дразните ли се от представителите на т.нар. естрада

  • 7 623
  • 154
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Ами мило Прасенце, аз пък така чувствам поп- фолк изпълнителите, при които за разлика от тази стара генерация на естрадните изпълнители не срещам стойностни текстове, както и оригинална мелодия, да не говорим за просташките изпълнения, визия и поведение на някои от тях. Освен това естрадата не е само Васил Найденов и акраните му. Има и друга БГ музика, която си е естрадна по своя характер, т.е. популярна, съвременна и доста стойностна.

# 16
  • Мнения: 3 251
Харесвам ги! Обичам да слушам "Телефонна любов " на Васко Кеца, "Хризантеми"-те на Лили, "Бяла тишина" на Жоро Минчев, да не забравяме и култовата "Моя България " на Емо Димитров и още и още незабравими мелодии..., които няма как да не затананикам, когато ги чуя. Слушам с удоволствие и Тоника, Тони Димитрова, Веселин Маринов-макар че, повечето го смятат за чалгаджия, но ако всичките чалгари пееха песни като неговите, едва ли щеше да има такова понятие като чалга...
Виж Бг поп музика не я долюбвам много , но и там има добри и мелодични парчета. И смятам ,че не е виновна визията или времето в което са се доказали / всеки е чувал Нийл Седака, нищо,че от време оно/, или в това, в което са се превърнали сега, а качествата им като изпълнители и стойността на текста и мелодията...

# 17
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
За това, че са чучела... няма да коментирам - хайде фолк-звездите какво са?
А за музиката - по-стойностна до момента още никой не е правил от днешните БГ изпълнители

# 18
  • Мнения: 5 393
Харесвам ги!Да, смешни са ми, като им погледна снимки и клипове от 80те години-но тогава просто модата беше такава и не пощади никого-всички изглеждат като палячовци.Но музиката е просто страхотна.И няма един ,който да не може да пее-гласовите им способности са несравними с тези на днешните певци(а пък за фолка въобще не говоря-от цялата сбирщина сигурно 2-3ма имат гласове )Та така-изобщо не ме дразнят, а точно обратното. Peace
И по въпроса за чучелата- наистина няма по-големи чучела от чалгаджийките-темите за звездните компромати са пълни с доказателства за тези ми думи. Whistling

# 19
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Най-отговорно заявявам, че харесвам естрада! Дали от възрастта ми /32 г/ или заради нещо друго - не ми пука, важното е, че има много стойностни песни, и като музика, и като лирика, което е трудно да се каже за новите неща, които излизат напоследък. Който не му харесва - да не гледа и да не слуша, но и да не плюе по хората. 

# 20
  • Мнения: 15 619
Не, не се дразня, напротив, харесвам много от песните им.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, не ме дразнят, а ги харесвам. Хиляди пъти повече ме дразнят чалгарите Close

# 22
  • Мнения: 3 447
Дали ги харесвам или не, няма значение. Смятам обаче, че преди да напише нещо гръмко, човек трябва да спре за секунда и да помисли. Защото точно толкова "отвратителни чучела на соца" са и нашите родители, цялото им поколение...
Мислиш ли, че им е било лесно на средна възраст да се пренастройват на изцяло нова вълна? Да пеят по кораби (в добрия случай) или да продават в квартален магазин (в не толкова добрия)? На по 40-50 години да се опитват да влязат в MTV-калъп? Дори и да са смешни в момента, мисля, че им дължим малко повече уважение. Заслужили са си го.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
И аз ги харесвам,особено по-старите.Има песни,които никога няма да остареят.Аз ги слушам,не гледам изпълнителите.Външността на певеца не определя стойността на песента.
И кой не иска да изглежда винаги млад?Някои наистина попрекаляват,но това си е тяхна работа,все пак.

# 24
  • Мнения: 27 524
Дразня се от малоумни и недомислени приказки на Прасенца  Rolling Eyes

# 25
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Тяхната музика отдавна си е извоювала място.Интересно ми е твоите фаворити с какво място могат да се похвалят?

моите "фаворити"не ги мисли Joy

Кажи ги тези, твойте фаворити, де! Хайде, моля ти се!

# 26
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
        Тя се опитва да се направи на интересна...Пък и въпрос на вкус.

# 27
  • Мнения: 3 447
Не е до вкус... по-скоро е до възпитание.

# 28
  • UK
  • Мнения: 3 959
Точно въпрос на вкус е. Аз също не харесвам тези изпълнители, не и като цяло. Аз наистина съм доста малка за да ги свързвам с някакви спомени, или за да ги разбирам, но ние и не говорим за преди 20 години, когато са били на върха на кариерите си. Има няколко песни, които обичам, но нито една от тях не е в УинАмпа ми, просто за мен те нямат стойността, която имат за вас. Не харесвам и външния им вид в момента, не им отива и не са интересни. Не мога да определя какво точно имате предвид под "Соц - чучело" или каквото там беше, но в момента не намирам нищо, което да ми привлече вниманието в тези изпълнители. Отново - въпрос на вкус е, уважавам ги, че са направили каквото са направили преди толкова години, когато е било хиляди пъти по трудно. Съгласна съм, че от сегашните изпълнители, дори такива като Ъпсурт и Каризма, които са най добрите в БГ в момента, много малко, да не кажа никой няма да остане и да прави музика след още 20 години, но просто мисля че времето за естрадата е отминало и сега единственото, което тя може да събуди са положителни емоции, породени от спомени.

Не виждам защо се заяждате с някого, само защото не е на вашето мнение.

# 29
  • Мнения: 27 524
Не виждам защо се заяждате с някого, само защото не е на вашето мнение.

Защото недоумявам как някой може да нарече Лили Иванова, Йорданка Христова или Васил Найденов соц-чучело, затова.
Потребителката, използвала подобни епитети, с какво оставила след себе си за България може да се похвали? Колко хора я познават? Познава ли т.нар. соц-чучела? Не става въпрос за различно мнение, а за невъзпитание, както казва Дона, и за обикновена елементарност. Имам право да си кажа мнението, недолюбвайки елементарността. И аз не харесвам много неща, но малко се замислям, преди да лепвам епитети. Не е толкова трудно  Wink

Общи условия

Активация на акаунт