Болки,изследвания,PDW,хематокрит-трябва ми помощ!Моля!

  • 526
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте на всички.След безкрайни болки и питания и това,че никой не ми отговаря на въпросите,реших да попитам и тук,ако има някой от вас който може да ми помогне.
От няколко години насам,а по точно от 2018 насам при направени изследвания ми излиза постоянно ниско PDW.Другите са добре или на горната граница.Това е първото за което никой не може да ми каже,защо се получава.Второто е,сега ми направи впечатление-февруари ми правиха лапароскопия поради много силни кризи които правя,при влизането в болницата и ден след направената криза Хематокрита ми е бил над 3,а няколко дни след операцията и кризата е започнал да пада на 1.20.
След като ме отвориха намериха срастване между дебело черво и матка,но кризите продължават и никой не знае как да ми помогне.Днес пуснах изследвания,единствено MPV ми е високо,урината е добре.Сега ще пускам Калпротектин и Зонулин.По едното време имаха съмнение и за Крон,но не го доказаха.
Моля ви помогнете ми ако имате възможност,някакви насоки,изледвания,каквото и да е.Благодаря предварително❤️

# 1
  • Мнения: 406
Много хаотично се изразявате и не става ясно какво ви боли, какви симптоми други имате. Дайте повече информация и по-подредена, за да се включат хората и да ви помогнат с насоки.
Тук много хора са намирали съвети и помощ за себе си и свои близки.

# 2
  • Мнения: 17
Здравейте.Благодаря,че сте писали.
От 16 години насам получавам много силни коремни болки(приличащи на раждане-по сила),които преди операцията и премахването на срастването бяха локализирани в лявата половина на корема,а сега освен там и ниско долу.
Освен силната болка,това нещо всеки път е придружено с много силно разтройство,а сега и с повръщане.След преминаване на кризата няма нито разтройство,нито повръщане.Кризите които получавам идват когато си поискат.Не са свързани с храна на 100%.След тях съм като с изтърбушен корем,яко обезводнена и умаляла.След няколко дни от кризата съм по-добре.Тук идва изхождането на голямо количество жълта слуз.И имам чувството,че тези кризи стават все по чести и мъчителни,защото преди години ми се е случвало да имам такава веднъж на година.Последната криза ме събуди в 23:30 от сън и направо ме разпердушини.Болки,разтройство,повръщане,колабиране,държи ме на земята неспособна даже да се изправя.Имам чувството,че това никога няма да спре докато не ме довърши.
Ходила съм при гинеколог-нищо.
При гастроентеролог-нищо,само едно полипче което са отстранили.
Хирург-операция и пак нищо.
Днес пуснах поредните изследвания,да видим дали ще покажат нещо.
Благодаря предварително за всичко❤️

# 3
  • Мнения: 406
16 години мъки, ужасно е. Правиха ли ви колоноскопия, биопсия, капсулна ендоскопия?

# 4
  • Мнения: 17
Да,колоноскопия,гастроскопия(и двете по 3  пъти),биопсия правиха на това което премахнаха сега на операцията,ренген.Това ми е правено.Надям се,че не забравям нещо!

# 5
  • Мнения: 406
Имахме подобни проблеми със съпруга ми, години минаха преди да му уточнят диагнозата - улцерозен колит. Май най-големият проблем е да попаднеш наистина на сериозен лекар. При него обаче имаше изхождане на кръв, въпреки, че всички изследвания си бяха в нормата - хемоглобина и хематокрита почти не мърдаха дори след сериозен пристъп. Нито губеше килограми. С времето установихме, че както всяко автоимунно заболяване се влияе от всякакви неща - смяна на сезоните, физическо натоварване и емоции дори. А при жените тези заболявания се влияят и от месечния цикъл. Вие забелязвате ли зависимост? Нещо, което го провокира?
Аз също имам автоимунно заболяване и имам правени изследвания, за което си спомням, че се съмняваха за дивертикул - за това имаше изследване с контраст. Вие мисля и това сте правили.
ЯМР на коремни органи с контраст? Правихте ли? Ако не сте, направете задължително.
Калпротектин също задължително. Вие вече сте предприели това изследване.
Наистина много прилича на Крон вашето заболяване.
Знам едно нещо от лекар, който много ми помогна на мен лично , че когато се правят изследвания и нищо не излиза, значи трябва да се търси още по-задълбочено.
То не е въпроса само, че няма диагноза, въпросът е, че заболяването си върви и може да носи усложнения с времето, от които една добра терапия ще ви предпази.
Мога да препоръчам добър гастроентеролог за Северна България.

# 6
  • Мнения: 17
Много Ви благодаря,че се включихте.Надявам се в момента и двамата с мъжа Ви да сте добре.
Контрастно изследване не ми е правено.Те вече буквално вдигнаха ръце от мен,поради тази причина търся сама с помощта на изследвания които трябваше да ми бъдат назначени през тези години.Само казаха,имаме съмнение за Крон и това е,а болеста си прогресира.
От 2013 год.нямам щитовидна жлеза,махнаха я,защото бях с Тиреотоксикоза която усложняваше положението,а от 3 години нямам и цикъл,не е идвал дори за ден,но като се замисля,нито той,нито проблемите със щитовидната са имали някакво значение.През 6 месеца си пускам задължително изследвания-ПКК,урина,Асат,Алат,всички свързани с щитовидната.Всичко е в норма,освен PDW който е вечно нисък и хематокрита който снощи забелязах,че е бил изключително висок.Забравих нещо важно.Освен това което ми се случва в момента,от малка имам проблем със ставите-всеки ден.Има дни в които е по поносимо,но има и такива през които не се търпи.

Последна редакция: ср, 06 сеп 2023, 20:01 от Vediana

# 7
  • Мнения: 406
Хематокритът е висок, но хемоглобинът колко е? Възможно е от обезводняването , кръвта да е по-концентрирана. Ако искате пишете ми на лични, че доста се разводни темата, а и други хора може да се включат.

Общи условия

Активация на акаунт