Студът чука на вратата, ЮЛСКО бебче в коремчето се мята

  • 13 131
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 18
Здравейте на всички момичета . Извинявам се се че чак сега се включвам , както и преди писах много съм натоварена в работата и вечера просто хем не ми остава време , хем не ми се и сяда пред комп. Но като прочетох всички хубави неща които сте ми написали ми стана много приятано .Старшно ви благодаря за съпричасността. Това му е хубавото на този форум , че хората са наясно с това което чустваш.  Wink  Пушенето продължава  Sick. А ако знаете колко пъти съм си мислила , да си взема болнични, само че живеем  в прекрасна държава в която съм осигурена на  заплата в пъти по-малка от реалната ми.Така, че са съжаление просто ми е много трудно да го направя. Дори днес говорих с шефката ми , да увеличи сумата на която ме осигурява , за да се възползвам от обезщетението за 315 дни. Тъй като съм счетоводител ми е още по-обидно , че съм наясно с  тези неща , а не мога да се възползвам. А и колкото смешно да звучи сега се търси човек , който да поеме работата от мен и това вече продължава 1.5 месеца.
 Зрял човек съм и знам че по-важо от бебето ми няма, но и тези неща  също много влият.
  Съжалявам за сериозните теми които захващам , по-принцип съм весел човек.

# 226
  • USA
  • Мнения: 559
Момичета, носете си коланите в колата! Много е по-голям риска като сте без колан.  Тук много силно се натъртва, че бременните трябва да са с колани в колата (на всички места). Очудена съм, че в България не е така. Коланът не трябва да минава директно над корема а под него и между гърдите. Тук е показано как:

http://www.nhtsa.dot.gov/people/injury/airbags/buckleplan/Intern … ochure/page2.html

# 227
  • София-Лозен
  • Мнения: 621
Здравейте Момичета!
Какво беше това оцъкляне днес  Shocked Shocked Shocked, направо не знам! От 6,30 съм будна. Това не се е случвало от сума ти време. От началото на бременноста съм си у дома и регулярния час на ставане е не по-рано от 10,30.
Снощи бебка доста се прояви, бая се поразмърда. Много странно, доста е активна след 12,00 вечерта!
Относно фолиевата киселина, аз продължавам да я пия заради проблема със съсирването на кървта. Не знам каква е точно връзката, но на генетичната консултация дофторката каза да не спирам да я пия.

Winx , Благодаря за полезната информация!  newsm10

Желая ви лек и успешен ден!

# 228
  • София
  • Мнения: 3 524
Здравейте ранобудничета
Бърза да разсея мъглата от витамин С. Идеята е да не се употребява във формата на хапчета витамин С или ампули (изобщо или в големи количества) в ранните месеци от бременността, тъй като има вероятност от незалепване на плацентата. Питах си личния лекар. Не става дума да се избягва изобщо, нито пък съм казала че е вреден Naughty. Да не говорим че има много други начини освен хапчета за приема на необходимите витамини.  Peace Това ми е инфото, а вие си преценявате как да действате в крайна сметка.
Фил, за главата, аз вчера упорито отказах да пийна каквото и да е хем защото от ноември не съм пила каквито и да е хапчета и (пу-пу много се радвам за това), хем защото и за аналгина и за парацетамола чух и добро и лошо. Та идеята ми е, потърпи най-добре, а ако е много зле- питай докито.
Winx мерси за инфото, не го знаех определено това!
Хубав, слънчев и лек ден на всички и погал погал на тумбачетата!  Hug

# 229
  • Мнения: 140
Добро утро, момичета. Относно главоболието наистина е епидемия, аз дори си мислех, че се разболявам, но явно не е настинка. От три дни ме боли неистово глава, но отказвам да пия хапчета, смятам да издържа така, докато мога. Искам да споделя нещо с вас - тази сутрин се събудих в 5,30 часа и първоначално не разбрах причината. След около пет минути схванах, че лекото потреперване в корема ми е по-различно от обичайното къркорене на червата. Понеже спя все още по корем, дори се притесних малко. Дали е било бебчето ми , че досега не съм го усещала?

# 230
  • Мнения: 766
Здравейте момичета   bouquet
Как сте днес?? На мен ми ме нещо зле  Rolling Eyes Коремче ме боли, гади ми се и ми е толкова отпаднало, че едва пиша. Sad
Гоца за тоника доколкото знам съдържа хинин и заради това не го препоръчват newsm78
За кафето - преди пиех в огромни количества, но сега ми става гадно от него и даже не го помирисвам вече 3 месец.
Колана в колата си го слагам. За сега не ми пречи, а и съм си свикнала и си го слагам по навик  Wink
borianna най-добре звънни един телефон  да провериш че има голям риск само да се разходиш до там Peace
И на мен не са ми изписвали допълнителни витамини, но и аз си ям като за световно плодове /чесно казано малко насила, че хич не ги обичам /
Хайде лек ден от мен  Hug

# 231
  • Мнения: 910
Здравейте и от мен!
Вчера и аз бях с адско главоболие,но не пих нищо.
Гоца,както Там-там ти е написала тоника него препоръчват заради хинина.
За кафето-преди пиех по 2-3,а понякога и повече кафета,но откакто съм бремнна пия само по едно и то с мляко.
Лек ден!  bouquet

# 232
  • София
  • Мнения: 568
Здравейте, момичета и от мен!
Проблемът с главите явно е всеобщ. Мен като че ли не толкова ме боли, колкото ми се  #Crazy мотае, кръвното ми е много ниско 70/30, ако стигна 90/60 съм супер, поради тази причина си позволявам кафенце (с разрешението на док, естесвено) че и по малко количка. За аналгина знам, че има опасност от кръвоизливи, затова не се препоръчва. Както и за тоника, в него се съдържа хинин, а той предизвиква контракции. За фолиевата к-на моята гинеколожка каза да я пия до 26 -седмица.Витамини още не ми е изписала. И аз гледам да ям много плодове, въпреки че хич не ги обичам Sad. А кивито наистина действа разхлабващо пък и има много витам. в него, така че тези, които имат проблеми със стомасите могат да опитат, другото което действа при мен за този проблем е Активия или топло мляко с мед.
За коланите преди време гледах по телевизията за едни проучвания на Волво, симулираха катастрфи и т.н. (недай си Боже), та там се казваше, че бременните задължително трабвя да носат колани, дакато се возят или шофират по указания вече от Winx начин.
lion4e, много съжалявам, че си изправена пред такава ситуация на неразбиране. Хората са си егоисти, това е. А за шефката ти е странно, все пак е жена, толкова ли не може да се постави в твоята ситуация  Thinking. За ритничетата мисля, че и аз ги усещам (хем ми е за втори ама пак се чудя  Embarassed), а усещането е все едно, че някой те докосва от вътрешната страна на корема. За контракциите трябва да усещате стягане в корема от основата към върха му, да стои твърд, но при всяко съмнение, по-добре се свържете с гинеколога си. Доколкото си спомням, някоя от мамите пишеше, че има като менструални болки, доколкото си спомням от предния път, ако са леки, това май е нормално и е свързано с разтежението на матката. Аз също в момента ущетам такива (но рядко) и мисля да се консултирам с док все пак, че както ви писах уж ми е за втори път, пък все се шашкам и не съм сигурна за това или онова Rolling Eyes Айде, стига от мен, сигурно ви досадих. 
Поздрави на Томасе, r0ksi, Ianamama, нещо ги няма напоследък, дано всичко е наред с тях и да са здрави.  bouquet

# 233
  • София
  • Мнения: 153
Здравейте и от мен!

Първо искам да Ви се похваля, че днес си взех резултата от БХС и всичко е ОК, риск 1:2208.
Толкова се бях притеснила, най-вече от фалшиви резултати, че последните дни съм постоянно напрегната и с главоболие.

Благодаря за инфото за коланите, много се колебаех как да постъпя и в последно време не го слагах.

lionche колежката ти направо прекалява, трябва да решиш проблема, ако се налага и с лошо, тя буквално ти трови бебето. Аз преди да забременея също пушех, но никога на работното място, а само на вън. Нищо няма да и стане да излиза. Пушачите са егоистични, но все пак е жена трябва да разбере съображенията ти! Успех!


Още нещо, какво мислите и какво ви посъветваха докторитв за добака на флуор?

# 234
  • sf
  • Мнения: 10 205
здравейте и днес!
аз отскоро мислех,е усещам бебо, ама от няколко дни - нищи. вече започвам данаистина да се притеснявам. мисля, че вече трябваше да съм го усетила.  а за жалост въобще не помня как беше първия път.  Embarassed
сорри, че ви занимавам с тия работи.
лек ден от мен!   bouquet

# 235
  • Мнения: 616
Здравейте и от мен днес.
Донси не се притеснявай и аз бях като теб една две седмици не усещах нищо и вече сто неща ми минаха през главата, но сега пак го усещам да шава даже и таткото като си сложи ръката го усеща .
Искам да ви питам нещо на 29 ходих на 4D видеозона а сега утре трябва да отида на консултация и мисля че пак ще ме гледат но на 2D нали толкова често гледане на видеозон не е вредно за бебо. newsm78

# 236
  • Варна
  • Мнения: 204
Момичета сега се връщам от лекар и веднага на компютъра. newsm68
Нося от там РОЗОВА НОВИНА  stork-girl . Не можах да повярвам на ушите си и попитах няколко пъти "А вие сигурна ли сте" . И тя кимна потвърдително- Да ,момиче 4470 И аз като ревнах като малко дете и не мога да спра.Коремът ми се тресе видеозона подскача.И тя ми вика"Ама вие не се ли радвате".Трудно ми беше да и обясня, че не само се радвам , ами просто се почувствах щастлива от тази новина. Сега ще чакам нашият татко да се обади за да му поднеса и на него новианата.Той е далече от нас - някъде на Хаваите  smile3548 .
Иначе всичко с бебчо, вече бебка  Grinning е наред. Гледахме я на 3Д. Гледката е супер и си заслужава . Това е споделих си всичко с вас.  Hug 

# 237
  • София
  • Мнения: 3 524
Ехааа Буути, честита принцеска! Чудесна новина!  bouquet

# 238
  • sf
  • Мнения: 10 205
Честита бебка, BOOTY !
страхотна новина! леко чакане и още по-леко раждане!  smile3525

# 239
  • София
  • Мнения: 568
Booty, честито и от мен  bouquet! Много хубава розова новина. Благородно ти завиждам. Laughing

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт