С какво ви дразнят хората?

  • 49 621
  • 1 032
  •   7
Отговори
# 780
  • Мнения: 54 780
И мен ме дразнят пушачи с кафета, седнали под навеса, а другите да стоят прави и навън, да не се вмирисват и да им дишат пушеците. И на нашата спирка има такава, идва в 5 сутринта, с кафе и цигара, явно вкъщи не може, защото моя автобус е в 5:15, тя си остава с кафето да си пуши на спокойствие.

# 781
  • Мнения: 1 499
Винаги съм ставала ако пуша и някой иска да седне.

Мен ме дразнят фалшиво позитивините хора на работа. Тия дето ти обясняват как всичко е цветя и рози, за да се подмажат на някого. Пък на въпросните мениджъри, на които се мазнят, им е все тая. Grinning

# 782
  • Мнения: 1 144
Мда, фалшиво позитивни и пасивно-агресивни, и напрежението, което струи от тях, с нож да го режеш.

# 783
  • Португалия
  • Мнения: 4 303
от чиста идея за подмазване го правят според мен са най- големите некадърници
читавите хора си знаят цената

# 784
  • Мнения: 7 980
Моята майка е същата по темата с пералните и винаги много ме е напрягала с това, то не само че по празници не може, ами и ако някой от нас пътува. И като пристигнем вече можело да се пуска,тази щуротия само от нея съм я чувала, нямам идея каква е връзката и откъде и е хрумнало.

Зная то това поверие и аз. Докато някой е на път, не се върши никаква домакинска работа.
Едната ми баба навремето го спазваше почти религиозно, когато зет ѝ (баща ми) пътуваше нанякъде.

# 785
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 281
А познавате ли хора, които не умеят да приемат критика. Каквото и да им се каже се получават сърденици, оплакваници, обяснения , театри , истерии и от 100 кладенеца вода какви неща кой как вил свършил или несвършил с години назад ... само и само критика да няма .
Такива са за правата лопата и в главата. Една колежка така като сбърка или направи някоя простотия и после "ние" това-"ние" онова. Агресират ме такъв тип хора никога не признаващи вината си или изкарващи се жертви и все другите са виновни. Дано с времето и годините спре да ми прави впечатление.

# 786
  • Португалия
  • Мнения: 4 303
Дано с времето и годините спре да ми прави впечатление.
а дано,ама надали!

в офиса имаме колега ,почти пред пенсия, много ерудиран , ама наистина много, от знатна фамилия, но разбира се- разорен  Rolling Eyes ...всички му се дразнят, защото не си поплюва и има остър език- при точно тези изблици, тези и истерии...
...аз не му се дразня , даже ме забавлява/ казах- не сме в един отдел/, но фактът, че той не ползва острия си език срещу мен, насъсква долните душици ...

# 787
  • Мнения: 6 955
Аз получавам стрес от подобна реакция. Казваш съвсем нормална забележка и то съвсем спокойно. Следва писък какво толкова е станало, какво искаш ти и коко неща ти били свъшени ... с изброяване с месеци и години назад всякакви нямащи общо с това неща и като попиташ какви са тези писъци за очевадна грешка следват възмущения

Последна редакция: ср, 15 май 2024, 06:12 от bella-ciao

# 788
  • Мнения: 3 475
Не съм сигурна, но мисля, че на спирката е разрешено да се пуши.
Абсурд. Щом е навес, не трябва да е. Иначе може да си пуши встрани колкото си иска.

# 789
  • Мнения: 912
А познавате ли хора, които не умеят да приемат критика. Каквото и да им се каже се получават сърденици, оплакваници, обяснения , театри , истерии и от 100 кладенеца вода какви неща кой как вил свършил или несвършил с години назад ... само и само критика да няма .
Познавам хора, които смятат себе си за най- най-, а всички останали - пълни с недостатъци, които ги дразнят. За никого нищо добро не казват. Те са винаги жертви и най-важното - те имат най-правилната преценка...

# 790
  • Португалия
  • Мнения: 4 303
А познавате ли хора, които не умеят да приемат критика. Каквото и да им се каже се получават сърденици, оплакваници, обяснения , театри , истерии и от 100 кладенеца вода какви неща кой как вил свършил или несвършил с години назад ... само и само критика да няма .
Познавам хора, които смятат себе си за най- най-, а всички останали - пълни с недостатъци, които ги дразнят. За никого нищо добро не казват. Те са винаги жертви и най-важното - те имат най-правилната преценка...
субективно, всеки има за себе си, най-правилната преценка
иначе, би бил една безгласна буква, по-лошо и от плазмодий

неприемането на критика, ведно с гореописаните театри е друго -

# 791
  • Мнения: 24
Познавам хора, които смятат себе си за най- най-, а всички останали - пълни с недостатъци, които ги дразнят. За никого нищо добро не казват. Те са винаги жертви и най-важното - те имат най-правилната преценка...
Ако резултатите от работата им са отлични и ако шефовете им нямат забележки, доволни са и оценяват високо приноса им за фирмата, значи реално имат основание да вярват, че са най-. Особено ако колегите им са точно обратното на тях - хора безполезни, пречещи и спъващи работата като цяло.
В нашата фирма ЧР е такъв особен индивид като описаните от bella-ciao, подбира и назначава най-неподходящите хора, но и при най-малкия намек за грешния подбор реагира изключително злобно и агресивно, влиза в ролята на жертва и си отмъщава чрез интриги, в което всъщност е много, много талантлива. 🤮

# 792
  • Мнения: 3
Дразни ме клюкарстването и интриганстването в хората също и липсата на състрадание !

# 793
  • Мнения: 2 555
А познавате ли хора, които не умеят да приемат критика. Каквото и да им се каже се получават сърденици, оплакваници, обяснения , театри , истерии и от 100 кладенеца вода какви неща кой как вил свършил или несвършил с години назад ... само и само критика да няма .
Познавам хора, които смятат себе си за най- най-, а всички останали - пълни с недостатъци, които ги дразнят. За никого нищо добро не казват. Те са винаги жертви и най-важното - те имат най-правилната преценка...
Много ме дразнят тези с нереалната представа за себе си.
Имам такава колежка бюро до бюро сме,  много тегаво е с нея на смяна.

# 794
  • София
  • Мнения: 7 168
-Дразнят ме конспиративно настроени индивиди, в които липсата на критично мислене е потресаваща.
-Дразнят ме и такива, които чули и видели едната страна на монетата, веднага вземат страна...и тя е правилната, а те са меродавни.
-Такива, които се налагат.
-Хора без емпатия.
-Хора без чувство за хумор,
-Комплексирани, нетолерантни, бързащи, засичащи, предреждащи, за които няма други коли на пътя...само те са..и трябва винаги да са първи на светофара, защото другите нямат значение...

Общи условия

Активация на акаунт