Шестокласници 2023/2024 - Тема 2

  • 32 284
  • 791
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 397
За съжаление навсякъде - елитно или неелитно училище - се слуша чалга. Синът ми например ходи и на "чалготека", и на рок-клубове, и на концерти на рап-изпълнители, в зависимост от компанията. Но това според мен, не прави училището добро или лошо. Такова е поколението в момента, а от мен - разговори и да възпитам толерантност и музикална култура / каквато имаме ние с баща му /. По същия начин действаме и с наборката.
И... да почерпя виртуално за 13-тия рожден ден на наборката:

# 766
  • София
  • Мнения: 2 103
Честита да е наборката и да има много късмет 🎈🎉🎂🥳🍀!

Училището си има трески за дялане, които нямат общо с чалгата, но не това е въпросът!  Очакванията "елитното" училище да предлага и "елитна" среда очевидно е нереалистично. Културата и възпитанието не са равносилни на висок успех, а тъкмо това е критерий за пример.

# 767
  • Мнения: 29 871
Честита да е рожденичката! Много весело да си изкарате празника!!! Flowers Hibiscus

# 768
  • Мнения: 72
Честита да е рожденичката 🎉

Аз до скоро живеех със заблудата, че чалгата е отживелица и не се слуша от младите и децата, оказа се, че не е точно така.

За първа година чакам с нетърпение да идва вече лятната ваканция и междувременно обмислям преместването от “елитно” училище в съвсем не такова. Убеждавам се, че средата не е гарантирано “добра” в “елитните” училища и че спокойствието на детето е най-важното нещо.

# 769
  • София
  • Мнения: 744
Честита рожденичка!!! Да е жива и здрава!!!

# 770
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Честита да е рожденичата!

 Моята шестокласничка има конкретно и точно желание какво иска да учи - биология. Което доста стеснява избора от училища. В момента има само отлични оценки по БЕЛ и МАТ, но предпочитам да ходи и на уроци догодина.

 В тази връзка, след две седмици е на пробен изпит за една школа, а още не сме ѝ казали....Flushed
Въобще не е във възторг от мисълта, че ще ходи на уроци. А също, като знам с какво държание ще ме удости в тази връзка. Rage

# 771
  • Мнения: 807
споделете в коя школа предстои такъв пробен

# 772
  • Пловдив
  • Мнения: 419
споделете в коя школа предстои такъв пробен

21 Век, Пловдив. Изпитът го правят, за да определят нивото на детето и да го включат в определена група с деца на неговото ниво.

# 773
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 368
Защо да няма избор с биология, би трябвало да има в доста училища такъв профил?

# 774
  • София
  • Мнения: 5 298
Айде още един родител, дето няма да си разплита чорапите Simple Smile
Госпожицата е малко в свой свят, все нещо майстори, рисува, прави, изработва, но не пожела да се занимава по-сериозно с рисуване и тази година прецени, че иска да учи английски. Английски - английски, зор ще има да подберем училище само, че то май навсякъде има английски. Така че съм за записала на курсове за 7 клас, предупредила съм я, че ще са приоритет, сега се спуква да излиза всяка възможна минута и съм я оставила на мира. Много исках да я запиша в Академия Никола Тесла, мисля, че особено допълнителните занимания като екскурзии и посещения на театър много ще й помогнат, но с три диванета няма да смогнем финансово. И така платихме по-скромничкото в Междучасие - сега имат намаления по лятната капмания и се възползвахме.

# 775
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Защо да няма избор с биология, би трябвало да има в доста училища такъв профил?

 Ами, не знам. Rolling Eyes Може би защото се сещам само за двете най-популярни и желани училища с този профил. Flushed

# 776
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 368
Е, ако таргет е НПМГ, то си трябва и олимпиада по биология. Иначе поне в София профил химия/биология има на доста места, даже може и с чужд език да се съчетае, че в НПМГ май е само с АЕ.

# 777
  • Пловдив
  • Мнения: 419
Е, ако таргет е НПМГ, то си трябва и олимпиада по биология. Иначе поне в София профил химия/биология има на доста места, даже може и с чужд език да се съчетае, че в НПМГ май е само с АЕ.

Става въпрос за Пловдив, не за София. Simple Smile

# 778
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 367
Въобще отказвам да мисля за другата година Simple Smile Когато баткото беше 7-ми клас /първите локдауни/ и минахме живи и здрави, си мислех, колко много време има до 7-ми клас на малкия....а ето че идва голямата вълна...отново.
Тази година с него разсъждаваме, в кои паралелки ще се целим. За сега май се насочва към природните науки. В Стара Загора има в едно училище такава паралелка - в ПМГ-то. Ще видим първо как ще се подготви, какви точки ще изкара и тогава ще мислим и нареждаме. Веднъж го играх този танц...сега просто сменям кавалера. Но вече не съм ония гърмян заек преди 5 години Simple Smile)))
За сега по математика го поддържа баба му / пенсиониран учител по мат, разбира се:))))/ По Бел ходи в една школа тук да не пропуска материала, но мисля да натиснем БЕЛ, понеже той му е доста лесен и там да наблегнем. По математика, така или иначе баба му държи фронта. Тук в Стара Загора Регалия правят пробни изпити, ще го запиша и там, но това ще е следващата учебна година

# 779
  • Мнения: 1 286
Справочника.
Ето ДПП за София за тази година: https://ruo-sofia-grad.com/priem-viii-klas-2023-2024/
Някой намира ли за Пловдив? Нещо в сайта на РУО не виждам...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт