Показност , комплекси , лудост !

  • 17 122
  • 427
  •   1
Отговори
  • Мнения: 116
Здравейте , пиша , за да си сверя часовник така да се каже и с други мами ! Живеем в градче /селце с доста странни според моите разбирания хора и ми е интересно навсякъде ли го има това чудо ? Примери:
Леля Гина купува на нейното бебе само дрехи на Guess , Adidas's, Mayoral и тн марки , и е най- великата и всички искат да са й приятелки. Темата за разговор се върти единствено за това кой по-скъпо нещо купува независимо какво . Ставам свидетел на следното . Леля Гина пердаши 2 годишното си дете , защото му е капнало сладолед върху пуловер от 150 лв с думите - Ти знаеш ли , че другите деца само си мечтаят за твоите дрехи ….. Колички от 191818171717 лева , които не са никак практични ама Джулиана Гани я рекламирала , а ние сме топа на селото и ще си я вземем . До тук добре , но тези деца същите на леля Гина и компания тръгнаха на градина и едно дете се пребира разплакано , защото му дърпали дрехите и гледали етикетите , на които не пишело познати марки ,които майките им купуват, детето много разстроено , че да го тормозили - това деца на 3-4 години …. Още безброй грозни истории . Докато бяхме дс си купуваме сушилня станахме свидетели ма дете около 4-5 макс 6 годишно , което родителите го убеждаваха да си вземе малко по -обикновен телефон , а то се тръшкаше за последен модел iphone , е след малко висяха в кредитна компания за iphone .. тааа какво е това чудо , какво е това възпитание , само при нас ли е така ? Мамка му щастлива съм и без маркови дрехи , щастлива съм като ям в пластмасови чинии и съм благодарна за всичко , което имам , мога да си позволя дс купя на детето си и маркови , понякога купувам , но толкова , нито на детето натяквам , нито на всички живи същества на планетата . За това и спрях да излизам с други навън , че май само аз мисля така . Пет пъти правя опит отивам при тях , но там няма друга тема за разговор . За жалост най-добрата ми приятелка живее в друг град , с нея може да си говорим на всякакви теми и не ни пука със скъсани дрехи ли сме с най-скъпите или най-евтините , важно е да се чувстваме ОК 😊 . Извинявам се ако Ви отегчих.

# 1
  • Мнения: 1 228
Кое е това село с толкова висок стандарт на живот, да се пренеса и аз там? Stuck Out Tongue Winking Eye
Това с 3-4-годишните деца, които четат етикетите на дрехите, малко ме усъмни честно казано...

Последна редакция: сб, 09 сеп 2023, 19:13 от Мила Атова

# 2
  • Мнения: 24 344
Да, навсякъде има комплексари и селски пръчки, но при вас е по-концентирано, явно.
Обаче ми се струва, че лекинко си прувеличила ситуацията. Няма как 4-5 годишно да знае кой е последният модел айфон и селяците, който са го създали да му го купят
Но ти щом си щастлива с пластмасовите прибори, каква ти е драмата?

# 3
  • Мнения: 116
Ами случката с iphona съм свидетел и 1000000% истина . Както и това , че познават марките и етикетите , защото много близко до нас дете го видях как плачеше , че са му се подигравали и имаше след това родителски в градината да коментират точно тези неща . Мене ме интересува , защото и моето дете предстои да тръгне , а не искам да е обект на подигравки …
Да, навсякъде има комплексари и селски пръчки, но при вас е по-концентирано, явно.
Обаче ми се струва, че лекинко си прувеличила ситуацията. Няма как 4-5 годишно да знае кой е последният модел айфон и селяците, който са го създали да му го купят
Но ти щом си щастлива с пластмасовите прибори, каква ти е драмата?

# 4
  • Мнения: 149
Извинявам се ако Ви отегчих.

Не си извинена.
 Първо Адидас и другите, които си изредила не са скъпи марки, че да е нужно някой да се хвали с тях. И второ въобще не ме интересува с какво си обличат децата леля ти Гина или стринка ми Пена. Бъди над такива дреболии. Гледай себе си, своето семейство и давай добър пример.

# 5
  • Мнения: 39 315
Три годишни ще бият набор, че дрешката му била от Пепко Joy

# 6
  • София
  • Мнения: 28 571
Здравейте , пиша , за да си сверя часовник така да се каже и с други мами ! Живеем в градче /селце с доста странни според моите разбирания хора и ми е интересно навсякъде ли го има това чудо ?
Скрит текст:
Примери:
Леля Гина купува на нейното бебе само дрехи на Guess , Adidas's, Mayoral и тн марки , и е най- великата и всички искат да са й приятелки. Темата за разговор се върти единствено за това кой по-скъпо нещо купува независимо какво . Ставам свидетел на следното . Леля Гина пердаши 2 годишното си дете , защото му е капнало сладолед върху пуловер от 150 лв с думите - Ти знаеш ли , че другите деца само си мечтаят за твоите дрехи ….. Колички от 191818171717 лева , които не са никак практични ама Джулиана Гани я рекламирала , а ние сме топа на селото и ще си я вземем . До тук добре , но тези деца същите на леля Гина и компания тръгнаха на градина и едно дете се пребира разплакано , защото му дърпали дрехите и гледали етикетите , на които не пишело познати марки ,които майките им купуват, детето много разстроено , че да го тормозили - това деца на 3-4 години …. Още безброй грозни истории . Докато бяхме дс си купуваме сушилня станахме свидетели ма дете около 4-5 макс 6 годишно , което родителите го убеждаваха да си вземе малко по -обикновен телефон , а то се тръшкаше за последен модел iphone , е след малко висяха в кредитна компания за iphone .. тааа какво е това чудо , какво е това възпитание , само при нас ли е така ? Мамка му щастлива съм и без маркови дрехи , щастлива съм като ям в пластмасови чинии и съм благодарна за всичко , което имам , мога да си позволя дс купя на детето си и маркови , понякога купувам , но толкова , нито на детето натяквам , нито на всички живи същества на планетата . За това и спрях да излизам с други навън , че май само аз мисля така . Пет пъти правя опит отивам при тях , но там няма друга тема за разговор . За жалост най-добрата ми приятелка живее в друг град , с нея може да си говорим на всякакви теми и не ни пука със скъсани дрехи ли сме с най-скъпите или най-евтините , важно е да се чувстваме ОК 😊 . Извинявам се ако Ви отегчих.
Комплексари има навсякъде, но за пръв път чувам за 3-4 годишни деца, които да гледат марката на дрехите. Кога са се научили да четат?

# 7
  • Мнения: 9 706
Важното е детето да получи добро образование Wink

# 8
  • София
  • Мнения: 35 103
Баси луксозното село!
Моят Ориндж Каунти издиша Scream

# 9
  • Мнения: 14 852
Не е нужно да четат, за да разберат запетайката или трите ленти, или петлето, или някоя друга марка, за тях това са картинки, достатъчно разпознаваеми, а поведението е манталитет, който се попива отпреди прохождането.
Отивайте в голям град с Пепко, Лидл и Синсей във всеки квартал, приходящите провинциалисти почти само от такива места пазарùм Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 28 571
Не е нужно да четат, за да разберат запетайката или трите ленти, или петлето, или някоя друга марка, за тях това са картинки, достатъчно разпознаваеми, а поведението е манталитет, който се попива отпреди прохождането.
Скрит текст:
Отивайте в голям град с Пепко, Лидл и Синсей във всеки квартал, приходящите провинциалисти почти само от такива места пазарùм Grinning
Не е вярно това.

# 11
  • Melmak
  • Мнения: 2 991
Кофти манталитет. Не се заниамвай, няма смисъл. Нормалните хора не се хвалят с пуловер за 150 лв и последен модел айфон. Тези неща не бива да правят впечатление. Знаеш ли, колкото по-бедна е душата, толкова повече желание за показ има.

# 12
  • Мнения: 24 344
В интерес на истината и на моето дете в ДГ са му гледали етикетите на дрехите, но не наборите, а служителки от персонала. Моя позната, пред мен е бъркала в гърба на детето да види коя марка е блузката, а можеше да ме попита....
Има много такива хора, но те не правят  разлика между оригинал и менте. Важното е да има голям, видим надпис
За кое населено мЕсто става дума, бай дъ уей?!😜

# 13
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Когато нямаш - тези неща са си приоритет. Това е. Когато се пренаситиш вече не ти пука, даже ти се повръща от това.

Последна редакция: сб, 09 сеп 2023, 23:03 от PriMadonna

# 14
  • Мнения: X
Роман мога да напиша. От къде вземат пари? Между другото тия маркови дрехи за по 150 лева, са от дрип шопа. Мацките комплексарки си купуват едни маратонки за 300 лв. и се дообзавеждат от дрип шопа с маркови дрехи😀. Ааа и едни маркови чорапи, да си пъхнат клинчето вътре. Някои хора ходят по морето, спят на някой паркинг в колата, ама после цял месец пускат снимки. Тия 100% са 5 употреба, били са маркови някога. Въздух под налягане(и моето дете износва дрешки маркови). Да не забравяме и пищните рожденни дни с бални рокли, кръщенета с 5 етажни торти, фотографи-родата им плаща. И повечето си избиват инвестицията. Пълен смях са такива.

Общи условия

Активация на акаунт