане време че утре на работа отново и сигурно ще лудна тотално пьрвите дни

# 234
  • Мнения: 90
Здравеите и от мене...Ето и няколко глупави вапроси Embarassed кам  по-опитните мами  Laughing
1)Колко 6и6ета об6то ползвахте на ден за хранене на бебето(аз засега се готвя да кармя ,но знам ли..... newsm78)
2)Имам един 4исто нов уред за готвене на пара та се питам няма ли да ми влезе в употреба прис  стерилизирването (все пак са на един принцип...,но знам ли .... newsm78)
3)Кога стерилизирвахте след всяко хранене или накрая на деня  Embarassed
4)От кои мокри карпи4ки купувате ,кои са по насметка  Wink и ка4ествени разбира се
5)От коя марка памперси купувате(хте) и от кои сте наи-доволни
novaa добре до6ла отново на белгииска земя  Wink,ние летувахме на Knokke  Laughing
ако може да се наре4е така ,за6тото времето не бе6е  идеалнооо ,но какво да се прави  Rolling Eyes
бубка каде се изгуби ,да не блокира тотално  PC-to  Thinking 
bonbonka6 сетих се каде е тази парзалка  Peace,но и аз не сам я посе6тавала .Не се притесняваи за раждането и имаи доверие на доктора си и екипа му ,аз 6те раждам в университетка болница нормално уж ,но ни6то не се знае докрая,зависи от много не6та и в последния момент се ре6ава секциум ,ако водите са изтекли ,ако бебето не е обарното и др ...
Дори не ми се иска да ми слагат упоика ,та ми предложиха варианта с ваната ,но когато му доиде времето може и да пея друга песен ,затова гледам да не си правя планове и да не го мисля ,лека и безпроблемнна до края ...

# 235
  • Мнения: 496
Привет, дами  Hug

Валенс и на теб специално Hug Hug Hug, че гледам доста си се затъжила  Grinning

ПиСи-то ми е добре, но проблема с туулбара още си е на лице Tired Поизчезнах, защото се наложи да пътуваме до Бг - един петък мъжу се прибира от работа и ми казва, че баща му е на "смъртно легло" и го чакат да почине... Стегнахме багажа и на следващия ден тръгнахме! Стояхме там 2 седмици и честно да ви кажа хич не ми се връща скоро пак Naughty Бяха разкопали целите тротоари покрай нашата къща и работеха по-бавно и дезорганизирано от всякога; отделно половината главна пътна артерия на града бше разкопана и беше ужасно прашно, мръсно и топло Tired При разкопките бяха скъсали на комшиите тръбата за вода и от ВиК дойдоха да им кажат, че нямало да им я оправят, щото не им се копало  #2gunfire Направо щях да припадна! Баба ми им вика на хората дето работеха по смянат ана тротоарните плочки - Абе, защо сменяте първо плочките като утре ще започнат да прекарват газ?, а онези и отвърнаха, че щали пак да ги сменят, нали трябвало и те да ядат  Rolling Eyes
Изобщо се нагледах на простотии и ми беше ужасна жега! Отделно малкия се разлигави ужасно покрай роднините и сега ще трябва да се вкарваме пак в релсите Crossing Arms

Валенс, и аз не исках с упойка, ама като ми включиха системата и започнаха силните контракции само за анестезиолог питах, но ми казаха, че е трябвало да кажа по-рано, сега го нямало Rolling Eyes ; шишета си бях взела 2-3, но не ги ползвах много, защото кърмех, но не мисля, че ще ти трябват повече от 3-4 за начало, пък после като трябват пак ще си купиш Peace; за уреда с парата не знам, лично аз използвах стерилизиращи таблетки, но става и в тенджера с вода - пускаш ги да поврат малко и готово, ааа става и в микровълновата - пусках ги за по 4-5мин, мисля newsm78; ако ползваш шишето за вода можеш да го стерилизираш веднъж на ден или два, а ако е за мляко - след всяко хранене; кърпички купувам от Алди и честно казано много ми харесват и са си евтинки, а памперси - на Памперс, ползвала съм и Хъджис, не са никак зле, но от Памперс съм най-доволна!

Като стана въпрос за памперси се сетих за едно от малкото хубави неща, които се случиха покрай ходенето ни в Бг - махнахме и външния памперс и сега му слагам само докато спи, за което съм много щастлива и благодарна на дружките ми там, че ми вдъхнаха куража да го направя докато съм там на жегата Sunglasses

Е, дълго ме нямаше и дълго писмо написах Laughing Лек ден на всички Hug

# 236
  • Мнения: 90
Бубка  много непрятна новина за свекара дано да се оправи 4овека  Sad...
То4но по тая при4ина не си ходя и не летувам в БГ,за6тото много се ядосвам и се нервирам от много работи ,а оби4ам да си прекарвам ваканциите в релакс и добро настоение  sun.
Браво на малкият Гого ,4е ве4е ходи без памперс  ,поне едно положително не6то се е слу4ило  в Бг  Wink...
Аз си купих ра4ната помпа на Авент ,а в нея дават комплект  2 6и6ета 125мл
Бубка последно време си правех експерименти за стерилизирването в тенджера и като извадя 6и6ета те белиииии ама белииии (пробвах с 4е6мяна вода и после с бутилирана вода )изглежда е от варовика  newsm78
И аз, за нас купувам мокрите карпи4ки на Aldi ,за6тото са ефтинки  и без тях не можем ,дано и на бебка да и харесат да не се обрине не6то ,ама все пак и те са пригодени за бебета  baby_neutral  .
Понеже етарвите ми вземат памерси от lidl i Carfourd(тяхната марка) ,за6тото са по-евтини ,та уж много са доволни та искам някои които ги е ползвал да си каже мнението ,за6тото ако е за няколко сантима и после бебето се изрини или изпускат отстрани ,каде ми е сметката  newsm78
Та така 6те я мислим ,рибата о6те в морето -аз тигана сложих ,но  сам такава 4евраста  Laughing,кво да се прави ....
Мерси за препораките и лека ве4ер......

# 237
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ето и от мен малко опит - аз всичко бях купила на Avent, шишета, рьчната помпа и стерилизатора. Никакви проблеми и оплаквания.
Мокри кьрпи - Pampers sensative, на Софиа никога не се е зачервявало дупето. Ползвам ги и в момента.
Памперси - до 3 месеца бяхме с Pampers New born, а после минахме на Pampers Baby Active. Сьщо перфектни, за година и половина да е имало 2-3 инцидента с изпускане и то защото не сьм го била сложила добре предполагам.
Абе разход си е, но все пак се надявам скоро да го махнем Sunglasses Макар че за сега гьрнето стои като неудобен стол в банята Mr. Green

# 238
  • София
  • Мнения: 15 486
Здравейте момичета! Вмъквам се само да питам как не изпадате в депресии при това непрекъснато студено, дъждовно и облачно време? Аз вече едва издържам.Цяла зима си мечтаех за лятото и слънцето, а то какво стана.

# 239
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ами то не се издьржа ама пита ли ни някой Laughing

честит Рожден Ден на Криско на Блонди. Да е здрав, щастлив и да слуша мама много smile3525
А мама му да не се напива много Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт