Шестокласници 2023/2024 - Тема 2

  • 28 767
  • 695
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 13 206

Полезни връзки:
Сдружение на българските начални учители - тестове
Електронно четими учебници
Сайт "Уча се"
Състезания "Таралеж"
https://easymath.bg/
Ваканции и неучебни дни за 2023/2024 г.


Предишни теми:
Предучилищна:  1,
Първи клас: 1, 2
Втори клас: 1
Трети клас: 1
Четвърти клас: 1, 2
Пети клас: 1, 2, 3
Шести клас: 1

Последна редакция: ср, 20 сеп 2023, 09:15 от Vache

# 1
  • Мнения: 29 344
Ваче, благодаря за новата тема. Черпя те виртуално....



Моят още го кара ваканционно, ще видим как ще избие това в някоя двойка или тройка.....

# 2
  • София
  • Мнения: 1 638
Цоп Simple Smile

Няма време вече за ваканционно... ударно ги почнаха и едва успя вчера да се смести във времето със задачите, дожаля ми.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 206
Ваче, благодаря за новата тема. Черпя те виртуално....
Моят още го кара ваканционно, ще видим как ще избие това в някоя двойка или тройка.....

Ммм, ягоди с шоколад. Благодаря! Heart
Ние не знам как го караме. Сутринта хаосът на бюрото ѝ беше тотален. Мисля, че накуп са тетрадките от миналата година, всички нови празни и всички учебници и нови помагала. Просто не ми се влиза там. Другата седмица започват входни нива. Ще видим. Много ги мразя тия входни, а най-много ме дразни, че после сумират оценките от тях към първи срок. Те би трябвало да са само информативни какво помнят децата от миналата година.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 700
Да се запиша и аз.
Снощи мина рс.
Нова класна, повечето не желаят учебни тетрадки.

# 5
  • Мнения: 29 344
При нас също беше вчера РС. Нищо ново не се каза, няколко нови учители само. Хареса ми стаята им.

# 6
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Благодаря за темата.
Как стои при вас въпроса с внасяне на храна в училище - било в кутия от вкъщи или купена наблизо? Позволено ли е или хапват пред училище и тогава влизат?

# 7
  • Мнения: 29 344
При нас е разрешено само в общата им зала (нещо като зала за почивка - с маси, диванчета....), но не и по етажите и кабинетите. Носят си храна, на моя слагам сандвич, шоколад/вафла/солетки, сокче.

# 8
  • Мнения: 229
Привет и в новата тема- благодаря!
За храна не съм чувала никога досега да има такива правила- носи каквото иска- сандвичи, десерти, плодове, филета, варени яйца е носил...
За облеклото напомнят всяка година, че с къси панталонки не може , моят син се впечатлява- приготви дълги за днес. Сутринта гледам децата масово по къси панталонки Expressionless Ще го видя довечера дали е обърнал внимание...
Вчера изходът от РС ми струваше 100лв., в т.ч. помагалата - близо 70лв.
НЕИСПУО, което ще ползваме от тази година не се знае кога и как ще тръгне, но нали е безплатно Angry

# 9
  • София
  • Мнения: 18 700
При нас за застраховка дадох.
Лично ще закупя каквото е необходимо.
Друго суми не са събирани. Не виждам и за какво.

# 10
  • Русе
  • Мнения: 5 347
При нас все по-малко деца носят кутии с храна и все по-често се купува нещо отвън. Нормално, омръзва все едно и също. Обаче се почва едно говорене кое било вредно и т.н. - значи който дава джобните знае какво се купува в масовия случай. Отделно се почна едно следене - имаш ли закуска, напитка, вафла на влизане или изяждаш или хвърляш. За 20 мин. междучасие не всеки е първи на опашката съответно не може и да си запази купеното за следващо междучасие. Така остава без храна и без пари от 08:00 до 14:00 ч.
Намерила съм компромисен вариант още от миналата учебна година обаче супер много ме дразни цялата лицемерна ситуация. В същото време учители и персонал си влизат в училището със закуски, по обед супички и друга храна в кутии пред учениците.
Кътове за хранене няма освен за 1 до 3 клас някаква стая, където обядват децата на занималня.

# 11
  • Мнения: 229
Еее, ама те съвсем не дават избор...Ами ако не искаш детето ти да купува боклуците или е алергично, или капризно...какво правиш? Принуждават ни в такива ситуации да шмекеруваме и да "лъжем" системата. Не разбирам подобни рестрикции. А и примера на учителите довършва картинката. Ако не предлагаш варианти, няма как да ограничаваш толкова...А зимата, задължително трябва да мръзнат навън за да ядат, ли?
Аз бих слагала кутия с храна на дъното да си има, отгоре учебници, пък нека проверяват.

# 12
  • Мнения: 29 344
E, това с хвърлянето пък защо? За да се прави оборот на лафката ли? Да не се разрешава ядене в класните стаи, разбирам, но трябва да се отдели някакво място за храна. Какво е значението откъде е купена?

# 13
  • Русе
  • Мнения: 5 347
За храна от вкъщи няма проблем, но за внасяне през междучасията от закусвалнята не може. А не всеки ден пуберите искат сандвич или нещо друго от вкъщи, хапва им се и като другите. Дано измислят нещо за зимния сезон и да обособят място и за по-големите. Надявам се ситуацията да е временна.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 638
А при вас междучасията как са като времетраене. В училището на сина първите две са по 10 мин, след това 20 голямо и следващите са по 5мин. За нищо не стигат, особено при физическо предишен час.

Общи условия

Активация на акаунт