Студът чука на вратата, ЮЛСКО бебче в коремчето се мята

  • 13 140
  • 287
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 493
Здравейте мамчета!Аз още пия фолиевата килелина,имам още малко хапчета и я спирам.Пия и витамини,някой казават,че не е хубаво,други казват да се пият-незнам вече.Само много ме е страх от грипа,защото неискам да пия антибиотици,но виждам че този грип е ужасен и не минава по друг начин.Уж се пазя-дано да се размина.Аз бях спряла кафето,може би 3 месеца не съм пила кафе,но на последното посещение при докторката като ми измери кръвното беше 90 на 60.Каза ми да си пиивам по едно кафенце на ден.Варя си в къщи и така.
Кони аз още от първия месец карам без колан.Никой неможе нищо да ти каже.Знаеш ли ,че може да го осъдиш тоя който ще ти пише акт затова,че си без колан.Знаеш ли какво може да стане ако натиснеш много рязко спирачката в някоя ситуация,колана може да причини аборт.Карай си спокойно и хич да не ти пука,че не ти личи.
Аз чакам 22( къде е още),искам да разбера пола нямам търпение,а пък моя мъж казва да не мрънкам много,че като отидем в София на 22 може да се е свило и нищо да не видя. Cry
Лек ден и от мен!

# 211
  • Варна
  • Мнения: 204
Здравейте!
За течния аналгин/аналогично и за другия/ съм чувала , че е възможно да предизвика контракции. Предполагам, че става въпрос обаче за по-големи количества. Едва ли от един-два аналгина може да стане нещо.На мен лично за глава само той ми помага и през тази бременност вече съм пила, макар и само веднъж. За по-сигурно обаче , питайте док Peace .
Колана в колата си го слагам още по навик, защото съм свикнала и не се усещам, дърпам го автоматично.Като порасне тумбака смятам да се отуча. newsm01

# 212
  • Мнения: 1 098
Здравейте! Аз също напоследък страдам от ужасно главоболие, досега не съм пила нищо за него, ако имам възможност лягам и спя и в повечето случаи така минава. Фолиева киселина докторката ми каза да пия до 16 седмица, аз имам още няколко хапчета, ще ги изпия и ще спра. Отделно пия и желязо, заради ниският ми хемоглобин, като напоследък го подозирам, че той е виновен за гаденето ми. Тъкмо ми беше поразминало и откакто го почнах Sick. Но няма как Laughing

# 213
  • София
  • Мнения: 3 524
Здравейте отново, виждам посабудили сте се Simple Smile
Първо, благодаря за отговорите- и аз попрегледах какво може да се пие и какво не, и накрая пак разнобой- едни казват ок за аналгина, парацетамол е по-зле, другите- точно наопаки.  #CrazyТъй като обаче продължава да ме боли, макар и не много силно,а е тъпа болка, реших да търпя и да го отдам на магнитните бури (както каза венеса) или атмосферното налягане.
За фолиевата- пълно е с темички в тази връзка из форуам и същата работа като аналгина и парацетамола- едни казват до 3ти, друи и след това. При всички положения не вреди. Аз я спрях като приключих първия триместър, доки така каза и каза че досега каквото е подействала, за това е била най-нужна и мога да я спра.
За кафето- препоръчително е без него, но в крайна сметка по 1-2 по-дълги или и с мляко според мен също не е проблем. Аз пия по 1, максимум 2 и то рядко.
За витамините- няма да се повтарям какво видях, пак разнобой. Поне знам че витамн С на хапове не е добре. Аз гледам да хапвам повечко плодове и досега доки не ми е изписвал никакви витамини, нито ми е казвала че трябва да си взема.
За колана- напоследък не ми дават да карам мъжа ми и баща ми, та няколкото пъти които все пак карах обаче си бях с колан, малко ми убиваше, но търпимо.
em4eto за съжаление не знам какво е усещането, но се надявам да не стигаш до болница или ако все пак се наложи, да си мислиш че в крайна сметка това е за добро на бебо и доколкото е възможно да не се притесняваш (при все че ти го казва една от най-големите паники в света в мое лице)  Hug

# 214
  • София
  • Мнения: 3 414
Здравейте!
Казаха ми за болки в главата разтриване м/у палеца и показалеца,както за настинка.Във връзка с това главоболие,нали в тоника има малко количество аналгин,та може ли да пие бременната,по-принцип тази напитка?

# 215
  • Мнения: 476
Здрасти и от мен!
Фолиевата к-на се чудя да я пия ли още или не, тъй като си взех витамини заради грипа, а и не само заради него и в тях има 0.200мг. фолиева к-на, а тази, която си я пия отделно е 0.400мг. Не знам възможно ли е предозиране?!?
За аналгина знам, че не трябва да се пие през бременноста, но моя лекар ми каза за главоболието (което е почти през ден), да пия по половин аналгин. Още не съм пила, все си мисля, че парацетамол е по-добрия вариант....   newsm78
А за колана, аз не карам, но и когато се возя, не го слагам (освен ако пътувам извън града).  Hug

# 216
  • Мнения: 2 011
Пак съм аз  Laughing   за  кафето  знам,че ако си много пристрастена е по-добре да пиеш по едно на ден,отколкото рязко да го спреш,защото организмът е привикнал към тази доза кофеин и липсата й ще ти докара главоболие,аз съм го изпитала,ужасно е.Така че пия по 1-2 на ден,защото обожавам кафе,но минах на 3 в 1 и др. подобни   kaffeetrmker_2 
А защо да не е полезно витамин С  ???   newsm78  В упътването пише,че е безопасно за бременни,но да не се надвишава дневната необходима доза,защото затормозява бъбреците или нещо такова.Аз пия по едно на ден заради грипа (освен плодовете)
За колана - аз слагам винаги  Naughty  Чела съм,че ползите при катастрофа(не дай Боже) за бременните са по-големи от вредата от колана.Явно колкото бременни,толкова и мнения   Joy

# 217
  • Мнения: 81
Здравейте, отдавна не съм писала, но да кажа и аз добре дошли на новите момичета, Риен и Бейби, желая ви прекрасна и лека бременност.
Донси, за контракциите да ти кажа - при мен ги видяха два пъти на УЗ, аз нищо не усещам, нито пък ме боли нещо и ей-така отникъде миналия понеделник прокървих и бях три дни в Майчин дом - отлепила се едната плацента от контракциите, вчера бях на контролен преглед - всичко е ок, хематома се е резорбирал и отлепване няма, така че явно и това е различно при всеки.
Освен това док каза, че и двете са момчета, а аз някакси се бях настроила за момче и момиче, ама..
Фолиевата киселина няма известни токсични дози, т.е. няма опасност от предозиране, на мен ми казаха да я пия поне до 20 г.с., а може и по-нататък.Освен нея пия и витамини, сега Пренатал, а преди пиех О,мами - те повече ми допадаха на форма и вкус, Пренатала са едни огромни
Аз знам, че аналгин и аспирин не трябва да се пият, евентуално ако е нетърпима болка - парацетамол.

# 218
  • София
  • Мнения: 3 524
Дунайка, не помня какво беше обяснението, ще попитам пак и ще ти кажа, но се отнася до витамин С на хапчета, не чрез плодове например. Ето тук намерих една статия, но ще ти пиша на ЛС защо не било трябвало, като ми припомнят:
http://www.zdravoslovno.com/Content_Vitamins.html

# 219
  • Мнения: 73
Здравейте и от мен! За вит.С моят доктор ми каза да го пия от време на време и наистина в умерени количества не може да вреди. А пък за кафето,е, не мога да се откажа, по две-три на ден си пййвам.Зная, че и майка ми бременна с мен е пиела в огромни количества.
em4eto, по принцип болките не трябва да се подценяват(както правя аз),но не се шашкай едва ли са контракции.

# 220
  • Мнения: 73
Момичета, май видях, че някои от вас са с планирано секцио, та да ви питам, понеже и аз искам този път така да раждам, вече сте се уговорили ли лично с лекарят при когото ще раждате или...

# 221
  • София
  • Мнения: 1 244
Здравейте мами!

Да няма някаква главоболна епидемия, защото и аз тази сутрин се събудих все едно съм изпила две шишета водка снощи   #Crazy newsm78 Ама си търпя и не пия нищо...

На мен също кошмарно ми се спи... подозирам, че не е толкова от бременноста вече, ами ми се е изтощил организмът, нещо като "зимна умора". Всъщност винаги по това време съм така и обикновено пия витамини. Сега обаче док не ми е предписала (пък и аз забравих да питам), така че се старая да кльопам плодове (макар че не обичам...) и пия нат. сокове. Гледам да са без консерванти.

Аналгинът по принцип е вредно лекарство. Казвали са ми го доктори още на времето, когато гълтах заради менструални болки... Е, забраниха ми... щото е вреден.  Simple Smile

За фолиевата - на мен лекарката ми каза, че със сигурност е най-важно да се пие преди зачеването, после не било толкова сигурно кво става (или нещо от сорта...), но за всеки случай да я пия през цялата бременност. Ако не друго - със сигурност не вреди.

Вит С не мисля, че е вреден. Всъщност повечето витамини не са (естествено). Причината за скептичните мнения към комбинираните витамини за майки е, че някои от тях се натрупват в организма (като А и Е), което не е хубаво. Затова и някои предписват да се пият с прекъсвания.

Хайде стига толкова от мен  Grinning

П.С. Някой знае ли какво става с Миа?

Последна редакция: вт, 30 яну 2007, 18:15 от phil

# 222
  • Мнения: 476
Аз за витамин С имам спомен, че не може да се натрупа в организма , т.е. нужното количество се употребява, а това, което идва в повече се изхвърля чрез урината.

# 223
  • Мнения: 1 098
Момичета, някоя от вас знае ли дали вече има Женска Консултация? Thinking Аз съм на такава в понеделник в" Тина Киркова".

# 224
  • София
  • Мнения: 7 242
borianna, моята докторица каза да се обадя на 01.02, за да проверя дали ЖК е възобновета т.е. не очакваше до тогава да има. Най-добре се обади по телефона.
k-pax, много е рано за уговорки според мен. Някъде към 25 - 28 седмица.

Общи условия

Активация на акаунт